Bestelplatforms voor restaurants: bezorgen met kerst in trek
DEN HAAG (ANP) - Door de coronacrisis en de sluiting van de horeca verwachten onlinebestelplatforms voor restaurants deze kerst goede zaken te doen. Zo zullen met name lokale restaurants profiteren van de stijgende vraag naar een kerstmaaltijd op bestelling en worden er speciale feestmaaltijden aangeboden.
Thuisbezorgd.nl rekent op een "behoorlijke stijging" in het aantal bezorgmaaltijden. "Mensen kunnen niet naar restaurants, dan gaan ze alternatieven zoeken", aldus een woordvoerder. Het bedrijf zet daarom extra bezorgers en callcentermedewerkers in zodat de bestellingen goed doorkomen naar de restaurants. Thuisbezorgd meldt op basis van een eigen peiling eerder deze maand dat één op de drie Nederlanders dit jaar het kerstdiner thuis laat bezorgen. Bij 18- tot 34-jarigen overweegt bijna de helft het kerstdiner te laten bezorgen.
Wat deze feestdagen het favoriete afhaalmenu wordt, kon Thuisbezorgd nog niet inschatten. Maar het zegt wel dat Aziatisch, Indonesisch en Italiaans het altijd goed doet.
Bijzondere maaltijden
Bezorgdienst Deliveroo ziet meer bijzondere maaltijden en kwalitatieve restaurants op zijn platform. Waren voorheen de traditionele pizza's, burgers, pokébowls en sushi populair, nu zijn er ook restaurants met doe-het-zelf-pakketten. "Zo hebben restaurants ook een bezorgkanaal. Die verschuiving zien we al het hele jaar en die trekt met kerst door", aldus een woordvoerster. Ook ziet Deliveroo dat restaurants feestmaaltijden aanbieden. "Om wat extra feestelijk te zijn en te experimenteren", zegt de woordvoerster.
Deliveroo is dit jaar voor het eerst 'open' met kerst. Restaurants stonden daar eerder niet voor open en er was nauwelijks vraag naar, maar momenteel door corona wel. Na de lockdown in maart kwamen er in totaal achthonderd nieuwe restaurants bij op het platform. Deliveroo kan niet zeggen hoeveel restaurants met kerst precies actief zijn op het platform, maar verwacht dat ketens zoals fastfoodrestaurant KFC en Burger King, opengaan.
Tweede kerstdag
Thuisbezorgd denkt dat de meeste van de tienduizend actieve restaurants op het platform open zijn op tweede kerstdag, voor het platform de drukste dag van de feestdagen. De afgelopen drie jaar zag Thuisbezorgd het aantal bestellingen tijdens de feestdagen met een derde toenemen.
Brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland zegt geen zicht te hebben op het aantal restaurants in Nederland dat open is met kerst. "Sommige blijven open, andere hebben gezegd dat ze dicht gaan, weer andere bieden een speciaal kerstpakket aan. Het beeld is heel wisselend. Is het rendabel om open te blijven deze kerst, dat is de vraag", aldus een woordvoerster.
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
12 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
13 uur geleden