Bestuurder 'dodentruck' bekent betrokkenheid
LONDEN (ANP/AFP) - De 25-jarige Noord-Ier die de vrachtwagen bestuurde waarin 39 lichamen werden gevonden, heeft schuld bekend aan betrokkenheid bij illegale migratie. Maurice 'Mo' Robinson gaf ook toe dat hij "crimineel bezit" verwierf in de vorm van contant geld.
De autoriteiten arresteerden Robinson na de vondst van de tientallen lichamen in een koelcontainer in het Engelse plaatsje Grays, in de buurt van hoofdstad Londen. De slachtoffers waren Vietnamese migranten die zich in de koelcontainer naar het Verenigd Koninkrijk lieten smokkelen.
De twintiger verscheen maandag via een videoverbinding voor de rechter en bekende schuld aan twee van de 43 aanklachten tegen hem. Robinson wordt ook nog verantwoordelijk gehouden voor de dood van de 31 mannen en 8 vrouwen in de container achter zijn truck. Het is nog onduidelijk of hij daar ook schuld aan zal bekennen.
Robinson verschijnt op 13 december weer voor de rechter.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
2 uur geledenPARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
3 uur geleden