Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur William Schrikker Stichting blijft aan ondanks rapport

Bestuur William Schrikker Stichting blijft aan ondanks rapport

AMSTERDAM (ANP) - Het bestuur van de William Schrikker Stichting mag van de raad van toezicht aanblijven, ondanks een vernietigend rapport over de rol van de stichting in de zaak rond het zwaar mishandelde pleegmeisje in Vlaardingen. De raad van toezicht zegt er vertrouwen in te hebben dat het huidige bestuur, dat bestaat uit voorzitter Pim van Uchelen en Marielle Visbeen, leiding kan geven aan de benodigde verbeteringsoperatie.

"Ik geloof niet dat de organisatie en jeugdbescherming gebaat is bij het ontslag van het bestuur", licht Fred Teeven, voorzitter van de raad van toezicht, het besluit toe. Donderdag concludeerden de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV) dat de hulp van de William Schrikker Stichting en de pleegzorgorganisatie Enver aan het meisje "langdurig en veelvuldig tekortschoot". Beide organisaties staan daarom onder geïntensiveerd toezicht.

Teeven benadrukt dat hij zich kan vinden in de conclusies over de tekortkomingen van de stichting in de Vlaardingse zaak. "Maar er valt wel wat af te dingen op de conclusie dat de hele organisatie niet deugt", voegt hij daaraan toe. Volgens Teeven is de IGJ de afgelopen 3,5 jaar "negen keer" bij ons op bezoek geweest. "Wij hebben altijd gehoord dat we op de goede weg waren", zegt hij.

Woede

Dat het zo fout ging in Vlaardingen zorgt voor woede bij Teeven. "De woede die hierover in Nederland is ontstaan, heb ik ook gehad", zegt hij daarover. Hij zegt dat achter de schermen "uitgebreid is gesproken" over het rapport, maar dat er geen aanleiding voor de raad van toezicht is om het bestuur, dat Teeven zelf heeft aangesteld, te ontslaan.

In maart 2024 werd het inmiddels 11-jarige meisje met zware verwondingen opgenomen in het ziekenhuis. Een week later werden haar pleegouders aangehouden op verdenking van onder meer poging tot doodslag en zware mishandeling.

Meer uit Binnenland

Schouten was 'niet volledig genoeg' in reactie op subsidiefraude

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten zegt dat zij in januari "niet volledig genoeg" is geweest bij de beantwoording van raadsvragen en in een commissiedebat over subsidiefraude in de gemeente. "Deze beantwoording had scherper moeten zijn", laat zij namens het college van burgemeester en wethouders weten in een brief aan de gemeenteraad.

12 minuten geleden
Prinses Ariane heeft problemen met zicht door schermtijd

AMSTERDAM (ANP) - Prinses Ariane heeft problemen met haar zicht als gevolg van schermtijd. Dat vertelde koningin Máxima dinsdag bij de conferentie Kliks & Kwesties: Jong en Online in Amsterdam. De ogen van de 17-jarige Ariane hebben moeite met scherpstellen.

6 uur geleden
Tiener mogelijk betrokken bij dood man (53) in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Amersfoort is dinsdag aangehouden omdat de politie hem verdenkt van betrokkenheid bij de dood van een 53-jarige man uit dezelfde stad. Mogelijk hadden de twee op 5 december op de Stadsring van hun woonplaats ruzie gekregen. De 53-jarige man raakte zwaargewond en overleed na twee weken in coma te hebben gelegen.

6 uur geleden
Politie weet nog niets over identiteit dode man Oss

OSS (ANP) - De politie weet nog niet wie de man is die maandagavond om het leven kwam bij een schietincident in Oss. Ook zegt de politie dat er nog veel onduidelijk is over de toedracht ervan.

8 uur geleden
Gelderland mag wolven Noord-Veluwe niet verstoren met paintballs

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland mag wolven die rondlopen in het noorden van de Veluwe niet opzettelijk verstoren met een paintballgeweer. De voorzieningenrechter stelt dat Gedeputeerde Staten de motivering om paintballs te gebruiken nog steeds niet goed heeft onderbouwd.

9 uur geleden
Verdediging in groot moordproces wil snel kroongetuige horen

AMSTERDAM (ANP) - Het is tijd om de kroongetuige in een nieuw omvangrijk moordonderzoek aan de tand te voelen. Dat zei advocaat Sander Janssen dinsdag tijdens een nieuwe voorbereidende zitting in het proces met de naam Eftermid.

10 uur geleden
Iets meer treinen in NS-dienstregeling 2026

UTRECHT (ANP) - In de nieuwe dienstregeling van NS die in december van dit jaar ingaat, wil het bedrijf met "enkele verbeteringen" komen. Op meerdere trajecten begint het treinverkeer eerder op de dag, en rijden de treinen tot later door.

14 uur geleden