Bestseller Sonny Boy wordt na film ook toneelstuk
AMSTERDAM (ANP) - Het boek Sonny Boy van Annejet van der Zijl wordt bewerkt tot een theatervoorstelling. Dat heeft productiehuis Solo Stories maandag bekendgemaakt. De solovoorstelling zal van januari tot en met juni 2024 in de Nederlandse theaters te zien zijn, twintig jaar nadat de roman is verschenen. Wie de hoofdrol speelt, wordt op een later moment bekendgemaakt.
Sonny Boy vertelt het waargebeurde liefdesverhaal van de Surinaamse immigrant Waldemar Nods en de zeventien jaar oudere Nederlandse vrouw Rika van der Lans. Het verhaal speelt zich af in de jaren dertig en veertig van de vorige eeuw. De bestseller werd in 2011 al verfilmd, met Ricky Koole en Sergio Hasselbaink in de hoofdrollen.
Het stuk beziet het verhaal door de ogen van hun zoon Waldy. Hij zag zijn ouders voor het laatst op 12-jarige leeftijd, toen ze in de Tweede Wereldoorlog werden gedeporteerd. De toneelversie wordt gemaakt door het team dat eerder verantwoordelijk was voor onder meer Ma - naar het boek van Hugo Borst - en Nu ik je zie, naar het boek van Merlijn Kamerling. Deze monoloog, gespeeld door Soy Kroon, is begin volgend jaar in de theaters te zien.
"Ook al is het boek bijna twintig jaar geleden verschenen en begon dit waargebeurde verhaal bijna een eeuw geleden, de thema’s die het verhaal in zich draagt, zoals racisme en zelfonderzoek, zijn relevanter dan ooit", stelt regisseur Benno Hoogveld. Inmiddels zijn in Nederland ruim 600.000 exemplaren van Sonny Boy verkocht.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
4 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
5 uur geleden