Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur D66 betreurt overstap In 't Veld naar Volt

Bestuur D66 betreurt overstap In 't Veld naar Volt

DEN HAAG (ANP) - D66-partijvoorzitter Victor Everhardt betreurt de overstap van Europarlementariër Sophie in 't Veld naar Volt. In een reactie op het vertrek benadrukt D66-leider Sigrid Kaag vooral dat de partij vanuit Den Haag en Brussel zal blijven werken aan verdere democratisering, samenwerking en een radicale koers voor Europa.

In 't Veld is sinds 2004 als lijsttrekker voor D66 in Brussel actief. Vrijdagochtend heeft ze het bestuur over haar vertrek geïnformeerd en in een brief aan D66-leden uitgelegd waarom ze na dertig jaar haar lidmaatschap van de partij opzegt en zich bij Volt aansluit.

"Wij betreuren het dat Sophie de partij nu, na al die jaren inzet, verlaat", zegt Everhardt. "Sophie was bijna twintig jaar een vaste kracht in het Europees Parlement. Ze zette zich in voor een sterker en veiliger Europa", meldt Kaag in een verklaring op Twitter. "Als rapporteur van de onderzoekscommissie voerde ze recentelijk nog een succesvolle strijd tegen spionagesoftware. Haar vertrek markeert het einde van een lange periode."

Wisselgeld

D66-minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zei voor aanvang van de ministerraad dat hij In 't Veld "heel hoog" heeft staan. "Ze heeft zich twintig jaar lang ingezet voor Europa en dat waardeer ik zeer." De kritiek van In 't Veld op de partij, herkent Weerwind niet.

In 't Veld schrijft dat ze twee belangrijke redenen heeft om D66 de rug toe te keren. "Europa lijkt tegenwoordig geen ‘chefsache’ meer te zijn voor D66", schrijft ze. "In woord zijn we nog steeds fervent aanhangers van de Europese gedachte", maar in de praktijk "is de nationale politiek in Den Haag steeds meer het middelpunt geworden van ons denken en handelen. Europese kwesties dienen als wisselgeld in de nationale politiek." Daarnaast vindt ze dat grensoverschrijdend gedrag in de partij "niet adequaat wordt aangepakt" en dat slachtoffers in de kou blijven staan.

Van Drimmelen

Volgens Weerwind heeft de partij Europa in haar verkiezingsprogramma een prominente plek gegeven. "Daar waar een MeToo-affaire speelt, pakken we als D66 door en pak ik als bewindspersoon door."

De top en het bestuur van D66 hebben niet opgetreden tegen grensoverschrijdend gedrag van voormalig D66-prominent Frans van Drimmelen. Pas een jaar geleden hebben het bestuur en Kaag hun excuses aangeboden voor de gang van zaken. In 2015 en 2016 heeft Van Drimmelen zich grensoverschrijdend gedragen tegenover een D66-medewerker.

Meer uit Binnenland

Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

2 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

4 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

8 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

8 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

14 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

19 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

19 uur geleden