Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur jeugdzorgorganisatie Vigo weg na negatieve berichten

Bestuur jeugdzorgorganisatie Vigo weg na negatieve berichten

NIJMEGEN (ANP) - De raad van bestuur van ggz- en jeugdzorgorganisatie Vigo Groep stapt op. Het gezelschap doet dit na berichten van Follow the Money over verliezen, werkdruk, verzuim en betalingen voor digitalisering aan bedrijven die zijn opgericht door een bestuursadviseur, die weer een goede bekende zou zijn van een van de bestuurders.

Begin deze week gaf het bestuur op de eigen site toe dat "sommige zaken niet handig of transparant genoeg" werden aangepakt en dat er fouten zijn gemaakt. "Zo hadden we nooit een strategiereis op Ibiza moeten organiseren. Dat was onnodig, dom en onnadenkend", stond er op de site. Maar "de suggestie die in het artikel wordt gewekt dat geld bestemd voor de (jeugd)zorg wordt besteed aan andere doelen, is echter aantoonbaar onjuist", aldus het gezelschap.

Ook zou Vigo een "financieel solide organisatie"zijn en intussen "concrete stappen om zaken te verbeteren" nemen. Maar nu hebben de leden van de raad van bestuur toch aangeboden om "in het belang van de organisatie" collectief hun posities ter beschikking te stellen. Zij zijn van mening dat "er onvoldoende vertrouwensbasis is om verder te kunnen functioneren".

Vakbond FNV noemt het vertrek van het bestuur een "onvermijdelijke en noodzakelijke eerste stap richting herstel van vertrouwen". De bond maakt zich desondanks "nog wel ernstige zorgen over de dieperliggende problemen binnen de organisatie. Er is namelijk meer aan de hand én er zijn meerdere mensen verantwoordelijk", aldus FNV Jeugdzorg. "We willen dat deze grove vorm van mismanagement en zelfverrijking over de ruggen van medewerkers en kinderen en gezinnen nooit meer voorkomt", voegt de bond toe.

Meer uit Gezond

Biotechnoloog Galapagos komt terug op voorgenomen splitsing

MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.

1 dag geleden
40 procent 12- tot 16-jarige vapers is verslaafd

DEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.

2 dagen geleden
850 mensen laten gratis hun lever testen bij RAI Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.

4 dagen geleden
Toezichthouder: prostaatmiddel kan leiden tot zelfmoordgedachten

UTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.

5 dagen geleden
Longartsen zien vaker levensbedreigende effecten van vapen

GRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).

6 dagen geleden
Veel patiënten verkeerd geïnformeerd, artsen starten campagne

DEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.

6 dagen geleden
Gezondheidsminister VS wil nieuwe richtlijnen behandeling mazelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.

1 week geleden