Bestaande woningen sneller en goedkoper energiezuinig
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren die hun woning energiezuiniger willen maken, kunnen hopen op snellere en goedkopere oplossingen. Overheid, bedrijfsleven en andere betrokkenen zijn een zoektocht begonnen naar nieuwe manieren om bestaande huizen te verduurzamen.
Verantwoordelijk minister Raymond Knops trekt er, om te beginnen, 40 miljoen euro voor uit. Het kabinet reserveerde tot 2030 in totaal 250 miljoen voor projecten waarbij de overheid samenwerkt met onderzoeksinstellingen en het bedrijfsleven. Zij zoeken naar oplossingen voor bijvoorbeeld het betaalbaar renoveren en isoleren van naoorlogse woningen, of het gasvrij maken van een wijk.
Bedrijven uit de bouw, energie en techniek, onderzoeksinstellingen en andere betrokkenen komen bij de start woensdag met 35 miljoen euro over de brug. Het streven is de renovatiekosten in tien jaar tijd 20 tot 40 procent omlaag te krijgen.
Het kan goedkoper door allerlei vernieuwingen. Ontwerpprocessen kunnen digitaal en producten kunnen door robots worden gemaakt. Geld kan ook worden bespaard door beter samen te werken van het eerste idee tot en met de uitvoering. "Dit is een geweldige stap in de goede richting. Alleen door samen te werken en de handen uit de mouwen te steken komen wij tot innovaties die bijdragen aan een energieneutrale toekomst", aldus Knops.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbezorger DHL heeft in het noorden van het land de bezorging tijdelijk volledig stilgelegd vanwege de code rood die daar geldt. Zowel de pakketbezorging als de bevoorrading van sorteercentra is uit veiligheidsoverwegingen gestaakt in Friesland, Groningen en Drenthe. In Flevoland en Overijssel, waar code oranje geldt, wordt er alleen bezorgd "als de lokale weersomstandigheden dit toelaten", meldt een woordvoerder.
36 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB kan woensdagochtend niet rijden in het noorden van Nederland, meldt een woordvoerder. Door de spekgladde wegen in Drenthe, Friesland en Groningen kunnen medewerkers van de dienst de weg niet op. Dat is zo voor het gebied ten noorden van Assen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Ambulances in Drenthe en een deel van Friesland rijden woensdagochtend, zegt een woordvoerster van UMCG Ambulancezorg. In de noordelijke provincies geldt code rood vanwege gladheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol ligt woensdagochtend stil nadat in een schakelkast van een perron op het treinstation van de luchthaven kortsluiting was ontstaan. Aanvankelijk leek het erop dat nog wel een aantal treinen konden rijden, maar ProRail en NS lieten rond 07.15 uur weten dat uit veiligheidsoverwegingen het volledige treinverkeer rond de luchthaven is stilgelegd.
2 uur geleden