Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Best Buy en Kohl's zakken op beurs in aanloop naar Black Friday

Best Buy en Kohl's zakken op beurs in aanloop naar Black Friday

NEW YORK (ANP) - Best Buy behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Ook verlaagde de retailer de omzetverwachting voor het hele jaar. Volgens topvrouw Corie Barry hielden consumenten de hand op de knip voorafgaand aan de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday. Nu de uitverkoop voor de feestdagen is begonnen, neemt de vraag volgens haar wel toe. Het aandeel werd ruim 8 procent lager gezet.

Ook Kohl's (min 0,2 procent) werd negatiever over de jaaromzet na tegenvallende verkopen van schoenen en kleding in het afgelopen kwartaal. De warenhuisketen kondigde ook het vertrek aan van topman Tom Kingsbury. Hij stapt in januari op en wordt opgevolgd door Ashley Buchanan.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De vrees voor een wereldwijde handelsoorlog zorgde daarbij voor enige terughoudendheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 44.527 punten en de brede S&P 500-index won 0,2 procent op 5999 punten. Techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 19.144 punten.

Importtarieven

Beleggers verwerkten het dreigement van aankomend president Donald Trump om na zijn aanstelling in januari een extra importtarief van 10 procent te heffen op Chinese goederen. Daarnaast moeten Canada en Mexico 25 procent gaan betalen voor alle producten die de grens over gaan. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven leiden tot een wereldwijde handelsoorlog en hogere prijzen die de inflatie weer aanwakkeren.

Ford en General Motors daalden dik 2 en ruim 7 procent. Beide autofabrikanten hebben sterk geïntegreerde toeleveringsketens in Mexico, de VS en Canada. Rivian Automotive ging op zijn beurt 1,5 procent omlaag. De autofabrikant heeft voorlopige goedkeuring gekregen voor een lening van de Amerikaanse overheid van 6,6 miljard dollar. De lening zal worden gebruikt voor de bouw van de fabriek voor elektrische voertuigen in Georgia.

Zoom Video Communications zakte verder bijna 6 procent. De videochatdienst behaalde afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf werd ook positiever over de resultaten dit jaar, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Farmaceut Amgen verloor daarnaast dik 10 procent, na tegenvallende testresultaten van zijn experimentele afslankpil.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

10 minuten geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

1 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

1 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

2 uur geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

2 uur geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

2 uur geleden