Bestuur Barcelona spreekt vertrouwen uit in coach Koeman
BARCELONA (ANP/AFP) - Ronald Koeman mag bij FC Barcelona aan zijn tweede seizoen beginnen. Dat heeft voorzitter Joan Laporta bekendgemaakt na een bestuursvergadering.
De oud-bondscoach van Oranje ondertekende vorig jaar een contract tot medio 2022 bij zijn vroegere club. Na een wisselvallig seizoen, waarin hij met zijn ploeg alleen de Spaanse beker won, was geruime tijd onzeker of Koeman zou mogen aanblijven in Camp Nou. Hij krijgt nu na een paar onzekere weken alsnog het vertrouwen van de clubleiding.
Koeman gaat in het nieuwe seizoen samenwerken met Jordi Cruijff. De zoon van de overleden voetballegende Johan Cruijff krijgt bij Barcelona volgens de clubleiding een "strategische rol". Hij begint in augustus in zijn nieuwe functie.
Bezinning
Koeman heeft nog een contract voor een jaar bij de Catalaanse club. De voorzitter was vorige week na een gesprek met de coach en zijn zaakwaarnemer Rob Jansen nog niet tot een beslissing gekomen of Koeman ook het tweede jaar van zijn contract zou uitdienen.
"Na deze periode van bezinning zijn vicevoorzitter Rafael Yuste en ikzelf overeengekomen dat we het huidige contract van Koeman respecteren", meldde Laporta. "We constateren met tevredenheid dat de gesprekken hebben geleid tot een gemeenschappelijk oordeel."
Contract niet aangepast
Laporta prees het voorbeeldige gedrag van Koeman tijdens de periode van reflectie. "We zien dat de coach heel gemotiveerd is en hij heeft al een jaar ervaring 'in deze kleedkamer', die we nog willen versterken. Ik denk dat Koeman het goed zal doen, want hij is de trainer die we willen."
Volgens de voorzitter is er nog geen sprake van een langer contract voor Koeman in Barcelona. "Mogelijk dat we binnenkort om de tafel gaan om dit onderwerp te bespreken", zei hij. Ook zal de coach geen salaris inleveren en is zijn contract niet aangepast. Volgens enkele kranten zou Barcelona, dat met grote financiële problemen worstelt, het huidige contract van Koeman aanpassen en een groter deel omzetten in een variabele beloning. "Koeman heeft vorig seizoen al ingeleverd op zijn salaris. Dus daar hebben we het niet eens over gehad", zei de voorzitter.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
24 minuten geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
32 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
8 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden