'Bestellimiet voor winkeliers Etos door staking'
BEVERWIJK (ANP) - Winkeliers van drogisterij Etos mogen naar verluidt nog maar in beperkte mate voorraad bestellen. Deze bestellimiet is het gevolg van de acties door personeel van het distributiecentrum van Etos in Beverwijk. Ruim honderd medewerkers legden volgens vakbond FNV vrijdag voor de vijfde dag het werk neer. De bond beschuldigt Etos-moeder Ahold-Delhaize ook van het inzetten van stakingsbrekers.
De werknemers willen meer loon en gaan door met staken zolang het bedrijf niet over de brug komt. De FNV eist een structurele loonsverhoging van 5 procent. Cao-onderhandelingen liepen op niets uit. Op de uitnodiging van Etos om te komen praten wordt door de bond niet ingegaan zolang er geen "fatsoenlijk" bod ligt. Ook op zaterdag zal worden gestaakt.
Vanuit Beverwijk worden meer dan vijfhonderd winkels in Nederland bevoorraad. Volgens verschillende actievoerders vertrekken er nog wel vrachtwagens vanaf het distributiecentrum, maar zitten deze veel minder vol. Normaliter werken circa 240 werknemers, deels uitzendkrachten, in het magazijn.
Acties vergroten
De FNV dreigde drogisterijketen Etos en Ahold Delhaize vorige week met een kort geding vanwege de inzet van stakingsbrekers. Ahold Delhaize maakte daarop bekend voorlopig geen distributiewerkers van Albert Heijn meer naar Beverwijk te sturen. Dat doet het volgens de bond nu wel weer. "Als Ahold vuil spel blijft spelen, gaan we de acties vergroten", zo klinkt het. Ook andere vormen van acties worden overwogen om het distributiecentrum van Etos te ontregelen.
Een Etos-woordvoerster benadrukt in een verklaring per mail dat uit te leveren producten evenredig over winkels worden verdeeld en dat er alles aan gedaan wordt om de winkels vol te hebben. Ze hoopt snel op een oplossing met de bond. In de verklaring werd vooralsnog niet ingegaan op het verwijt van FNV dat er stakingsbrekers zijn ingezet. De zegsvrouw was niet direct bereikbaar voor verdere uitleg. Ook bij moederbedrijf Ahold Delhaize was vooralsnog niemand bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
36 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
2 uur geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
5 uur geleden