Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur D66 betreurt overstap In 't Veld naar Volt

Bestuur D66 betreurt overstap In 't Veld naar Volt

DEN HAAG (ANP) - D66-partijvoorzitter Victor Everhardt betreurt de overstap van Europarlementariër Sophie in 't Veld naar Volt. In een reactie op het vertrek benadrukt D66-leider Sigrid Kaag vooral dat de partij vanuit Den Haag en Brussel zal blijven werken aan verdere democratisering, samenwerking en een radicale koers voor Europa.

In 't Veld is sinds 2004 als lijsttrekker voor D66 in Brussel actief. Vrijdagochtend heeft ze het bestuur over haar vertrek geïnformeerd en in een brief aan D66-leden uitgelegd waarom ze na dertig jaar haar lidmaatschap van de partij opzegt en zich bij Volt aansluit.

"Wij betreuren het dat Sophie de partij nu, na al die jaren inzet, verlaat", zegt Everhardt. "Sophie was bijna twintig jaar een vaste kracht in het Europees Parlement. Ze zette zich in voor een sterker en veiliger Europa", meldt Kaag in een verklaring op Twitter. "Als rapporteur van de onderzoekscommissie voerde ze recentelijk nog een succesvolle strijd tegen spionagesoftware. Haar vertrek markeert het einde van een lange periode."

Wisselgeld

D66-minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) zei voor aanvang van de ministerraad dat hij In 't Veld "heel hoog" heeft staan. "Ze heeft zich twintig jaar lang ingezet voor Europa en dat waardeer ik zeer." De kritiek van In 't Veld op de partij, herkent Weerwind niet.

In 't Veld schrijft dat ze twee belangrijke redenen heeft om D66 de rug toe te keren. "Europa lijkt tegenwoordig geen ‘chefsache’ meer te zijn voor D66", schrijft ze. "In woord zijn we nog steeds fervent aanhangers van de Europese gedachte", maar in de praktijk "is de nationale politiek in Den Haag steeds meer het middelpunt geworden van ons denken en handelen. Europese kwesties dienen als wisselgeld in de nationale politiek." Daarnaast vindt ze dat grensoverschrijdend gedrag in de partij "niet adequaat wordt aangepakt" en dat slachtoffers in de kou blijven staan.

Van Drimmelen

Volgens Weerwind heeft de partij Europa in haar verkiezingsprogramma een prominente plek gegeven. "Daar waar een MeToo-affaire speelt, pakken we als D66 door en pak ik als bewindspersoon door."

De top en het bestuur van D66 hebben niet opgetreden tegen grensoverschrijdend gedrag van voormalig D66-prominent Frans van Drimmelen. Pas een jaar geleden hebben het bestuur en Kaag hun excuses aangeboden voor de gang van zaken. In 2015 en 2016 heeft Van Drimmelen zich grensoverschrijdend gedragen tegenover een D66-medewerker.

Meer uit Binnenland

Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

10 minuten geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

16 minuten geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

1 uur geleden
Twee advocaten willen Taghi bijstaan mits er genoeg inleestijd is

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.

1 uur geleden
Aanmeldcentrum Ter Apel heeft het nog drukker dan normaal

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.

2 uur geleden
Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

2 uur geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

3 uur geleden