Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Barcelona spreekt vertrouwen uit in coach Koeman

Bestuur Barcelona spreekt vertrouwen uit in coach Koeman

BARCELONA (ANP/AFP) - Ronald Koeman mag bij FC Barcelona aan zijn tweede seizoen beginnen. Dat heeft voorzitter Joan Laporta bekendgemaakt na een bestuursvergadering.

De oud-bondscoach van Oranje ondertekende vorig jaar een contract tot medio 2022 bij zijn vroegere club. Na een wisselvallig seizoen, waarin hij met zijn ploeg alleen de Spaanse beker won, was geruime tijd onzeker of Koeman zou mogen aanblijven in Camp Nou. Hij krijgt nu na een paar onzekere weken alsnog het vertrouwen van de clubleiding.

Koeman gaat in het nieuwe seizoen samenwerken met Jordi Cruijff. De zoon van de overleden voetballegende Johan Cruijff krijgt bij Barcelona volgens de clubleiding een "strategische rol". Hij begint in augustus in zijn nieuwe functie.

Bezinning

Koeman heeft nog een contract voor een jaar bij de Catalaanse club. De voorzitter was vorige week na een gesprek met de coach en zijn zaakwaarnemer Rob Jansen nog niet tot een beslissing gekomen of Koeman ook het tweede jaar van zijn contract zou uitdienen.

"Na deze periode van bezinning zijn vicevoorzitter Rafael Yuste en ikzelf overeengekomen dat we het huidige contract van Koeman respecteren", meldde Laporta. "We constateren met tevredenheid dat de gesprekken hebben geleid tot een gemeenschappelijk oordeel."

Contract niet aangepast

Laporta prees het voorbeeldige gedrag van Koeman tijdens de periode van reflectie. "We zien dat de coach heel gemotiveerd is en hij heeft al een jaar ervaring 'in deze kleedkamer', die we nog willen versterken. Ik denk dat Koeman het goed zal doen, want hij is de trainer die we willen."

Volgens de voorzitter is er nog geen sprake van een langer contract voor Koeman in Barcelona. "Mogelijk dat we binnenkort om de tafel gaan om dit onderwerp te bespreken", zei hij. Ook zal de coach geen salaris inleveren en is zijn contract niet aangepast. Volgens enkele kranten zou Barcelona, dat met grote financiële problemen worstelt, het huidige contract van Koeman aanpassen en een groter deel omzetten in een variabele beloning. "Koeman heeft vorig seizoen al ingeleverd op zijn salaris. Dus daar hebben we het niet eens over gehad", zei de voorzitter.

Meer uit Voetbal

AS Roma houdt top 3 Serie A in het vizier door zege op Como

ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.

8 uur geleden
Ajax legt verdediger Bouwman vast tot medio 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.

10 uur geleden
Reguilón gaat bij Inter Miami met Messi spelen

MIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.

14 uur geleden
Fortuna Düsseldorf presenteert Mislintat als sportief directeur

DÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.

14 uur geleden
Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

15 uur geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

18 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

18 uur geleden