Beste veldrijdsters ter wereld samen in één ploeg op de weg
BRUSSEL (ANP) - De beste veldrijdsters ter wereld samenbrengen in één ploeg op de weg. Dat is de ambitie van de Belgische broers Philip en Christoph Roodhooft, de managers van Alpecin-Fenix, het team van kopman Mathieu van der Poel. De broers Roodhooft wil onder anderen Ceylin del Carmen Alvarado, Annemarie Worst, Yara Kastelijn en Sanne Cant op de weg samen laten rijden in één ploeg.
"We denk dat zij het niveau hebben om ook op de weg uitslagen te rijden", zegt Christoph Roodhooft tegen Sporza. "En met elkaar kunnen ze hun niveau omhoog krikken." De Rotterdamse wereldkampioene Alvarado (21) rijdt voor Alpecin-Fenix. Europees kampioene Kastelijn (22) en Worst (24), de nummer 2 van het WK, komen in het veld uit voor Team 777. De 29-jarige Belgische Cant, drievoudig wereldkampioene, rijdt voor IKO-Crelan.
Alpecin-Fenix heeft ook een procontinentale wegploeg voor mannen, waar Van der Poel eveneens voor rijdt, maar niet voor de vrouwen. Volgens Roodhooft wordt vanuit de topteams in het vrouwenwielrennen getrokken aan de veldrijdsters. "Daarom bieden we ze dit alternatief. We lopen al een tijdje met dit idee rond, maar door de coronacrisis is het even 'on hold' gezet. We gaan een aanvraag indienen bij de UCI om een continentaal team te mogen vormen." De ploeg moet Ciclismo Mundial gaan heten.
1 augustus
Het is de bedoeling dat op 1 augustus het internationale seizoen op de weg weer begint. "We proberen er dan klaar voor te zijn", aldus Roodhooft. "De vrouwen zijn in de eerste plaats wel veldrijdsters. Zodra dat seizoen begint, zijn ze daar actief." Dat geldt niet voor Van der Poel, de alleskunner op de fiets die veldrijden combineert met de weg én mountainbiken.
"De intensiteit zal groot zijn voor Mathieu. Jammer dat alle koersen straks zo kort achter elkaar komen", aldus de manager van Alpecin-Fenix. Komende winter focust Van der Poel zich vooral op het WK, de andere klassementen (wereldbeker, Superprestige) laat hij lopen. "Het WK is het hoofddoel en de mooiste wedstrijd van het seizoen. En na het WK komt het voorjaar op de weg al weer snel."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
43 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
11 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden