Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Feyenoord: investeerder afgehaakt vanwege bedreigingen

Bestuur Feyenoord: investeerder afgehaakt vanwege bedreigingen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord zegt dat de bedreigingen aan het adres van de vertrekkende algemeen directeur Mark Koevermans ervoor gezorgd hebben dat een partij die wilde investeren in de club is afgehaakt. Dat vertelden voorzitter Toon van Bodegom van de raad van commissarissen en vicevoorzitter Gérard Moussault tijdens een persconferentie in het stadion van de Rotterdamse club. De bestuurders spreken van een "trieste dag voor de club."

Pieter Smorenburg, statutair directeur, neemt de taken van Koevermans voorlopig waar. Van Bodegom verwacht dat waarschijnlijk pas volgend jaar een nieuwe directeur benoemd kan worden.

De club zegt in overleg te zijn met gemeente en politie om de problemen aan te pakken. "Er zijn ideeën over hoe we dat aan gaan pakken, maar die maken we later bekend", zei Van Bodegom. Op de vraag of politie en overheid er alles aan gedaan hebben om de veiligheid van de bedreigde betrokkenen te waarborgen zei hij dat hij niet van zins was om "wie dan ook de zwartepiet toe te spelen."

Stadiondossier

Wie er achter de bedreigingen zit, weet Feyenoord niet. "Wij, de politie en gemeente hebben aanwijzingen dat dit mensen zijn die niets met de club te maken hebben. Ze komen in ieder geval niet uit de bekende supporterskringen", zei Moussault. Er is volgens hem geen connectie tussen de bedreigingen en de plannen voor een nieuw stadion. "Daar zijn geen aanwijzingen voor. De bedreigingen tegen betrokkenen van Feyenoord waren er al voordat het stadiondossier ging spelen."

Feyenoord maakte woensdagmorgen bekend dat Koevermans per 1 december aftreedt als algemeen directeur van de Rotterdamse club. Koevermans zegt dat hij na een reeks incidenten niet langer het gevoel heeft goed te kunnen functioneren. Bij Koevermans werden in september 's nachts de ruiten ingegooid en zijn voordeur beklad, vermoedelijk door leden van de harde kern van de club.

Strijdbaar

Afgelopen week was Koevermans nog strijdbaar en van zins aan te blijven als directeur. Er is volgens Van Bodegom in de tussentijd niets gebeurd waardoor Koevermans nu alsnog is teruggetreden.

Koevermans, in verschillende functies sinds 2009 in dienst bij Feyenoord, zou eerder dit jaar ook al thuis zijn lastiggevallen, toen door boze Feyenoord-supporters. Dat was uit onvrede over de plannen voor de bouw van een nieuw stadion. Ook bij de architect van Feyenoord City, de gebiedsontwikkeling waar het nieuwe stadion onderdeel van is, kwamen fans op intimiderende wijze langs.

Feyenoord noemde het incident in september bij monde van een woordvoerder "te schandalig voor woorden" en wilde er toen het liefst "zo min mogelijk woorden aan vuil maken".

Meer uit Voetbal

Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

23 minuten geleden
Chelsea neemt afscheid van hoofdtrainer Rosenior

LONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.

26 minuten geleden
KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

6 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

10 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

20 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

20 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

22 uur geleden