Best Buy en Kohl's zakken op beurs in aanloop naar Black Friday
NEW YORK (ANP) - Best Buy behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Ook verlaagde de retailer de omzetverwachting voor het hele jaar. Volgens topvrouw Corie Barry hielden consumenten de hand op de knip voorafgaand aan de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday. Nu de uitverkoop voor de feestdagen is begonnen, neemt de vraag volgens haar wel toe. Het aandeel werd ruim 8 procent lager gezet.
Ook Kohl's (min 0,2 procent) werd negatiever over de jaaromzet na tegenvallende verkopen van schoenen en kleding in het afgelopen kwartaal. De warenhuisketen kondigde ook het vertrek aan van topman Tom Kingsbury. Hij stapt in januari op en wordt opgevolgd door Ashley Buchanan.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De vrees voor een wereldwijde handelsoorlog zorgde daarbij voor enige terughoudendheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 44.527 punten en de brede S&P 500-index won 0,2 procent op 5999 punten. Techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 19.144 punten.
Importtarieven
Beleggers verwerkten het dreigement van aankomend president Donald Trump om na zijn aanstelling in januari een extra importtarief van 10 procent te heffen op Chinese goederen. Daarnaast moeten Canada en Mexico 25 procent gaan betalen voor alle producten die de grens over gaan. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven leiden tot een wereldwijde handelsoorlog en hogere prijzen die de inflatie weer aanwakkeren.
Ford en General Motors daalden dik 2 en ruim 7 procent. Beide autofabrikanten hebben sterk geïntegreerde toeleveringsketens in Mexico, de VS en Canada. Rivian Automotive ging op zijn beurt 1,5 procent omlaag. De autofabrikant heeft voorlopige goedkeuring gekregen voor een lening van de Amerikaanse overheid van 6,6 miljard dollar. De lening zal worden gebruikt voor de bouw van de fabriek voor elektrische voertuigen in Georgia.
Zoom Video Communications zakte verder bijna 6 procent. De videochatdienst behaalde afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf werd ook positiever over de resultaten dit jaar, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Farmaceut Amgen verloor daarnaast dik 10 procent, na tegenvallende testresultaten van zijn experimentele afslankpil.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.
42 minuten geledenLOCHEM (ANP) - Veevoerbedrijf ForFarmers heeft een "sterk" eerste kwartaal achter de rug, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Hoewel de huidige geopolitieke ontwikkelingen zorgen voor onzekerheid en hogere prijzen van grondstoffen en energie, kan het bedrijf uit Lochem naar eigen zeggen het veevoer "tegen scherpe prijzen" blijven aanbieden aan zijn klanten.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De economische groei in Nederland moet in de komende decennia vooral komen van productiviteitsgroei. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuwe analyse. De groei komt niet meer uit arbeid, omdat door de vergrijzing het aanbod daarvan afneemt.
50 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM denkt mee te kunnen profiteren van de energietransitie en toenemende defensie-uitgaven van de overheid. Topman Ruud Joosten benadrukt in een toelichting op het kwartaalbericht van Nederlands grootste bouwer mede hierdoor "sterke marktkansen" te zien. Afgelopen kwartaal lukte het BAM al om een nieuwe klus voor Defensie in de wacht te slepen. Ook kreeg het concern een nieuwe opdracht van hoogspanningsnetbeheerder TenneT.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan ging donderdag hard omhoog door de hoop op een spoedig einde aan de Iranoorlog. De Nikkei in Tokio steeg bijna 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau van meer dan 63.000 punten. De Japanse beurs maakte daarmee een inhaalslag na de sterke koerswinsten op de beurzen wereldwijd eerder deze week. De financiële markten in Tokio waren toen dicht door een lange vakantieperiode in het land.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor benzine en diesel zijn donderdag licht gedaald. Dat komt na een sterke daling van de olieprijzen door hoop op de oliemarkt op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de adviesprijs voor een liter Euro95 naar 2,630 euro, van 2,646 euro een dag eerder. Die voor diesel daalde naar 2,561 euro, van 2,587 euro op woensdag.
2 uur geleden