Bespuugde Depay eist actie clubleiding Lyon
LYON (ANP/RTR) - Memphis Depay zegt dat hij na de wedstrijd van zijn club Olympique Lyon tegen RB Leipzig in de Champions League is bespuugd door fans van zijn eigen club en heeft de clubleiding verzocht maatregelen te nemen tegen de supporters.
De aanvaller had dinsdag een heldenrol vertolkt in de wedstrijd door de gelijkmaker voor zijn rekening te nemen (2-2), waardoor Lyon zich alsnog kwalificeerde voor de knock-outfase. Bij het vieren van dat succes stapte Depay resoluut af op een supporter die een spandoek omhoog hield dat tegen zijn ploeggenoot Marcelo was gericht. Daarop ontstond er veel tumult tussen spelers en fans.
"De clubleiding moet hiervoor verantwoordelijkheid nemen. We kwalificeren ons en dan verlaat je het veld op deze manier? Hier is iets goed fout. De fans spuugden zelfs naar ons, dat heb ik nog nooit meegemaakt", zei Depay tegen Franse media.
Op het bewuste spandoek was de kop van een ezel getekend, met daarbij de tekst "Marcelo opsodemieteren". Depay kon er niet over uit. "Wie neemt er nou de tijd om een spandoek van een ezel te maken? Dan moet je echt iets beters met je leven gaan doen", sprak hij op tv-zender RMC Sport.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino noemt het WK "het grootste evenement in de geschiedenis van de mensheid". Dat zei de FIFA-voorzitter een dag voor het openingsduel van het 23e WK op een persconferentie in de hoofdstad van Mexico. Op donderdag begint het eindtoernooi waaraan 48 landen deelnemen in Mexico-Stad.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk weet dat de finale van het WK voetbal zijn honderdste interland voor het Nederlands elftal kan worden. "Daar ben ik me zeker van bewust", zei de aanvoerder op een persconferentie na de training. "Dat zou heel speciaal zijn, maar daar focus ik mezelf nu niet op. De eerste groepswedstrijd van zondag tegen Japan is het enige dat nu telt."
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het officiële FIFA-fanfestival in het hart van Mexico-Stad op de Plaza de la Constitución wordt mogelijk vanwege aanhoudende protesten van de lerarenvakbond gesloten. Op woensdag aan het einde van de middag en op donderdag staan verschillende demonstraties op het programma van onder anderen leraren en moeders die op zoek zijn naar verdwenen kinderen.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman weet met welke ploeg hij zondag aan het eerste WK-duel van het Nederlands elftal met Japan begint. "Als ik nu nog veel twijfels zou hebben, dan heb ik mijn huiswerk niet goed gedaan", zei de bondscoach op een persconferentie in Kansas City.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat Bart Verbruggen zondag het doel van het Nederlands elftal kan verdedigen in het eerste WK-duel met Japan. "We denken dat hij het gaat halen", zei de bondscoach. "Maar we moeten het wel van dag tot dag bekijken. Hij heeft een kneuzing, dus we moeten afwachten hoe het afloopt."
5 uur geleden