Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmettingsgraad in Duitsland daalt weer

Besmettingsgraad in Duitsland daalt weer

BERLIJN (ANP/RTR) - De besmettingsgraad van het coronavirus is dinsdag in Duitsland weer gezakt tot onder de 1. Volgens het Robert Koch-Institut daalde het cijfer in een dag tijd van 1.07 tot 0.94. Dat betekent dat iemand met corona gemiddeld minder dan één ander persoon besmet, waardoor het virus terrein verliest en uiteindelijk stopt.

Gemiddeld besmetten 100 Duitse coronapatiënten nu 94 anderen. Het aantal nieuwe infecties in het land neemt dus af. Het Robert Koch-Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM, hoopt dat het cijfer blijft dalen en verwacht momenteel ook "geen nieuwe stijgende trend".

De kans bestaat dat als mensen niet voldoende afstand houden, de besmettingsgraad weer stijgt en dus meer mensen besmet raken met het coronavirus.

In Duitsland raakten ruim 170.000 mensen besmet met corona. Ruim 7600 stierven aan de gevolgen van de ziekte. In het land schommelt de besmettingsgraad erg.

Meer uit Buitenland

Italië verlengt grenscontroles Spanje met nog eens vijftien dagen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de grenscontroles voor reizigers uit Spanje met nog eens vijftien dagen verlengd, meldt het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De maatregel werd aanvankelijk ingevoerd nadat eind juli tienduizenden mensen vanuit Marokko de Spaanse enclave Ceuta probeerden te bereiken. De Italiaanse premier Giorgia Meloni uitte felle kritiek op hoe Spanje met deze situatie is omgegaan.

36 minuten geleden
Turkse politie pakt 150 pro-lhbtqi-demonstranten op

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.

1 uur geleden
Europarlement heft immuniteit op van Pool om ontkenning gaskamers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.

2 uur geleden
VN zien schending internationaal recht bij berging lichamen Gaza

GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.

3 uur geleden
Reddingsactie na bootongeluk Indonesië moeilijk door slecht weer

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
WHO ziet vooruitgang in ebola-bestrijding, maar nog geen keerpunt

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.

4 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met ontslag procureur-generaal

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.

4 uur geleden