Beste tijdschrift van het jaar is vtwonen
AMSTERDAM (ANP) - Het beste tijdschrijft van het jaar is vtwonen. De makers van het woonmagazine kregen donderdag een Mercur tijdens een coronaproof uitreiking in Utrecht. Helene van Santen van Kek Mama kreeg de titel hoofdredacteur van het jaar.
De Mercurs zijn de belangrijkste jaarprijzen in de magazinebranche en de uitreiking had voor de 23e keer plaats. Voor het eerst was dat dit keer zonder publiek, maar via een livestream vanuit de Central Studios in Utrecht.
De uitreiking van de Mercurs is een initiatief van Magazine Media Associatie. Dit keer waren er acht prijzen te vergeven. De Mercur voor beste reportage van het jaar ging naar 'Het laatste interview met Marc de Hond' in Volkskrant Magazine. De theatermaker, rolstoelsporter en voormalig internetondernemer stierf in juni aan de gevolgen van kanker.
Verder won Runner's World in de categorie beste artdirection en ging de Mercur voor belofte van het jaar naar Arjun Chadha, die hiphopmagazine Get Familiar heeft opgezet. De Mercur Innovatie van het Jaar is voor de theatervoorstelling en Handboek voor Huiswerk - Tis Hier Geen Hotel.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een 41-jarige man uit Den Bosch is aangehouden voor de mishandeling van een vrouw op 14 juni. Ze werd die dag in de Brabantse stad door twee mannen klemgereden, mishandeld, toegeschreeuwd en bespoten met rode verf. Volgens de politie heeft het geweld tegen de vrouw te maken met uitingen rondom de komst van een opvang voor minderjarige asielzoekers in Engelen.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Boeren in Drenthe zijn woensdag van plan bij alle twaalf gemeentehuizen in de provincie langs te gaan. Ze willen daar een brief aanbieden ter ondertekening, zeggen organisatoren. Die brieven willen ze vervolgens in de middag naar het provinciehuis in Assen brengen. Met deze zogenoemde 'stikstofmars' willen ze hun zorgen uiten over de stikstofvoorstellen van het kabinet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regen die de komende weken gaat vallen, geeft enige verlichting voor de droogte in Nederland, maar het herstel van de waterstand gaat nog maanden duren. Dat staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tot 26 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen twee straatrovers uit Amsterdam en Diemen. Ze trokken in maart en april van dit jaar vanaf een fatbike luxegoederen uit de handen van hun nietsvermoedende slachtoffers. Ze hadden het onder meer voorzien op tassen van de merken Louis Vuitton, Chanel en Hermès van duizenden euro's.
6 uur geledenHEILOO (ANP) - De 19-jarige vrouw die zondagavond dood werd gevonden in Heiloo was een bekende van de verdachte. Dat meldt de politie dinsdag. Welke relatie zij tot elkaar hebben, wordt onderzocht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media gaat in beroep tegen boetes die de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft uitgedeeld vanwege berichtgeving in het AD en de Volkskrant over de medicijnen Ozempic, Wegovy en Mounjaro als afslankmiddel. "Wat ons betreft wordt de persvrijheid hier onterecht ingeperkt en daar verzetten we ons fel tegen", laat een woordvoerder weten.
8 uur geledenASSEN (ANP) - Algemeen directeur Robert van Langh van het Drents Museum in Assen is op non-actief gesteld door de Raad van Toezicht (RvT) van het museum. Dat bevestigt een woordvoerder van de RvT. Ook loopt er een onafhankelijk onderzoek naar de werkcultuur binnen het museum.
8 uur geleden