Bestuurder 'dodentruck' bekent betrokkenheid
LONDEN (ANP/AFP) - De 25-jarige Noord-Ier die de vrachtwagen bestuurde waarin 39 lichamen werden gevonden, heeft schuld bekend aan betrokkenheid bij illegale migratie. Maurice 'Mo' Robinson gaf ook toe dat hij "crimineel bezit" verwierf in de vorm van contant geld.
De autoriteiten arresteerden Robinson na de vondst van de tientallen lichamen in een koelcontainer in het Engelse plaatsje Grays, in de buurt van hoofdstad Londen. De slachtoffers waren Vietnamese migranten die zich in de koelcontainer naar het Verenigd Koninkrijk lieten smokkelen.
De twintiger verscheen maandag via een videoverbinding voor de rechter en bekende schuld aan twee van de 43 aanklachten tegen hem. Robinson wordt ook nog verantwoordelijk gehouden voor de dood van de 31 mannen en 8 vrouwen in de container achter zijn truck. Het is nog onduidelijk of hij daar ook schuld aan zal bekennen.
Robinson verschijnt op 13 december weer voor de rechter.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
13 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
13 uur geleden