Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Pride Amsterdam stapt op na rel rond voorzitter Huffnagel

Bestuur Pride Amsterdam stapt op na rel rond voorzitter Huffnagel

AMSTERDAM (ANP) - Het vijfkoppige bestuur van de stichting Amsterdam Gay Pride (AGP) treedt nog vóór de komende editie van Pride Amsterdam af. Dat maakte de stichting maandag bekend.

Aanleiding is "de aanhoudende onrust binnen de lhbti-community. Die ontstond afgelopen week na uitspraken op persoonlijke titel van voorzitter Frits Huffnagel in het NPO1 radioprogramma Spraakmakers", staat in een persverklaring.

Huffnagel liet zich toen uit over de vluchtelingencrisis aan de grens van Turkije en Griekenland."We zien een kind en denken 'oh wat zielig’, terwijl we niet een vader zien die daarachter staat die misschien oorlogsmisdaden heeft gepleegd en een moeder die dat misschien heeft gefaciliteerd", zei hij onder meer.

Bijna honderd actiegroepen eisten daarop het vertrek van Huffnagel als voorzitter van de organisatie van de jaarlijkse botenparade in de Amsterdamse grachten. Het bestuur stelde eerder nog dat Huffnagel niet hoefde af te treden. Nu is besloten dat het voltallige bestuur aftreedt. Dat bestaat uit vijf leden, inclusief voorzitter Huffnagel.

Oud-wethouder Carolien Gehrels is gevraagd om als formateur op zoek te gaan naar kandidaten voor een nieuw bestuur. Alle voorbereidende activiteiten rondom Pride Amsterdam eind juli gaan gewoon door, meldt de stichting.

Meer uit Binnenland

Noordelijke provincies hebben nog voldoende strooizout voor wegen

GRONINGEN (ANP) - De noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe hebben nog voldoende strooizout om de wegen en fietspaden die onder hun beheer vallen begaanbaar te houden. Voor deze provincies geldt sinds middernacht code oranje, omdat de sneeuw in combinatie met harde wind voor problemen kan zorgen. De provinciale wegen worden zo goed mogelijk schoongehouden, zeggen woordvoerders.

22 minuten geleden
Aantal aanslagen met explosieven in 2025 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.

1 uur geleden
Rest van de dag geen bussen in Groningen, Friesland en Drenthe

AMERSFOORT (ANP) - De bussen in Groningen, Friesland en Drenthe rijden ook de rest van de dag niet, meldt Qbuzz. Vanwege sneeuw en gladheid geldt code oranje in de noordelijke provincies.

1 uur geleden
Bijna 175.000 euro ingezameld door Stadsherstel voor Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie van Stadsherstel voor de verwoeste Vondelkerk in Amsterdam staat vrijdagochtend op 174.924 euro. Afgelopen dinsdag ging het nog om 112.652 euro. Het geld komt van 2820 donateurs.

1 uur geleden
Op meerdere plekken in noorden geen treinen door wisselstoringen

GRONINGEN (ANP) - Door wisselstoringen kunnen er vrijdagochtend op meerdere plekken geen treinen rijden in het noorden van Nederland. Vanwege zware sneeuwval geldt code oranje in de drie noordelijke provincies.

2 uur geleden
Amper nog gestrande reizigers die nacht op Schiphol doorbrachten

SCHIPHOL (ANP) - In tegenstelling tot de afgelopen dagen overnachtten er in de nacht van donderdag op vrijdag nauwelijks nog gestrande reizigers op Schiphol. Dat heeft een woordvoerder gezegd. "Als er al mensen de nacht in de terminals doorbrachten, waren dat hoogstens enkelingen."

2 uur geleden
Aankomende nacht vriest het overal en valt er nu en dan sneeuw

HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.

5 uur geleden