Bestelplatforms voor restaurants: bezorgen met kerst in trek
DEN HAAG (ANP) - Door de coronacrisis en de sluiting van de horeca verwachten onlinebestelplatforms voor restaurants deze kerst goede zaken te doen. Zo zullen met name lokale restaurants profiteren van de stijgende vraag naar een kerstmaaltijd op bestelling en worden er speciale feestmaaltijden aangeboden.
Thuisbezorgd.nl rekent op een "behoorlijke stijging" in het aantal bezorgmaaltijden. "Mensen kunnen niet naar restaurants, dan gaan ze alternatieven zoeken", aldus een woordvoerder. Het bedrijf zet daarom extra bezorgers en callcentermedewerkers in zodat de bestellingen goed doorkomen naar de restaurants. Thuisbezorgd meldt op basis van een eigen peiling eerder deze maand dat één op de drie Nederlanders dit jaar het kerstdiner thuis laat bezorgen. Bij 18- tot 34-jarigen overweegt bijna de helft het kerstdiner te laten bezorgen.
Wat deze feestdagen het favoriete afhaalmenu wordt, kon Thuisbezorgd nog niet inschatten. Maar het zegt wel dat Aziatisch, Indonesisch en Italiaans het altijd goed doet.
Bijzondere maaltijden
Bezorgdienst Deliveroo ziet meer bijzondere maaltijden en kwalitatieve restaurants op zijn platform. Waren voorheen de traditionele pizza's, burgers, pokébowls en sushi populair, nu zijn er ook restaurants met doe-het-zelf-pakketten. "Zo hebben restaurants ook een bezorgkanaal. Die verschuiving zien we al het hele jaar en die trekt met kerst door", aldus een woordvoerster. Ook ziet Deliveroo dat restaurants feestmaaltijden aanbieden. "Om wat extra feestelijk te zijn en te experimenteren", zegt de woordvoerster.
Deliveroo is dit jaar voor het eerst 'open' met kerst. Restaurants stonden daar eerder niet voor open en er was nauwelijks vraag naar, maar momenteel door corona wel. Na de lockdown in maart kwamen er in totaal achthonderd nieuwe restaurants bij op het platform. Deliveroo kan niet zeggen hoeveel restaurants met kerst precies actief zijn op het platform, maar verwacht dat ketens zoals fastfoodrestaurant KFC en Burger King, opengaan.
Tweede kerstdag
Thuisbezorgd denkt dat de meeste van de tienduizend actieve restaurants op het platform open zijn op tweede kerstdag, voor het platform de drukste dag van de feestdagen. De afgelopen drie jaar zag Thuisbezorgd het aantal bestellingen tijdens de feestdagen met een derde toenemen.
Brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland zegt geen zicht te hebben op het aantal restaurants in Nederland dat open is met kerst. "Sommige blijven open, andere hebben gezegd dat ze dicht gaan, weer andere bieden een speciaal kerstpakket aan. Het beeld is heel wisselend. Is het rendabel om open te blijven deze kerst, dat is de vraag", aldus een woordvoerster.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
2 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
3 uur geleden