Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Barcelona spreekt vertrouwen uit in coach Koeman

Bestuur Barcelona spreekt vertrouwen uit in coach Koeman

BARCELONA (ANP/AFP) - Ronald Koeman mag bij FC Barcelona aan zijn tweede seizoen beginnen. Dat heeft voorzitter Joan Laporta bekendgemaakt na een bestuursvergadering.

De oud-bondscoach van Oranje ondertekende vorig jaar een contract tot medio 2022 bij zijn vroegere club. Na een wisselvallig seizoen, waarin hij met zijn ploeg alleen de Spaanse beker won, was geruime tijd onzeker of Koeman zou mogen aanblijven in Camp Nou. Hij krijgt nu na een paar onzekere weken alsnog het vertrouwen van de clubleiding.

Koeman gaat in het nieuwe seizoen samenwerken met Jordi Cruijff. De zoon van de overleden voetballegende Johan Cruijff krijgt bij Barcelona volgens de clubleiding een "strategische rol". Hij begint in augustus in zijn nieuwe functie.

Bezinning

Koeman heeft nog een contract voor een jaar bij de Catalaanse club. De voorzitter was vorige week na een gesprek met de coach en zijn zaakwaarnemer Rob Jansen nog niet tot een beslissing gekomen of Koeman ook het tweede jaar van zijn contract zou uitdienen.

"Na deze periode van bezinning zijn vicevoorzitter Rafael Yuste en ikzelf overeengekomen dat we het huidige contract van Koeman respecteren", meldde Laporta. "We constateren met tevredenheid dat de gesprekken hebben geleid tot een gemeenschappelijk oordeel."

Contract niet aangepast

Laporta prees het voorbeeldige gedrag van Koeman tijdens de periode van reflectie. "We zien dat de coach heel gemotiveerd is en hij heeft al een jaar ervaring 'in deze kleedkamer', die we nog willen versterken. Ik denk dat Koeman het goed zal doen, want hij is de trainer die we willen."

Volgens de voorzitter is er nog geen sprake van een langer contract voor Koeman in Barcelona. "Mogelijk dat we binnenkort om de tafel gaan om dit onderwerp te bespreken", zei hij. Ook zal de coach geen salaris inleveren en is zijn contract niet aangepast. Volgens enkele kranten zou Barcelona, dat met grote financiële problemen worstelt, het huidige contract van Koeman aanpassen en een groter deel omzetten in een variabele beloning. "Koeman heeft vorig seizoen al ingeleverd op zijn salaris. Dus daar hebben we het niet eens over gehad", zei de voorzitter.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

29 minuten geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

3 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

3 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

6 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

8 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

9 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

23 uur geleden