Bestaande woningen sneller en goedkoper energiezuinig
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren die hun woning energiezuiniger willen maken, kunnen hopen op snellere en goedkopere oplossingen. Overheid, bedrijfsleven en andere betrokkenen zijn een zoektocht begonnen naar nieuwe manieren om bestaande huizen te verduurzamen.
Verantwoordelijk minister Raymond Knops trekt er, om te beginnen, 40 miljoen euro voor uit. Het kabinet reserveerde tot 2030 in totaal 250 miljoen voor projecten waarbij de overheid samenwerkt met onderzoeksinstellingen en het bedrijfsleven. Zij zoeken naar oplossingen voor bijvoorbeeld het betaalbaar renoveren en isoleren van naoorlogse woningen, of het gasvrij maken van een wijk.
Bedrijven uit de bouw, energie en techniek, onderzoeksinstellingen en andere betrokkenen komen bij de start woensdag met 35 miljoen euro over de brug. Het streven is de renovatiekosten in tien jaar tijd 20 tot 40 procent omlaag te krijgen.
Het kan goedkoper door allerlei vernieuwingen. Ontwerpprocessen kunnen digitaal en producten kunnen door robots worden gemaakt. Geld kan ook worden bespaard door beter samen te werken van het eerste idee tot en met de uitvoering. "Dit is een geweldige stap in de goede richting. Alleen door samen te werken en de handen uit de mouwen te steken komen wij tot innovaties die bijdragen aan een energieneutrale toekomst", aldus Knops.
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
58 minuten geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De minister van Buitenlandse Zaken en de korpschef van de politie moeten van de bestuursrechter beter motiveren waarom de Nederlands-Palestijnse fotograaf en documentairemaker Sakir Khader geen volledige inzage kreeg in persoonsgegevens die van hem zijn opgeslagen. De minister en de politie moeten zich opnieuw buigen over zijn inzageverzoek, meldt de rechtbank in Haarlem.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geëist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.
2 uur geleden