Bestaande woningen sneller en goedkoper energiezuinig
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren die hun woning energiezuiniger willen maken, kunnen hopen op snellere en goedkopere oplossingen. Overheid, bedrijfsleven en andere betrokkenen zijn een zoektocht begonnen naar nieuwe manieren om bestaande huizen te verduurzamen.
Verantwoordelijk minister Raymond Knops trekt er, om te beginnen, 40 miljoen euro voor uit. Het kabinet reserveerde tot 2030 in totaal 250 miljoen voor projecten waarbij de overheid samenwerkt met onderzoeksinstellingen en het bedrijfsleven. Zij zoeken naar oplossingen voor bijvoorbeeld het betaalbaar renoveren en isoleren van naoorlogse woningen, of het gasvrij maken van een wijk.
Bedrijven uit de bouw, energie en techniek, onderzoeksinstellingen en andere betrokkenen komen bij de start woensdag met 35 miljoen euro over de brug. Het streven is de renovatiekosten in tien jaar tijd 20 tot 40 procent omlaag te krijgen.
Het kan goedkoper door allerlei vernieuwingen. Ontwerpprocessen kunnen digitaal en producten kunnen door robots worden gemaakt. Geld kan ook worden bespaard door beter samen te werken van het eerste idee tot en met de uitvoering. "Dit is een geweldige stap in de goede richting. Alleen door samen te werken en de handen uit de mouwen te steken komen wij tot innovaties die bijdragen aan een energieneutrale toekomst", aldus Knops.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
14 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geleden