Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beste prestatie Nageeye in major: derde in marathon New York

Beste prestatie Nageeye in major: derde in marathon New York

NEW YORK (ANP) - Atleet Abdi Nageeye heeft zijn beste prestatie ooit geleverd in een major marathon. De winnaar van olympisch zilver eindigde als derde in de beroemde marathon van New York. Hij liep een tijd van 2.10.31. De 33-jarige Nederlander moest in een moedig gelopen wedstrijd alleen de Keniaan Evans Chebet en de Ethiopiër Shura Kitata voor laten gaan.

Chebet won de 42,195 kilometer door de 'Big Apple' in 2.08.41. Hij won dit voorjaar al de marathon van Boston. Kitata kwam in de laatste kilometers nog sterk opzetten, maar hij strandde op 13 seconden van de winnaar en werd tweede in 2.08.54.

Nageeye won dit voorjaar de marathon van Rotterdam in een Nederlands record van 2.04.56. Hij begon deze zomer als medaillekandidaat aan de marathon bij de WK in Eugene, maar kon daar de hoge verwachtingen niet waarmaken. Nageeye stapte uit in de laatste kilometer. Hij wilde in New York een gooi doen naar de zege, maar dat bleek te hoog gegrepen. Hij verbeterde zich wel ten opzichte van vorig jaar, toen hij vijfde werd in New York.

Bij de vrouwen ging de winst naar de Keniaanse Sharon Lokedi in 2.23.23. Ze bleef aan de finish Lonah Salpeter uit Israël zeven tellen voor (2.23.30). De Ethiopische wereldkampioene Gotytom Gebreslase kwam als derde over de finish in 2.23.39.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

5 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

6 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

10 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

11 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

13 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden