Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur jongerenorganisatie FVD treedt tijdelijk terug

Bestuur jongerenorganisatie FVD treedt tijdelijk terug

DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de jongerenorganisatie van Forum voor Democratie (JFVD) treedt tijdelijk terug. Het doet dat naar eigen zeggen "om elke schijn van belangenverstrengeling te vermijden", nu een commissie onderzoek doet na antisemitische en homofobe uitingen door JFVD-leden op social media.

"Uitstekend", reageert FVD-leider Thierry Baudet. "Direct doorpakken. Geen trial by media maar serieus bekijken hoe het zit en daarna conclusies trekken." De voorzitter van JFVD, Freek Jansen, is een vertrouweling van Baudet. Hij is ook de nummer zeven van de kieslijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.

De jongerenorganisatie raakte al eerder in opspraak door racistische en antisemitische praat in chatgroepen. Begin mei werd al een aantal FVD-leden om die reden uit de partij gezet of geschorst. Het Parool kwam zaterdag evenwel met nieuwe beschuldigingen op basis van screenshots van WhatsApp- en Instagram-berichten.

Maatregelen

Het JFVD-bestuur reageerde "geschrokken" en pakte een aantal betrokkenen hun baantje binnen de organisatie af. Ook vroeg het een aantal prominente FVD'ers te helpen onderzoeken hoe herhaling "in de toekomst beter kan worden voorkomen".

Partijleider Thierry Baudet reageerde direct al instemmend op deze maatregelen. Andere prominente partijleden, onder wie senator Annabel Nanninga en europarlementariër Rob Roos, pleitten evenwel voor een hardere aanpak.

Onacceptabel

Nanninga noemde de eerste reactie van het JFVD-bestuur "too little, too late", en eist "een volledige sanering" van de organisatie. "Onacceptabel dat mensen met dit soort denkbeelden in onze partij zitten en dat daar niet meteen keihard tegen wordt opgetreden."

"Ik ben wars van alle vormen van racisme en antisemitisme", voegde Roos daar aan toe. "Persoonlijk had ik liever gezien dat we in één keer echt schoon schip hadden gemaakt en de JFVD hadden opgedoekt."

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

29 minuten geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

42 minuten geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

51 minuten geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

1 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

1 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

2 uur geleden