Beste tijdschrift van het jaar is vtwonen
AMSTERDAM (ANP) - Het beste tijdschrijft van het jaar is vtwonen. De makers van het woonmagazine kregen donderdag een Mercur tijdens een coronaproof uitreiking in Utrecht. Helene van Santen van Kek Mama kreeg de titel hoofdredacteur van het jaar.
De Mercurs zijn de belangrijkste jaarprijzen in de magazinebranche en de uitreiking had voor de 23e keer plaats. Voor het eerst was dat dit keer zonder publiek, maar via een livestream vanuit de Central Studios in Utrecht.
De uitreiking van de Mercurs is een initiatief van Magazine Media Associatie. Dit keer waren er acht prijzen te vergeven. De Mercur voor beste reportage van het jaar ging naar 'Het laatste interview met Marc de Hond' in Volkskrant Magazine. De theatermaker, rolstoelsporter en voormalig internetondernemer stierf in juni aan de gevolgen van kanker.
Verder won Runner's World in de categorie beste artdirection en ging de Mercur voor belofte van het jaar naar Arjun Chadha, die hiphopmagazine Get Familiar heeft opgezet. De Mercur Innovatie van het Jaar is voor de theatervoorstelling en Handboek voor Huiswerk - Tis Hier Geen Hotel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer boeren die met subsidie een elektrische tractor of landbouwmachine willen aanschaffen, krijgen die subsidie ook. Landbouwminister Jaimi van Essen (D66) zet 15 miljoen euro extra klaar om meer aanvragen te honoreren.
20 minuten geledenRIJEN (ANP) - In de Hoofdstraat in het Brabantse Rijen woedt brand in een woning. Het is volgens de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant onduidelijk of er nog iemand in de brandende woning aanwezig is. De brand ontstond dinsdagavond rond 23.45 uur.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gratis solidariteitslintjes die mensen konden aanvragen om solidariteit voor mensen op de vlucht te tonen zijn op, meldt UNHCR, de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties. Volgens de organisatie hebben Nederlanders met bijna 100.000 aanvragen op de teller massaal gehoor gegeven aan de oproep om het blauwe lintje te dragen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Solvinity, het bedrijf achter DigiD, gaat in beroep tegen het verbod op overname door het Amerikaanse Kyndryl dat staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) vorige maand oplegde. Dat bevestigt een woordvoerder van de bewindsvrouw na berichtgeving door NRC.
9 uur geledenVRIEZENVEEN (ANP) - Een demonstratie in het centrum van het Overijsselse Vriezenveen tegen de komst van asielzoekers is dinsdagavond rustig en zonder incidenten verlopen. Op het Manitobaplein voor het gemeentehuis verzamelden zich ongeveer honderd mensen, zag een ANP-verslaggever. Rond 21.00 uur waren de meeste mensen weer vertrokken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verdachten die het minder goed voor elkaar hebben, krijgen gemiddeld zwaardere straffen dan mensen die het sociaaleconomisch beter hebben. Het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) meldt dat op basis van eigen onderzoeken naar het strafrecht.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Museum Boijmans Van Beuningen gaat de overleden kunstenaar en tv-maker Wim T. Schippers eren met een nieuwe uitvoering van zijn iconische pindakaasvloer. Dat laat een woordvoerder dinsdag weten aan het ANP. De Pindakaasvloer wordt in juli opnieuw gemaakt in het Depot van het Rotterdamse museum.
14 uur geleden