Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

AMSTERDAM (ANP) - Het stadsdeelbestuur van Amsterdam-Noord vindt de NDSM-werf "absoluut geen geschikte plek" voor een erotisch centrum. Dat schrijft het bestuur in een conceptadvies aan burgemeester Femke Halsema. Door het centrum op de NDSM-werf Oost te plaatsen worden de huidige problemen op het gebied van bereikbaarheid en veiligheid onhoudbaar, plannen op het gebied van sport, cultuur en groen belemmerd en het karakter van de NDSM-werf aangetast, aldus het bestuur.

De NDSM-werf is "geen multimodaal ov-knooppunt en de bereikbaarheid van dit deel van Noord is een belangrijk aandachtspunt", stelt het stadsdeelbestuur. "Om parallel aan de groei van het aantal woningen en voorzieningen, dit deel van Noord bereikbaar te houden, is een scala van maatregelen nodig zoals extra ponten en/of oeververbindingen, extra ov, auto- en fietsroutes en alternatieven voor de auto in de vorm van deelvervoer. Vooralsnog zijn deze investeringen niet geregeld, met als resultaat dat de leefbaarheid en veiligheid vooral op piekmomenten onder druk staat." Het toevoegen van een erotisch centrum zal volgens het bestuur "jaarlijks zo’n 1,3 miljoen extra bezoekers trekken en logischerwijs dit knelpunt verergeren".

Daarnaast worden duizenden woningen in de buurt gebouwd, onder meer op de NDSM-werf West en in de Buiksloterham. Daar worden de "groen- en sportnormen" volgens het bestuur niet gehaald. "In de haalbaarheidsstudie vergroening en sport NDSM-werf Oost wordt voorgesteld om daarom extra groen en sport te realiseren op de werf. De realisatie van een erotisch centrum op het Docklandsplot - die een sleutelrol speelt bij het vergroenen van de werf - maakt deze plannen onuitvoerbaar."

Minder aantrekkelijk om te wonen

Ook maakt zo'n centrum de wijk minder aantrekkelijk om te gaan wonen, stelt het bestuur, en "een erotisch centrum met deze omvang" zal "het karakter van de werf ingrijpend veranderen", staat in het conceptadvies. Het stadsdeelbestuur is naar eigen zeggen door veel bezorgde bewoners en ondernemers uit Noord benaderd, met wie volgens hen weinig is overlegd.

Halsema vroeg het stadsdeel eerder om advies te geven op het voorstel om een erotisch centrum op de Docklandsplot in NDSM-werf Oost te plaatsen. Naast de NDSM-werf zijn ook twee locaties vlak bij de RAI in Zuid aangewezen als potentiële locatie voor het centrum, dat een werkplek zou moeten bieden voor zo'n honderd sekswerkers. Dit moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen. Eind 2023 moet een locatie worden gekozen.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

2 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

3 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

4 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

7 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

8 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

8 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

8 uur geleden