Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

AMSTERDAM (ANP) - Het stadsdeelbestuur van Amsterdam-Noord vindt de NDSM-werf "absoluut geen geschikte plek" voor een erotisch centrum. Dat schrijft het bestuur in een conceptadvies aan burgemeester Femke Halsema. Door het centrum op de NDSM-werf Oost te plaatsen worden de huidige problemen op het gebied van bereikbaarheid en veiligheid onhoudbaar, plannen op het gebied van sport, cultuur en groen belemmerd en het karakter van de NDSM-werf aangetast, aldus het bestuur.

De NDSM-werf is "geen multimodaal ov-knooppunt en de bereikbaarheid van dit deel van Noord is een belangrijk aandachtspunt", stelt het stadsdeelbestuur. "Om parallel aan de groei van het aantal woningen en voorzieningen, dit deel van Noord bereikbaar te houden, is een scala van maatregelen nodig zoals extra ponten en/of oeververbindingen, extra ov, auto- en fietsroutes en alternatieven voor de auto in de vorm van deelvervoer. Vooralsnog zijn deze investeringen niet geregeld, met als resultaat dat de leefbaarheid en veiligheid vooral op piekmomenten onder druk staat." Het toevoegen van een erotisch centrum zal volgens het bestuur "jaarlijks zo’n 1,3 miljoen extra bezoekers trekken en logischerwijs dit knelpunt verergeren".

Daarnaast worden duizenden woningen in de buurt gebouwd, onder meer op de NDSM-werf West en in de Buiksloterham. Daar worden de "groen- en sportnormen" volgens het bestuur niet gehaald. "In de haalbaarheidsstudie vergroening en sport NDSM-werf Oost wordt voorgesteld om daarom extra groen en sport te realiseren op de werf. De realisatie van een erotisch centrum op het Docklandsplot - die een sleutelrol speelt bij het vergroenen van de werf - maakt deze plannen onuitvoerbaar."

Minder aantrekkelijk om te wonen

Ook maakt zo'n centrum de wijk minder aantrekkelijk om te gaan wonen, stelt het bestuur, en "een erotisch centrum met deze omvang" zal "het karakter van de werf ingrijpend veranderen", staat in het conceptadvies. Het stadsdeelbestuur is naar eigen zeggen door veel bezorgde bewoners en ondernemers uit Noord benaderd, met wie volgens hen weinig is overlegd.

Halsema vroeg het stadsdeel eerder om advies te geven op het voorstel om een erotisch centrum op de Docklandsplot in NDSM-werf Oost te plaatsen. Naast de NDSM-werf zijn ook twee locaties vlak bij de RAI in Zuid aangewezen als potentiële locatie voor het centrum, dat een werkplek zou moeten bieden voor zo'n honderd sekswerkers. Dit moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen. Eind 2023 moet een locatie worden gekozen.

Meer uit Binnenland

Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

2 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

4 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

5 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

7 uur geleden
Advocaat zedenzaak zwembadstagiair: geen bewijs voor verkrachting

ZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.

7 uur geleden
Inspectie: vorig jaar 42 overtredingen bij telers wietexperiment

DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.

8 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak moord Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.

10 uur geleden