Beste veldrijdsters ter wereld samen in één ploeg op de weg
BRUSSEL (ANP) - De beste veldrijdsters ter wereld samenbrengen in één ploeg op de weg. Dat is de ambitie van de Belgische broers Philip en Christoph Roodhooft, de managers van Alpecin-Fenix, het team van kopman Mathieu van der Poel. De broers Roodhooft wil onder anderen Ceylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst, Yara Kastelijn en Sanne Cant op de weg samen laten rijden in één ploeg.
"We denk dat zij het niveau hebben om ook op de weg uitslagen te rijden", zegt Christoph Roodhooft tegen Sporza. "En met elkaar kunnen ze hun niveau omhoog krikken." De Rotterdamse wereldkampioene Alvarado (21) rijdt voor Alpecin-Fenix. Europees kampioene Kastelijn (22) en Worst (24), de nummer 2 van het WK, komen in het veld uit voor Team 777. De 29-jarige Belgische Cant, drievoudig wereldkampioene, rijdt voor IKO-Crelan.
Alpecin-Fenix heeft ook een procontinentale wegploeg voor mannen, waar Van der Poel eveneens voor rijdt, maar niet voor de vrouwen. Volgens Roodhooft wordt vanuit de topteams in het vrouwenwielrennen getrokken aan de veldrijdsters. "Daarom bieden we ze dit alternatief. We lopen al een tijdje met dit idee rond, maar door de coronacrisis is het even 'on hold' gezet. We gaan een aanvraag indienen bij de UCI om een continentaal team te mogen vormen." De ploeg moet Ciclismo Mundial gaan heten.
1 augustus
Het is de bedoeling dat op 1 augustus het internationale seizoen op de weg weer begint. "We proberen er dan klaar voor te zijn", aldus Roodhooft. "De vrouwen zijn in de eerste plaats wel veldrijdsters. Zodra dat seizoen begint, zijn ze daar actief." Dat geldt niet voor Van der Poel, de alleskunner op de fiets die veldrijden combineert met de weg én mountainbiken.
"De intensiteit zal groot zijn voor Mathieu. Jammer dat alle koersen straks zo kort achter elkaar komen", aldus de manager van Alpecin-Fenix. Komende winter focust Van der Poel zich vooral op het WK, de andere klassementen (wereldbeker, Superprestige) laat hij lopen. "Het WK is het hoofddoel en de mooiste wedstrijd van het seizoen. En na het WK komt het voorjaar op de weg al weer snel."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Tennisster Diana Shnaider heeft zondag het WTA 500-toernooi van Tokio gewonnen. In de finale versloeg de 22-jarige Russin de Canadese Leylah Fernandez in drie sets: 6-4 5-7 6-2. Het is voor Shnaider de zesde WTA-titel in haar carrière en de eerste van dit jaar.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zondag de Grote Prijs van Maleisië gewonnen. De Spanjaard van Ducati bleef zijn landgenoten Pedro Acosta en zijn jongere broer Álex Márquez voor op het circuit van Sepang. Daarmee heeft Márquez een grote stap gezet richting zijn achtste wereldtitel in de MotoGP.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris voorkwam dat Max Verstappen poleposition veroverde in de Grote Prijs van Mexico-Stad. Dat stelde de viervoudig wereldkampioen van Red Bull na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Mexico-Stad bij Viaplay.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf de vijfde positie in de Grote Prijs van Mexico-Stad. De viervoudig wereldkampioen reed in de kwalificatie de vierde tijd, maar moet door een gridstraf één positie naar achteren in de startopstelling.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft op overtuigende wijze de 1500 meter gewonnen bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal. De olympisch kampioen op deze afstand maakte daarmee zijn fout op de 500 meter goed, toen hij in de finale in de laatste bocht Teun Boer onderuit schaatste en zijn landgenoot daarmee een zekere zege ontnam.
14 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.
15 uur geleden