Bestaande woningen sneller en goedkoper energiezuinig
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren die hun woning energiezuiniger willen maken, kunnen hopen op snellere en goedkopere oplossingen. Overheid, bedrijfsleven en andere betrokkenen zijn een zoektocht begonnen naar nieuwe manieren om bestaande huizen te verduurzamen.
Verantwoordelijk minister Raymond Knops trekt er, om te beginnen, 40 miljoen euro voor uit. Het kabinet reserveerde tot 2030 in totaal 250 miljoen voor projecten waarbij de overheid samenwerkt met onderzoeksinstellingen en het bedrijfsleven. Zij zoeken naar oplossingen voor bijvoorbeeld het betaalbaar renoveren en isoleren van naoorlogse woningen, of het gasvrij maken van een wijk.
Bedrijven uit de bouw, energie en techniek, onderzoeksinstellingen en andere betrokkenen komen bij de start woensdag met 35 miljoen euro over de brug. Het streven is de renovatiekosten in tien jaar tijd 20 tot 40 procent omlaag te krijgen.
Het kan goedkoper door allerlei vernieuwingen. Ontwerpprocessen kunnen digitaal en producten kunnen door robots worden gemaakt. Geld kan ook worden bespaard door beter samen te werken van het eerste idee tot en met de uitvoering. "Dit is een geweldige stap in de goede richting. Alleen door samen te werken en de handen uit de mouwen te steken komen wij tot innovaties die bijdragen aan een energieneutrale toekomst", aldus Knops.
Meer uit Binnenland
HUIZEN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Huizen gaat ook excuses aanbieden voor een heimelijk onderzoek naar moskeegangers. Dat onderzoek schond de rechten van islamitische inwoners, en daarom heeft de gemeente een boete van 25.000 euro gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL hervat donderdag de bezorging van post en pakketten in het noorden van het land. Woensdag besloot het bedrijf de bezorging daar nog te staken door de gladheid op de weg, maar nu denkt PostNL dat bezorgen weer veilig kan.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.
14 uur geleden