Bestuur Barcelona spreekt vertrouwen uit in coach Koeman
BARCELONA (ANP/AFP) - Ronald Koeman mag bij FC Barcelona aan zijn tweede seizoen beginnen. Dat heeft voorzitter Joan Laporta bekendgemaakt na een bestuursvergadering.
De oud-bondscoach van Oranje ondertekende vorig jaar een contract tot medio 2022 bij zijn vroegere club. Na een wisselvallig seizoen, waarin hij met zijn ploeg alleen de Spaanse beker won, was geruime tijd onzeker of Koeman zou mogen aanblijven in Camp Nou. Hij krijgt nu na een paar onzekere weken alsnog het vertrouwen van de clubleiding.
Koeman gaat in het nieuwe seizoen samenwerken met Jordi Cruijff. De zoon van de overleden voetballegende Johan Cruijff krijgt bij Barcelona volgens de clubleiding een "strategische rol". Hij begint in augustus in zijn nieuwe functie.
Bezinning
Koeman heeft nog een contract voor een jaar bij de Catalaanse club. De voorzitter was vorige week na een gesprek met de coach en zijn zaakwaarnemer Rob Jansen nog niet tot een beslissing gekomen of Koeman ook het tweede jaar van zijn contract zou uitdienen.
"Na deze periode van bezinning zijn vicevoorzitter Rafael Yuste en ikzelf overeengekomen dat we het huidige contract van Koeman respecteren", meldde Laporta. "We constateren met tevredenheid dat de gesprekken hebben geleid tot een gemeenschappelijk oordeel."
Contract niet aangepast
Laporta prees het voorbeeldige gedrag van Koeman tijdens de periode van reflectie. "We zien dat de coach heel gemotiveerd is en hij heeft al een jaar ervaring 'in deze kleedkamer', die we nog willen versterken. Ik denk dat Koeman het goed zal doen, want hij is de trainer die we willen."
Volgens de voorzitter is er nog geen sprake van een langer contract voor Koeman in Barcelona. "Mogelijk dat we binnenkort om de tafel gaan om dit onderwerp te bespreken", zei hij. Ook zal de coach geen salaris inleveren en is zijn contract niet aangepast. Volgens enkele kranten zou Barcelona, dat met grote financiële problemen worstelt, het huidige contract van Koeman aanpassen en een groter deel omzetten in een variabele beloning. "Koeman heeft vorig seizoen al ingeleverd op zijn salaris. Dus daar hebben we het niet eens over gehad", zei de voorzitter.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
24 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
6 uur geleden