Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur D66 betreurt overstap In 't Veld naar Volt

Bestuur D66 betreurt overstap In 't Veld naar Volt

DEN HAAG (ANP) - D66-partijvoorzitter Victor Everhardt betreurt de overstap van Europarlementariër Sophie in 't Veld naar Volt. In een reactie op het vertrek benadrukt D66-leider Sigrid Kaag vooral dat de partij vanuit Den Haag en Brussel zal blijven werken aan verdere democratisering, samenwerking en een radicale koers voor Europa.

In 't Veld is sinds 2004 als lijsttrekker voor D66 in Brussel actief. Vrijdagochtend heeft ze het bestuur over haar vertrek geïnformeerd en in een brief aan D66-leden uitgelegd waarom ze na dertig jaar haar lidmaatschap van de partij opzegt en zich bij Volt aansluit.

"Wij betreuren het dat Sophie de partij nu, na al die jaren inzet, verlaat", zegt Everhardt. "Sophie was bijna twintig jaar een vaste kracht in het Europees Parlement. Ze zette zich in voor een sterker en veiliger Europa", meldt Kaag in een verklaring op Twitter. "Als rapporteur van de onderzoekscommissie voerde ze recentelijk nog een succesvolle strijd tegen spionagesoftware. Haar vertrek markeert het einde van een lange periode."

Wisselgeld

D66-minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zei voor aanvang van de ministerraad dat hij In 't Veld "heel hoog" heeft staan. "Ze heeft zich twintig jaar lang ingezet voor Europa en dat waardeer ik zeer." De kritiek van In 't Veld op de partij, herkent Weerwind niet.

In 't Veld schrijft dat ze twee belangrijke redenen heeft om D66 de rug toe te keren. "Europa lijkt tegenwoordig geen ‘chefsache’ meer te zijn voor D66", schrijft ze. "In woord zijn we nog steeds fervent aanhangers van de Europese gedachte", maar in de praktijk "is de nationale politiek in Den Haag steeds meer het middelpunt geworden van ons denken en handelen. Europese kwesties dienen als wisselgeld in de nationale politiek." Daarnaast vindt ze dat grensoverschrijdend gedrag in de partij "niet adequaat wordt aangepakt" en dat slachtoffers in de kou blijven staan.

Van Drimmelen

Volgens Weerwind heeft de partij Europa in haar verkiezingsprogramma een prominente plek gegeven. "Daar waar een MeToo-affaire speelt, pakken we als D66 door en pak ik als bewindspersoon door."

De top en het bestuur van D66 hebben niet opgetreden tegen grensoverschrijdend gedrag van voormalig D66-prominent Frans van Drimmelen. Pas een jaar geleden hebben het bestuur en Kaag hun excuses aangeboden voor de gang van zaken. In 2015 en 2016 heeft Van Drimmelen zich grensoverschrijdend gedragen tegenover een D66-medewerker.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

1 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

2 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

3 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

3 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

8 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

8 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

12 uur geleden