Bestuurder Van der Vorst blij met actie IOC tegen boksfederatie
LAUSANNE (ANP) - De Nederlandse boksofficial Boris van der Vorst juicht de maatregel van het Internationaal Olympisch Comité om de erkenning van de internationale boksfederatie IBA in te trekken toe. "Dit geeft duidelijkheid en is de eerste stap in het proces", aldus Van der Vorst, die inmiddels al een andere boksbond (World Boxing) heeft opgezet. "We hebben hard gewerkt aan een levensvatbaar alternatief. We zijn klaar om het gesprek met het IOC aan te gaan."
Eerder kon niet, zegt Van der Vorst, aftredend voorzitter van de Nederlandse boksbond. "Wij als alternatieve bond hebben erkenning van het IOC aangevraagd, maar dat kan pas gebeuren als de erkenning van de IBA wordt ingetrokken. Dat is nu in gang gezet. Formeel ligt de weg voor ons nu open. De huidige bond heeft er een zootje van gemaakt. Desondanks is het natuurlijk een heel triest signaal dat dit allemaal moet gebeuren."
De IBA heeft niet voldaan aan de eis om vergaande hervormingen door te voeren. Vandaar dat het IOC actie ondernam. "Men heeft onvoldoende het belang van olympische status ingezien", vervolgt Van der Vorst. "Andere ambities kregen de voorkeur. De IBA was bovendien de enige organisatie die Russen en Belarussen onder hun eigen vlag aan evenementen liet deelnemen. Tegen alle afspraken van het IOC in."
Eerdere schorsing
Het IOC schorste de IBA al in 2019, vanwege bestuurlijke, financiële, scheidsrechtelijke en ethische chaos. De federatie was derhalve ook niet betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen van Tokio in 2021, dat deed het IOC zelf en dat zal het in 2024 in Parijs ook doen. Met World Boxing wil Van der Vorst in elk geval de verantwoordelijkheid over Los Angeles 2028 weer in eigen hand nemen. "De Amerikanen willen boksen er heel graag bij hebben"
Van der Vorst wilde het vorig jaar bij de voorzittersverkiezing bij de IBA opnemen tegen de zittende kandidaat Oemar Kremlev, maar tot een serieuze verkiezing kwam het niet vanwege een juridisch conflict.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
23 uur geleden