Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bestelplatforms voor restaurants: bezorgen met kerst in trek

Bestelplatforms voor restaurants: bezorgen met kerst in trek

DEN HAAG (ANP) - Door de coronacrisis en de sluiting van de horeca verwachten onlinebestelplatforms voor restaurants deze kerst goede zaken te doen. Zo zullen met name lokale restaurants profiteren van de stijgende vraag naar een kerstmaaltijd op bestelling en worden er speciale feestmaaltijden aangeboden.

Thuisbezorgd.nl rekent op een "behoorlijke stijging" in het aantal bezorgmaaltijden. "Mensen kunnen niet naar restaurants, dan gaan ze alternatieven zoeken", aldus een woordvoerder. Het bedrijf zet daarom extra bezorgers en callcentermedewerkers in zodat de bestellingen goed doorkomen naar de restaurants. Thuisbezorgd meldt op basis van een eigen peiling eerder deze maand dat één op de drie Nederlanders dit jaar het kerstdiner thuis laat bezorgen. Bij 18- tot 34-jarigen overweegt bijna de helft het kerstdiner te laten bezorgen.

Wat deze feestdagen het favoriete afhaalmenu wordt, kon Thuisbezorgd nog niet inschatten. Maar het zegt wel dat Aziatisch, Indonesisch en Italiaans het altijd goed doet.

Bijzondere maaltijden

Bezorgdienst Deliveroo ziet meer bijzondere maaltijden en kwalitatieve restaurants op zijn platform. Waren voorheen de traditionele pizza's, burgers, pokébowls en sushi populair, nu zijn er ook restaurants met doe-het-zelf-pakketten. "Zo hebben restaurants ook een bezorgkanaal. Die verschuiving zien we al het hele jaar en die trekt met kerst door", aldus een woordvoerster. Ook ziet Deliveroo dat restaurants feestmaaltijden aanbieden. "Om wat extra feestelijk te zijn en te experimenteren", zegt de woordvoerster.

Deliveroo is dit jaar voor het eerst 'open' met kerst. Restaurants stonden daar eerder niet voor open en er was nauwelijks vraag naar, maar momenteel door corona wel. Na de lockdown in maart kwamen er in totaal achthonderd nieuwe restaurants bij op het platform. Deliveroo kan niet zeggen hoeveel restaurants met kerst precies actief zijn op het platform, maar verwacht dat ketens zoals fastfoodrestaurant KFC en Burger King, opengaan.

Tweede kerstdag

Thuisbezorgd denkt dat de meeste van de tienduizend actieve restaurants op het platform open zijn op tweede kerstdag, voor het platform de drukste dag van de feestdagen. De afgelopen drie jaar zag Thuisbezorgd het aantal bestellingen tijdens de feestdagen met een derde toenemen.

Brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland zegt geen zicht te hebben op het aantal restaurants in Nederland dat open is met kerst. "Sommige blijven open, andere hebben gezegd dat ze dicht gaan, weer andere bieden een speciaal kerstpakket aan. Het beeld is heel wisselend. Is het rendabel om open te blijven deze kerst, dat is de vraag", aldus een woordvoerster.

Meer uit Financieel

OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

36 minuten geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

12 uur geleden
Chipfabrikant Intel keldert op Wall Street na zwakke verwachting

NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.

13 uur geleden
Medeoprichter Binance vraagt Musk niet te trollen na cryptohack

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.

14 uur geleden
Onderzoek in VK naar Meta om nieuwe voorwaarden voor media

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.

15 uur geleden
Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

16 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

17 uur geleden