Bestuurder 'dodentruck' bekent betrokkenheid
LONDEN (ANP/AFP) - De 25-jarige Noord-Ier die de vrachtwagen bestuurde waarin 39 lichamen werden gevonden, heeft schuld bekend aan betrokkenheid bij illegale migratie. Maurice 'Mo' Robinson gaf ook toe dat hij "crimineel bezit" verwierf in de vorm van contant geld.
De autoriteiten arresteerden Robinson na de vondst van de tientallen lichamen in een koelcontainer in het Engelse plaatsje Grays, in de buurt van hoofdstad Londen. De slachtoffers waren Vietnamese migranten die zich in de koelcontainer naar het Verenigd Koninkrijk lieten smokkelen.
De twintiger verscheen maandag via een videoverbinding voor de rechter en bekende schuld aan twee van de 43 aanklachten tegen hem. Robinson wordt ook nog verantwoordelijk gehouden voor de dood van de 31 mannen en 8 vrouwen in de container achter zijn truck. Het is nog onduidelijk of hij daar ook schuld aan zal bekennen.
Robinson verschijnt op 13 december weer voor de rechter.
Meer uit Buitenland
PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental bij de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 111, zei president Abelardo de la Espriella in een toespraak. Volgens hem raakten 87 mensen gewond en zijn 61 gebouwen ingestort.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beleefden in juli hun heetste maand sinds het begin van de metingen, zegt het meteorologische instituut NOAA. De gemiddelde temperatuur was die maand 76,9 graden Fahrenheit, zo'n 24,9 graden Celsius.
40 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - De Colombiaanse regering heeft de noodtoestand uitgeroepen na de zware aardbeving die het westen van het land heeft getroffen. Door de beving, met een kracht van 7.4, zijn veel gebouwen ingestort en zijn zeker tientallen mensen om het leven gekomen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische liberale partij Jabloko mag volgende maand niet meedoen aan de parlementsverkiezingen. De enige officieel geregistreerde partij die openlijk tegen de oorlog in Oekraïne is, is door het hooggerechtshof uitgesloten van deelname.
1 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Leider van Ceuta Juan Vivas zegt een detentiecentrum te willen waar "buitenlanders" die er nog altijd verblijven kunnen worden vastgehouden. Dit nadat anderhalve week geleden tienduizenden mensen de Spaanse exclave bij Marokko wisten te bereiken. Duizenden van hen zouden daar nog zijn en tientallen migranten kwamen bij de oversteek om het leven.
1 uur geledenPEREIRA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental van de aardbeving die Colombia maandag trof, is verder opgelopen naar 77, melden de lokale autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van ruim een twintigtal doden. In verschillende regio's wordt veel schade gemeld en er wordt nog gezocht naar mensen die onder het puin liggen.
1 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.
3 uur geleden