Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

AMSTERDAM (ANP) - Het stadsdeelbestuur van Amsterdam-Noord vindt de NDSM-werf "absoluut geen geschikte plek" voor een erotisch centrum. Dat schrijft het bestuur in een conceptadvies aan burgemeester Femke Halsema. Door het centrum op de NDSM-werf Oost te plaatsen worden de huidige problemen op het gebied van bereikbaarheid en veiligheid onhoudbaar, plannen op het gebied van sport, cultuur en groen belemmerd en het karakter van de NDSM-werf aangetast, aldus het bestuur.

De NDSM-werf is "geen multimodaal ov-knooppunt en de bereikbaarheid van dit deel van Noord is een belangrijk aandachtspunt", stelt het stadsdeelbestuur. "Om parallel aan de groei van het aantal woningen en voorzieningen, dit deel van Noord bereikbaar te houden, is een scala van maatregelen nodig zoals extra ponten en/of oeververbindingen, extra ov, auto- en fietsroutes en alternatieven voor de auto in de vorm van deelvervoer. Vooralsnog zijn deze investeringen niet geregeld, met als resultaat dat de leefbaarheid en veiligheid vooral op piekmomenten onder druk staat." Het toevoegen van een erotisch centrum zal volgens het bestuur "jaarlijks zo’n 1,3 miljoen extra bezoekers trekken en logischerwijs dit knelpunt verergeren".

Daarnaast worden duizenden woningen in de buurt gebouwd, onder meer op de NDSM-werf West en in de Buiksloterham. Daar worden de "groen- en sportnormen" volgens het bestuur niet gehaald. "In de haalbaarheidsstudie vergroening en sport NDSM-werf Oost wordt voorgesteld om daarom extra groen en sport te realiseren op de werf. De realisatie van een erotisch centrum op het Docklandsplot - die een sleutelrol speelt bij het vergroenen van de werf - maakt deze plannen onuitvoerbaar."

Minder aantrekkelijk om te wonen

Ook maakt zo'n centrum de wijk minder aantrekkelijk om te gaan wonen, stelt het bestuur, en "een erotisch centrum met deze omvang" zal "het karakter van de werf ingrijpend veranderen", staat in het conceptadvies. Het stadsdeelbestuur is naar eigen zeggen door veel bezorgde bewoners en ondernemers uit Noord benaderd, met wie volgens hen weinig is overlegd.

Halsema vroeg het stadsdeel eerder om advies te geven op het voorstel om een erotisch centrum op de Docklandsplot in NDSM-werf Oost te plaatsen. Naast de NDSM-werf zijn ook twee locaties vlak bij de RAI in Zuid aangewezen als potentiële locatie voor het centrum, dat een werkplek zou moeten bieden voor zo'n honderd sekswerkers. Dit moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen. Eind 2023 moet een locatie worden gekozen.

Meer uit Binnenland

Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

1 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

2 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

3 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

3 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

4 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

4 uur geleden
Onderwijsinstellingen nemen maatregelen na hack

DEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.

4 uur geleden