Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beste tijdschrift van het jaar is vtwonen

Beste tijdschrift van het jaar is vtwonen

AMSTERDAM (ANP) - Het beste tijdschrijft van het jaar is vtwonen. De makers van het woonmagazine kregen donderdag een Mercur tijdens een coronaproof uitreiking in Utrecht. Helene van Santen van Kek Mama kreeg de titel hoofdredacteur van het jaar.

De Mercurs zijn de belangrijkste jaarprijzen in de magazinebranche en de uitreiking had voor de 23e keer plaats. Voor het eerst was dat dit keer zonder publiek, maar via een livestream vanuit de Central Studios in Utrecht.

De uitreiking van de Mercurs is een initiatief van Magazine Media Associatie. Dit keer waren er acht prijzen te vergeven. De Mercur voor beste reportage van het jaar ging naar 'Het laatste interview met Marc de Hond' in Volkskrant Magazine. De theatermaker, rolstoelsporter en voormalig internetondernemer stierf in juni aan de gevolgen van kanker.

Verder won Runner's World in de categorie beste artdirection en ging de Mercur voor belofte van het jaar naar Arjun Chadha, die hiphopmagazine Get Familiar heeft opgezet. De Mercur Innovatie van het Jaar is voor de theatervoorstelling en Handboek voor Huiswerk - Tis Hier Geen Hotel.

Meer uit Binnenland

Erkens wil verplichte cursus voor baasje van bijtgrage hond

DEN HAAG (ANP) - Baasjes van een bijtgrage hond moeten verplicht op een praktijkcursus. Dat wil staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) regelen. Het gaat dan om honden die vaak worden geassocieerd met bijtincidenten.

2 uur geleden
Groningse gedeputeerde verheugd met komst WK wielrennen in 2034

GRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde die over sport gaat, Marian van Dijken (BBB), is heel blij dat de wereldkampioenschappen wielrennen naar Groningen en Drenthe komen. Het liefst had ze die in 2032 hier willen zien, maar 2034 is wat haar betreft ook goed, reageerde ze. "Als het maar komt, zodat tientallen miljoenen televisiekijkers kunnen zien wat de noordelijke provincies voor moois te bieden hebben." Er komen ook altijd veel bezoekers op af.

4 uur geleden
Gelderse Staten leggen stikstofplannen vast, deel van BBB tegen

ARNHEM (ANP) - Gelderland stelt definitief stroken van 500 meter rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden in, waar de uitstoot van stikstof fors omlaag moet. Een meerderheid van de Provinciale Staten (37-14) koos ervoor dat vast te leggen in de nieuwe omgevingsverordening. Zeven van de twaalf Statenleden van de BBB stemden tegen het beleid van de eigen gedeputeerde Ans Mol.

4 uur geleden
Marcouch: zorgen over manier waarop politiek de politie aanstuurt

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem maakt zich "grote zorgen over de manier waarop de politiek de politie aanstuurt". Hij reageert daarmee op het besluit van de politie om te stoppen met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan.

9 uur geleden
Tientallen herdenken Alfredo Goeloe met stille tocht in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.

10 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen in Opheusden na rellen afgelopen donderdag

OPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.

11 uur geleden
Heerma gaat werkwijze ingehuurde onderzoeksorganisaties bekijken

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.

11 uur geleden