Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

Bestuur Amsterdam-Noord: NDSM ongeschikt voor erotisch centrum

AMSTERDAM (ANP) - Het stadsdeelbestuur van Amsterdam-Noord vindt de NDSM-werf "absoluut geen geschikte plek" voor een erotisch centrum. Dat schrijft het bestuur in een conceptadvies aan burgemeester Femke Halsema. Door het centrum op de NDSM-werf Oost te plaatsen worden de huidige problemen op het gebied van bereikbaarheid en veiligheid onhoudbaar, plannen op het gebied van sport, cultuur en groen belemmerd en het karakter van de NDSM-werf aangetast, aldus het bestuur.

De NDSM-werf is "geen multimodaal ov-knooppunt en de bereikbaarheid van dit deel van Noord is een belangrijk aandachtspunt", stelt het stadsdeelbestuur. "Om parallel aan de groei van het aantal woningen en voorzieningen, dit deel van Noord bereikbaar te houden, is een scala van maatregelen nodig zoals extra ponten en/of oeververbindingen, extra ov, auto- en fietsroutes en alternatieven voor de auto in de vorm van deelvervoer. Vooralsnog zijn deze investeringen niet geregeld, met als resultaat dat de leefbaarheid en veiligheid vooral op piekmomenten onder druk staat." Het toevoegen van een erotisch centrum zal volgens het bestuur "jaarlijks zo’n 1,3 miljoen extra bezoekers trekken en logischerwijs dit knelpunt verergeren".

Daarnaast worden duizenden woningen in de buurt gebouwd, onder meer op de NDSM-werf West en in de Buiksloterham. Daar worden de "groen- en sportnormen" volgens het bestuur niet gehaald. "In de haalbaarheidsstudie vergroening en sport NDSM-werf Oost wordt voorgesteld om daarom extra groen en sport te realiseren op de werf. De realisatie van een erotisch centrum op het Docklandsplot - die een sleutelrol speelt bij het vergroenen van de werf - maakt deze plannen onuitvoerbaar."

Minder aantrekkelijk om te wonen

Ook maakt zo'n centrum de wijk minder aantrekkelijk om te gaan wonen, stelt het bestuur, en "een erotisch centrum met deze omvang" zal "het karakter van de werf ingrijpend veranderen", staat in het conceptadvies. Het stadsdeelbestuur is naar eigen zeggen door veel bezorgde bewoners en ondernemers uit Noord benaderd, met wie volgens hen weinig is overlegd.

Halsema vroeg het stadsdeel eerder om advies te geven op het voorstel om een erotisch centrum op de Docklandsplot in NDSM-werf Oost te plaatsen. Naast de NDSM-werf zijn ook twee locaties vlak bij de RAI in Zuid aangewezen als potentiële locatie voor het centrum, dat een werkplek zou moeten bieden voor zo'n honderd sekswerkers. Dit moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen. Eind 2023 moet een locatie worden gekozen.

Meer uit Binnenland

Ook rest van week geen colleges en tentamens Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht annuleert vanwege het winterweer ook de tentamens die donderdag en vrijdag zouden worden gehouden. Colleges op locatie gaan de rest van de week niet door, maar zijn online als dat mogelijk is.

1 uur geleden
Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.

7 uur geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

12 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

12 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

13 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

13 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

15 uur geleden