Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Kamer breidt mogelijkheden om Kamerleden te straffen uit

Bestuur Kamer breidt mogelijkheden om Kamerleden te straffen uit

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer stelt voor de mogelijkheden uit te breiden om Kamerleden te straffen als zij de gedragscode overtreden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. Het is nu al mogelijk om parlementariërs maximaal één maand te schorsen. Daar komen onder meer de opties bij om een Kamerlid voorwaardelijk te schorsen of de toegang tot debatten van een specifieke commissie tijdelijk te ontzeggen. Over het voorstel moet nog worden gedebatteerd en gestemd.

Het College van onderzoek integriteit van de Tweede Kamer kan voorstellen om een parlementariër sancties op te leggen als deze zich niet houdt aan de gedragscode. Deze sanctie wordt pas van kracht als de meerderheid van de Tweede Kamer hiermee instemt. Eind vorig jaar zijn bijvoorbeeld meerdere Kamerleden van Forum voor Democratie geschorst omdat zij weigerden al hun nevenactiviteiten te noteren in het daarvoor bestemde openbare register.

Aan zo'n schorsing gaat vaak een aanwijzing vooraf. Dat is een nadrukkelijk verzoek aan een Kamerlid om zich aan de gedragscode te houden, bijvoorbeeld door het nevenregister goed in te vullen. Het is gebruikelijk dat daarna een berisping volgt. Dat is een afkeurende brief van het presidium, het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer. Het zwaarste middel is de schorsing. De mogelijkheden daartoe worden dus uitgebreid.

De leden van het presidium hebben woensdagochtend ingestemd met dit voorstel. Een woordvoerder zegt dat deze losstaan van de bedreigingen van Forum-leider Thierry Baudet aan het adres van Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA).

Meer uit Politiek

Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

14 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

15 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

15 uur geleden
Klaver voelt zich 'bedonderd' door Yeşilgöz over kanon Evertsen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.

1 dag geleden
Kabinet werkt aan officiële vertrekstop Iraanse vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.

1 dag geleden
Minister: nog enkele honderden willen repatriëring Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.

1 dag geleden
Jetten krijgt kritiek van links en rechts over standpunt Iran

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.

1 dag geleden