Bespuugde Depay eist actie clubleiding Lyon
LYON (ANP/RTR) - Memphis Depay zegt dat hij na de wedstrijd van zijn club Olympique Lyon tegen RB Leipzig in de Champions League is bespuugd door fans van zijn eigen club en heeft de clubleiding verzocht maatregelen te nemen tegen de supporters.
De aanvaller had dinsdag een heldenrol vertolkt in de wedstrijd door de gelijkmaker voor zijn rekening te nemen (2-2), waardoor Lyon zich alsnog kwalificeerde voor de knock-outfase. Bij het vieren van dat succes stapte Depay resoluut af op een supporter die een spandoek omhoog hield dat tegen zijn ploeggenoot Marcelo was gericht. Daarop ontstond er veel tumult tussen spelers en fans.
"De clubleiding moet hiervoor verantwoordelijkheid nemen. We kwalificeren ons en dan verlaat je het veld op deze manier? Hier is iets goed fout. De fans spuugden zelfs naar ons, dat heb ik nog nooit meegemaakt", zei Depay tegen Franse media.
Op het bewuste spandoek was de kop van een ezel getekend, met daarbij de tekst "Marcelo opsodemieteren". Depay kon er niet over uit. "Wie neemt er nou de tijd om een spandoek van een ezel te maken? Dan moet je echt iets beters met je leven gaan doen", sprak hij op tv-zender RMC Sport.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
15 uur geleden