Besparingen helpen KPN vooruit
DEN HAAG (ANP) - KPN heeft boekjaar 2019 afgesloten met een hogere winst op een lagere omzet. Het telecomconcern voerde zijn winstgevendheid op geholpen door kostenbesparingen. Ook in het slotkwartaal van het jaar trok de onderneming de broekriem verder aan, om daarmee onder meer de concurrentiedruk bij mobiele telefonie het hoofd te bieden.
De totale opbrengsten liepen vorig jaar met 2,7 procent terug tot bijna 5,5 miljard euro. In de laatste maanden van vorig jaar werd een omzet van iets minder dan 1,4 miljard euro geboekt. De operationele winst over heel 2019 kwam uit op ruim 1 miljard euro. Dat was op jaarbasis ruim een kwart meer. In het slotkwartaal van 2019 steeg deze winst met 9,2 procent tot 202 miljoen euro.
Volgens de nieuwbakken topman Joost Farwerck ligt KPN op koers met zijn strategie. Het bedrijf wist de kosten in het laatste kwartaal van 2019 met 38 miljoen euro terug te brengen. Daarmee kwam de besparing over heel het jaar uit op 141 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.
2 uur geledenDRESDEN (ANP) - De Duitse industrie heeft sinds 2019 minstens een half miljoen banen verloren, waarbij vooral de autosector hard werd geraakt. Dat meldt het economisch onderzoeksinstituut Ifo. In de Duitse dienstensector kwamen er juist veel banen bij, waaronder in de gezondheids- en ouderenzorg door de vergrijzing.
3 uur geledenAMSTERDAM/ROTTERDAM (ANP) - Auto-, fiets- en scooterdeelbedrijven Greenwheels en Check gaan nauw samenwerken. De twee merken en hun apps blijven bestaan, maar het personeel gaat wel werken vanuit hetzelfde hoofdkantoor en de voertuigen van de merken worden in beide apps beschikbaar. Zo denkt moederbedrijf Pon de merken sneller te kunnen laten groeien en in de komende jaren het aantal te huren auto's, fietsen en scooters ruim te verdubbelen.
3 uur geledenHAWTHORNE (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk zal volgend jaar elk kind in de Verenigde Staten een van zijn aandelen in zijn tech- en ruimtevaartbedrijf SpaceX geven. Dat heeft hij maandag gezegd op X, het socialemediaplatform dat ook van hem is. De aankondiging van Musk volgt op een bericht van het AI-bedrijf Anthropic dat het bedrijf achter chatbot Claude een deel van zijn aandelen wil reserveren voor het algemeen belang.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
6 uur geleden