Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuurder Friesland noemt overleg met NAM verstandig

Bestuurder Friesland noemt overleg met NAM verstandig

LEEUWARDEN (ANP) - Provinciebestuurder Friso Douwstra vindt het verstandig om met de NAM in gesprek te blijven over de mogelijke gaswinning onder het wad bij Ternaard. Of de provincie gehoor geeft aan de oproep van de Waddenvereniging om uit het omgevingsproces met de NAM te stappen, kon Douwstra nog niet zeggen. "De gemeente Noardeast-Fryslân geeft daar binnenkort antwoord op aan de Waddenvereniging."

Douwstra is als gedeputeerde verantwoordelijk voor mijnbouw in de provincie. Hij gaf antwoord op vragen van Jochem Knol van GrienLinks over het contact met de NAM. Het oliebedrijf stelde de gemeente Noardeast-Fryslân, het Wetterskip Fryslân en het ministerie van Economische Zaken in gebreke, omdat de vergunningverlening rond Ternaard volgens het bedrijf te lang duurt. "Het is volgens mij verstandig om in gesprek te blijven met de NAM. Dat gesprek maakt niets uit voor het besluit van de regering om het wel of niet te doen", zei Douwstra woensdag in een commissievergadering.

De gedeputeerde zei bereid te zijn nog een keer in een brief aan het ministerie van Economische Zaken aan te geven dat de provincie fel tegen nieuwe gaswinning onder het wad is. Zijn collega in Groningen Henk Emmens deed die toezegging woensdag ook en ook Noord-Holland gaat dit nog een keer laten weten. "Wij moeten opkomen voor onze burgers."

Werelderfgoed

Knol zei dat de regering de bescherming van het wad niet serieus neemt. Hij noemde de gas- en zoutwinning en de voornemens om kabels onder het wad door te trekken als voorbeelden.

UNESCO nam woensdag een kritisch advies van natuurorganisatie IUCN over om de Waddenzee in stand te houden. Dit betekent dat Nederland, Duitsland en Denemarken, de drie landen aan de Waddenzee, voor 1 februari 2023 een plan moeten hebben over hoe ze de natuur van het wad in stand willen houden. Nieuwe gas- en zoutwinning, zoals gaswinning bij Ternaard, zou mogelijk de status van werelderfgoed in gevaar brengen.

Meer uit Binnenland

Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

53 minuten geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

2 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

2 uur geleden
Spaanse gezondheidsautoriteiten aan boord gegaan van Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.

2 uur geleden
Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

4 uur geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

5 uur geleden
Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

5 uur geleden