Bestuur William Schrikker Stichting blijft aan ondanks rapport
AMSTERDAM (ANP) - Het bestuur van de William Schrikker Stichting mag van de raad van toezicht aanblijven, ondanks een vernietigend rapport over de rol van de stichting in de zaak rond het zwaar mishandelde pleegmeisje in Vlaardingen. De raad van toezicht zegt er vertrouwen in te hebben dat het huidige bestuur, dat bestaat uit voorzitter Pim van Uchelen en Marielle Visbeen, leiding kan geven aan de benodigde verbeteringsoperatie.
"Ik geloof niet dat de organisatie en jeugdbescherming gebaat is bij het ontslag van het bestuur", licht Fred Teeven, voorzitter van de raad van toezicht, het besluit toe. Donderdag concludeerden de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV) dat de hulp van de William Schrikker Stichting en de pleegzorgorganisatie Enver aan het meisje "langdurig en veelvuldig tekortschoot". Beide organisaties staan daarom onder geïntensiveerd toezicht.
Teeven benadrukt dat hij zich kan vinden in de conclusies over de tekortkomingen van de stichting in de Vlaardingse zaak. "Maar er valt wel wat af te dingen op de conclusie dat de hele organisatie niet deugt", voegt hij daaraan toe. Volgens Teeven is de IGJ de afgelopen 3,5 jaar "negen keer" bij ons op bezoek geweest. "Wij hebben altijd gehoord dat we op de goede weg waren", zegt hij.
Woede
Dat het zo fout ging in Vlaardingen zorgt voor woede bij Teeven. "De woede die hierover in Nederland is ontstaan, heb ik ook gehad", zegt hij daarover. Hij zegt dat achter de schermen "uitgebreid is gesproken" over het rapport, maar dat er geen aanleiding voor de raad van toezicht is om het bestuur, dat Teeven zelf heeft aangesteld, te ontslaan.
In maart 2024 werd het inmiddels 11-jarige meisje met zware verwondingen opgenomen in het ziekenhuis. Een week later werden haar pleegouders aangehouden op verdenking van onder meer poging tot doodslag en zware mishandeling.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
3 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
23 uur geleden