Best Buy en Kohl's zakken op beurs in aanloop naar Black Friday
NEW YORK (ANP) - Best Buy behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Ook verlaagde de retailer de omzetverwachting voor het hele jaar. Volgens topvrouw Corie Barry hielden consumenten de hand op de knip voorafgaand aan de koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday. Nu de uitverkoop voor de feestdagen is begonnen, neemt de vraag volgens haar wel toe. Het aandeel werd ruim 8 procent lager gezet.
Ook Kohl's (min 0,2 procent) werd negatiever over de jaaromzet na tegenvallende verkopen van schoenen en kleding in het afgelopen kwartaal. De warenhuisketen kondigde ook het vertrek aan van topman Tom Kingsbury. Hij stapt in januari op en wordt opgevolgd door Ashley Buchanan.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. De vrees voor een wereldwijde handelsoorlog zorgde daarbij voor enige terughoudendheid. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,5 procent lager op 44.527 punten en de brede S&P 500-index won 0,2 procent op 5999 punten. Techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 19.144 punten.
Importtarieven
Beleggers verwerkten het dreigement van aankomend president Donald Trump om na zijn aanstelling in januari een extra importtarief van 10 procent te heffen op Chinese goederen. Daarnaast moeten Canada en Mexico 25 procent gaan betalen voor alle producten die de grens over gaan. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven leiden tot een wereldwijde handelsoorlog en hogere prijzen die de inflatie weer aanwakkeren.
Ford en General Motors daalden dik 2 en ruim 7 procent. Beide autofabrikanten hebben sterk geïntegreerde toeleveringsketens in Mexico, de VS en Canada. Rivian Automotive ging op zijn beurt 1,5 procent omlaag. De autofabrikant heeft voorlopige goedkeuring gekregen voor een lening van de Amerikaanse overheid van 6,6 miljard dollar. De lening zal worden gebruikt voor de bouw van de fabriek voor elektrische voertuigen in Georgia.
Zoom Video Communications zakte verder bijna 6 procent. De videochatdienst behaalde afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf werd ook positiever over de resultaten dit jaar, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Farmaceut Amgen verloor daarnaast dik 10 procent, na tegenvallende testresultaten van zijn experimentele afslankpil.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
12 uur geleden