Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bespugingen en rochelend dreigement met corona

Bespugingen en rochelend dreigement met corona

AMERSFOORT (ANP) - Een conductrice is zaterdagmiddag op Amersfoort Centraal Station in haar gezicht gespuugd en geslagen door een man. Ook in Vlissingen was het raak, daar werd een agent bespuugd door een fietser. In Tilburg riep een aangehouden dronken man ondertussen al rochelend dat hij corona had.

De conductrice stond op een perron toen een man haar kant op kwam lopen, meldt de politie op Facebook. De vrouw keek hem aan, omdat ze dacht dat hij iets wilde vragen. De man zei dat de conductrice voor zich uit moest kijken en zich niet met hem moest bemoeien. Toen ze hier wat van zei, kwam de man dreigend op haar af. De conductrice gaf aan dat de man afstand moest houden, waarop hij haar twee keer in het gezicht spuugde en haar met een vuist in het gezicht sloeg.

De man ging vervolgens de trein in. NS-medewerkers haalden hem daar uit een toilet waarin hij zich had verstopt. Hij is door de politie met een deken over zijn hoofd afgevoerd naar het politiebureau, waar hij agressief bleef. De conductrice is erg geschrokken en maakt zich zorgen over haar gezondheid.

Bedreigingen

In Vlissingen werd in de nacht van zaterdag op zondag een agent in het gezicht gespuugd door een 47-jarige man uit die plaats. Hij fietste rond zonder verlichting. Agenten vroegen hem zijn licht aan te doen of verder te gaan lopen, maar de man gedroeg zich opstandig en weigerde mee te werken aan het vaststellen van zijn identiteit, aldus de politie. Bij zijn daaropvolgende aanhouding spuugde hij de agent in het gezicht en uitte hij bedreigingen.

Een 30-jarige dronken Tilburger maakte het zaterdagavond agenten lastig in zijn woonplaats. De man had eerder een buitengewoon opsporingsambtenaar van een busbedrijf mishandeld. Hij stond bij een bushalte, maar omdat hij vaker voor problemen zorgt, was de boa gewaarschuwd. Toen de boa aankwam, stopte er net een bus. De man wilde instappen, maar dat voorkwamen de buschauffeur en de boa. Hij schopte de ambtenaar en sloeg hem twee keer met een vuist in het gezicht. Samen met omstanders hield de boa de man onder controle, tot de politie er was.

In de politiebus schopte hij tegen de deur en ramen, bonkte met zijn hoofd tegen de ramen en bedreigde hij de agenten. Ook maakte hij rochelende geluiden, daarbij roepend dat hij corona had. In het cellencomplex verzette hij zich ook flink en bleef hij trappen en slaan. De man zit vast.

Meer uit Binnenland

OM eist tot twee jaar cel voor jongerengeweld in Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.

1 uur geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht wil lagere straf in hoger beroep

DEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

2 uur geleden
RIVM registreert vijf nieuwe gevallen van westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 uur geleden
IGJ: nog meer doen tegen seksueel grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.

2 uur geleden
Eerste overleg Nederland en Frankrijk over kernwapensamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

3 uur geleden
Eerste helft van herfst ruim anderhalve graad warmer dan normaal

HOUTEN (ANP) - Het was warmer dan normaal in de eerste helft van de meteorologische herfst, die op 1 september begon. Volgens Weeronline lag de gemiddelde temperatuur op 15,6 graden, terwijl dat normaal gesproken 14,0 graden is. Ook scheen de zon vaker en viel er minder regen.

4 uur geleden
Sterkste daling woninginbraken in derde kwartaal sinds 2022

DEN HAAG (ANP) - Inbrekers sloegen in het derde kwartaal minder vaak toe. De politie registreerde in juli, augustus en september minder dan 4500 inbraken, tegenover zo'n 4900 in dezelfde periode vorig jaar. Het is de sterkste daling in het derde kwartaal sinds 2022. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van politiegegevens.

4 uur geleden