Bestuur Feyenoord: investeerder afgehaakt vanwege bedreigingen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord zegt dat de bedreigingen aan het adres van de vertrekkende algemeen directeur Mark Koevermans ervoor gezorgd hebben dat een partij die wilde investeren in de club is afgehaakt. Dat vertelden voorzitter Toon van Bodegom van de raad van commissarissen en vicevoorzitter Gérard Moussault tijdens een persconferentie in het stadion van de Rotterdamse club. De bestuurders spreken van een "trieste dag voor de club."
Pieter Smorenburg, statutair directeur, neemt de taken van Koevermans voorlopig waar. Van Bodegom verwacht dat waarschijnlijk pas volgend jaar een nieuwe directeur benoemd kan worden.
De club zegt in overleg te zijn met gemeente en politie om de problemen aan te pakken. "Er zijn ideeën over hoe we dat aan gaan pakken, maar die maken we later bekend", zei Van Bodegom. Op de vraag of politie en overheid er alles aan gedaan hebben om de veiligheid van de bedreigde betrokkenen te waarborgen zei hij dat hij niet van zins was om "wie dan ook de zwartepiet toe te spelen."
Stadiondossier
Wie er achter de bedreigingen zit, weet Feyenoord niet. "Wij, de politie en gemeente hebben aanwijzingen dat dit mensen zijn die niets met de club te maken hebben. Ze komen in ieder geval niet uit de bekende supporterskringen", zei Moussault. Er is volgens hem geen connectie tussen de bedreigingen en de plannen voor een nieuw stadion. "Daar zijn geen aanwijzingen voor. De bedreigingen tegen betrokkenen van Feyenoord waren er al voordat het stadiondossier ging spelen."
Feyenoord maakte woensdagmorgen bekend dat Koevermans per 1 december aftreedt als algemeen directeur van de Rotterdamse club. Koevermans zegt dat hij na een reeks incidenten niet langer het gevoel heeft goed te kunnen functioneren. Bij Koevermans werden in september 's nachts de ruiten ingegooid en zijn voordeur beklad, vermoedelijk door leden van de harde kern van de club.
Strijdbaar
Afgelopen week was Koevermans nog strijdbaar en van zins aan te blijven als directeur. Er is volgens Van Bodegom in de tussentijd niets gebeurd waardoor Koevermans nu alsnog is teruggetreden.
Koevermans, in verschillende functies sinds 2009 in dienst bij Feyenoord, zou eerder dit jaar ook al thuis zijn lastiggevallen, toen door boze Feyenoord-supporters. Dat was uit onvrede over de plannen voor de bouw van een nieuw stadion. Ook bij de architect van Feyenoord City, de gebiedsontwikkeling waar het nieuwe stadion onderdeel van is, kwamen fans op intimiderende wijze langs.
Feyenoord noemde het incident in september bij monde van een woordvoerder "te schandalig voor woorden" en wilde er toen het liefst "zo min mogelijk woorden aan vuil maken".
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
13 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
14 uur geleden