Bestraft Racing Point houdt vol: niets fout gedaan
SILVERSTONE (ANP) - Het Formule 1-team Racing Point houdt vol dat het niets fout heeft gedaan en noemt de straf voor het kopiëren van een onderdeel van Mercedes "oneerlijk". "We zijn het nog een beetje aan het verwerken. Er leven bij ons nog veel vragen en we willen opheldering. We menen dat we keurig de regels hebben gevolgd", aldus teambaas Otmar Szafnauer.
De internationale autosportfederatie FIA legde Racing Point een aftrek van 15 WK-punten op en een boete van 400.000 euro voor het exact overnemen van een remonderdeel. Dat gebeurde na drie protesten van concurrent Renault. Volgens die renstal heeft Racing Point de zogeheten 'brake ducts' niet zelf ontworpen, maar gekopieerd van de Mercedes die dat team vorig jaar gebruikte. Volgens de regels die dit jaar gelden, is dat verboden.
"Dit vonnis is zeer teleurstellend", aldus Szafnauer. "We hebben de FIA in maart al uitgenodigd en ze hebben toen alles gezien wat wij maakten. We zijn volledig open geweest. De FIA heeft zelf ook gezegd dat de regels voor onderdelen die wel en die niet mogen worden overgenomen wat verwarrend zijn. Vanuit ons perspectief hebben wij niets verkeerd gedaan."
De FIA concludeerde dat Racing Point begin dit jaar de 'brake ducts' heeft ontvangen die Mercedes vorig jaar gebruikte. Het team maakte dat onderdeel vrijwel precies zo na en overtrad daarmee de regels. Omdat het koelingssysteem van de remmen in technisch opzicht wel aan de eisen voldoet en Racing Point alleen de sportieve regels heeft geschonden, volstaat volgens de FIA een eenmalige boete en puntenaftrek. Racing Point mag de omstreden 'brake ducts' dit seizoen blijven gebruiken.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
6 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden