Bestuur jongerenorganisatie FVD treedt tijdelijk terug
DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de jongerenorganisatie van Forum voor Democratie (JFVD) treedt tijdelijk terug. Het doet dat naar eigen zeggen "om elke schijn van belangenverstrengeling te vermijden", nu een commissie onderzoek doet na antisemitische en homofobe uitingen door JFVD-leden op social media.
"Uitstekend", reageert FVD-leider Thierry Baudet. "Direct doorpakken. Geen trial by media maar serieus bekijken hoe het zit en daarna conclusies trekken." De voorzitter van JFVD, Freek Jansen, is een vertrouweling van Baudet. Hij is ook de nummer zeven van de kieslijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
De jongerenorganisatie raakte al eerder in opspraak door racistische en antisemitische praat in chatgroepen. Begin mei werd al een aantal FVD-leden om die reden uit de partij gezet of geschorst. Het Parool kwam zaterdag evenwel met nieuwe beschuldigingen op basis van screenshots van WhatsApp- en Instagram-berichten.
Maatregelen
Het JFVD-bestuur reageerde "geschrokken" en pakte een aantal betrokkenen hun baantje binnen de organisatie af. Ook vroeg het een aantal prominente FVD'ers te helpen onderzoeken hoe herhaling "in de toekomst beter kan worden voorkomen".
Partijleider Thierry Baudet reageerde direct al instemmend op deze maatregelen. Andere prominente partijleden, onder wie senator Annabel Nanninga en europarlementariër Rob Roos, pleitten evenwel voor een hardere aanpak.
Onacceptabel
Nanninga noemde de eerste reactie van het JFVD-bestuur "too little, too late", en eist "een volledige sanering" van de organisatie. "Onacceptabel dat mensen met dit soort denkbeelden in onze partij zitten en dat daar niet meteen keihard tegen wordt opgetreden."
"Ik ben wars van alle vormen van racisme en antisemitisme", voegde Roos daar aan toe. "Persoonlijk had ik liever gezien dat we in één keer echt schoon schip hadden gemaakt en de JFVD hadden opgedoekt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
7 uur geleden