Beste tijdschrift van het jaar is vtwonen
AMSTERDAM (ANP) - Het beste tijdschrijft van het jaar is vtwonen. De makers van het woonmagazine kregen donderdag een Mercur tijdens een coronaproof uitreiking in Utrecht. Helene van Santen van Kek Mama kreeg de titel hoofdredacteur van het jaar.
De Mercurs zijn de belangrijkste jaarprijzen in de magazinebranche en de uitreiking had voor de 23e keer plaats. Voor het eerst was dat dit keer zonder publiek, maar via een livestream vanuit de Central Studios in Utrecht.
De uitreiking van de Mercurs is een initiatief van Magazine Media Associatie. Dit keer waren er acht prijzen te vergeven. De Mercur voor beste reportage van het jaar ging naar 'Het laatste interview met Marc de Hond' in Volkskrant Magazine. De theatermaker, rolstoelsporter en voormalig internetondernemer stierf in juni aan de gevolgen van kanker.
Verder won Runner's World in de categorie beste artdirection en ging de Mercur voor belofte van het jaar naar Arjun Chadha, die hiphopmagazine Get Familiar heeft opgezet. De Mercur Innovatie van het Jaar is voor de theatervoorstelling en Handboek voor Huiswerk - Tis Hier Geen Hotel.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
5 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
15 uur geleden