Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bespugingen en rochelend dreigement met corona

Bespugingen en rochelend dreigement met corona

AMERSFOORT (ANP) - Een conductrice is zaterdagmiddag op Amersfoort Centraal Station in haar gezicht gespuugd en geslagen door een man. Ook in Vlissingen was het raak, daar werd een agent bespuugd door een fietser. In Tilburg riep een aangehouden dronken man ondertussen al rochelend dat hij corona had.

De conductrice stond op een perron toen een man haar kant op kwam lopen, meldt de politie op Facebook. De vrouw keek hem aan, omdat ze dacht dat hij iets wilde vragen. De man zei dat de conductrice voor zich uit moest kijken en zich niet met hem moest bemoeien. Toen ze hier wat van zei, kwam de man dreigend op haar af. De conductrice gaf aan dat de man afstand moest houden, waarop hij haar twee keer in het gezicht spuugde en haar met een vuist in het gezicht sloeg.

De man ging vervolgens de trein in. NS-medewerkers haalden hem daar uit een toilet waarin hij zich had verstopt. Hij is door de politie met een deken over zijn hoofd afgevoerd naar het politiebureau, waar hij agressief bleef. De conductrice is erg geschrokken en maakt zich zorgen over haar gezondheid.

Bedreigingen

In Vlissingen werd in de nacht van zaterdag op zondag een agent in het gezicht gespuugd door een 47-jarige man uit die plaats. Hij fietste rond zonder verlichting. Agenten vroegen hem zijn licht aan te doen of verder te gaan lopen, maar de man gedroeg zich opstandig en weigerde mee te werken aan het vaststellen van zijn identiteit, aldus de politie. Bij zijn daaropvolgende aanhouding spuugde hij de agent in het gezicht en uitte hij bedreigingen.

Een 30-jarige dronken Tilburger maakte het zaterdagavond agenten lastig in zijn woonplaats. De man had eerder een buitengewoon opsporingsambtenaar van een busbedrijf mishandeld. Hij stond bij een bushalte, maar omdat hij vaker voor problemen zorgt, was de boa gewaarschuwd. Toen de boa aankwam, stopte er net een bus. De man wilde instappen, maar dat voorkwamen de buschauffeur en de boa. Hij schopte de ambtenaar en sloeg hem twee keer met een vuist in het gezicht. Samen met omstanders hield de boa de man onder controle, tot de politie er was.

In de politiebus schopte hij tegen de deur en ramen, bonkte met zijn hoofd tegen de ramen en bedreigde hij de agenten. Ook maakte hij rochelende geluiden, daarbij roepend dat hij corona had. In het cellencomplex verzette hij zich ook flink en bleef hij trappen en slaan. De man zit vast.

Meer uit Binnenland

Verongelukte Nederlandse bus geborgen, dodental nog onduidelijk

SUSCH (ANP) - Het bergen van de in Zwitserland verongelukte Nederlandse tourbus is voltooid, meldt de omroep RTS. Eerder meldde diezelfde omroep dat de bergingswerkzaamheden in de nacht van donderdag op vrijdag waren begonnen. Op beelden bij de omroep is te zien hoe het voertuig niet langer op het wegdek ligt, en hoe de vangrail is vervangen.

34 minuten geleden
Vier groepen willen betogen langs route koets op Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - Vier groepen willen dinsdag op Prinsjesdag demonstreren langs de route van de glazen koets in Den Haag. Ze kunnen terecht in een demonstratievak op het Lange Voorhout, laat de gemeente weten. Het gaat om de organisaties Dieren in Nederland, het Burgerinitiatief Groningen, de anti-monarchistische groep Republiek en The Hague Peace Projects.

52 minuten geleden
Toestand buspassagiers onduidelijk, ambassadeur naar plek ongeval

DEN HAAG (ANP) - Een ambassadeteam met de Nederlandse ambassadeur in Zwitserland is onderweg naar Susch, de plaats waar donderdagmiddag een tourbus vol Nederlanders van de weg raakte. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens Zwitserse media kwam bij het ongeluk een nog onbekend aantal mensen om het leven.

56 minuten geleden
Zwitserse media: bergen van verongelukte Nederlandse bus begonnen

SUSCH (ANP) - Hulpdiensten in Zwitserland zijn vrijdagochtend vroeg begonnen met het bergen van de Nederlandse reisbus die donderdag was verongelukt. Het is nog niet bekend hoe lang dat gaat duren, melden Zwitserse media.

1 uur geleden
Inzittende van verongelukte vluchtauto Venlo overleden

VENLO (ANP) - Een van de drie mensen die in de nacht van donderdag op vrijdag gewond waren geraakt door een ongeluk tijdens een achtervolging door de politie in Limburg, is overleden. Volgens de politie gaat het om een 48-jarige man die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft.

1 uur geleden
Drie gewonden na politieachtervolging bij Venlo

VENLO (ANP) - Drie verdachten van een inbraak bij een tankstation in het Limburgse Kessel, op zo'n 15 kilometer van Venlo, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt nadat hun auto tijdens een politieachtervolging was gecrasht. Dat meldt de politie.

3 uur geleden
Zwitserse president betuigt medeleven na ongeluk Nederlandse bus

BERN (ANP) - De Zwitserse president Guy Parmelin is "diep geschokt en ontdaan" door het ongeluk met een Nederlandse touringcar donderdag. De Zwitserse autoriteiten zullen volgens hem een uitgebreid en grondig onderzoek doen naar de omstandigheden rond het ongeluk.

5 uur geleden