Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuurder Van der Vorst blij met actie IOC tegen boksfederatie

Bestuurder Van der Vorst blij met actie IOC tegen boksfederatie

LAUSANNE (ANP) - De Nederlandse boksofficial Boris van der Vorst juicht de maatregel van het Internationaal Olympisch Comité om de erkenning van de internationale boksfederatie IBA in te trekken toe. "Dit geeft duidelijkheid en is de eerste stap in het proces", aldus Van der Vorst, die inmiddels al een andere boksbond (World Boxing) heeft opgezet. "We hebben hard gewerkt aan een levensvatbaar alternatief. We zijn klaar om het gesprek met het IOC aan te gaan."

Eerder kon niet, zegt Van der Vorst, aftredend voorzitter van de Nederlandse boksbond. "Wij als alternatieve bond hebben erkenning van het IOC aangevraagd, maar dat kan pas gebeuren als de erkenning van de IBA wordt ingetrokken. Dat is nu in gang gezet. Formeel ligt de weg voor ons nu open. De huidige bond heeft er een zootje van gemaakt. Desondanks is het natuurlijk een heel triest signaal dat dit allemaal moet gebeuren."

De IBA heeft niet voldaan aan de eis om vergaande hervormingen door te voeren. Vandaar dat het IOC actie ondernam. "Men heeft onvoldoende het belang van olympische status ingezien", vervolgt Van der Vorst. "Andere ambities kregen de voorkeur. De IBA was bovendien de enige organisatie die Russen en Belarussen onder hun eigen vlag aan evenementen liet deelnemen. Tegen alle afspraken van het IOC in."

Eerdere schorsing

Het IOC schorste de IBA al in 2019, vanwege bestuurlijke, financiële, scheidsrechtelijke en ethische chaos. De federatie was derhalve ook niet betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen van Tokio in 2021, dat deed het IOC zelf en dat zal het in 2024 in Parijs ook doen. Met World Boxing wil Van der Vorst in elk geval de verantwoordelijkheid over Los Angeles 2028 weer in eigen hand nemen. "De Amerikanen willen boksen er heel graag bij hebben"

Van der Vorst wilde het vorig jaar bij de voorzittersverkiezing bij de IBA opnemen tegen de zittende kandidaat Oemar Kremlev, maar tot een serieuze verkiezing kwam het niet vanwege een juridisch conflict.

Meer uit Sport

Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

31 minuten geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

1 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

2 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

2 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

4 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

17 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

20 uur geleden