Bestand Gaza loopt vertraging op na vraag Israël om namenlijst
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza is zondagochtend niet zoals gepland ingegaan om 07.30 uur Nederlandse tijd. "Hamas heeft niet aan de voorwaarden voldaan, en zolang dat het geval is, blijft Israël aanvallen uitvoeren", zei een woordvoerder van het Israëlische leger zondagochtend.
Zaterdagavond kwam de Israëlische premier Benjamin Netanyahu met de extra voorwaarde dat hij eerst een lijst met namen wilde zien met gijzelaars die worden vrijgelaten. Die heeft Hamas "om technische redenen" nog niet kunnen geven.
Volgens de woordvoerder van het Israëlische leger gaat het bestand niet in zolang Israël de lijst niet heeft ontvangen. Wel staat het leger volgens hem helemaal klaar om het bestand door te voeren zodra Hamas aan de voorwaarden heeft voldaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
2 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
5 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
16 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
18 uur geleden