Besmettingsgraad in Duitsland daalt weer
BERLIJN (ANP/RTR) - De besmettingsgraad van het coronavirus is dinsdag in Duitsland weer gezakt tot onder de 1. Volgens het Robert Koch-Institut daalde het cijfer in een dag tijd van 1.07 tot 0.94. Dat betekent dat iemand met corona gemiddeld minder dan één ander persoon besmet, waardoor het virus terrein verliest en uiteindelijk stopt.
Gemiddeld besmetten 100 Duitse coronapatiënten nu 94 anderen. Het aantal nieuwe infecties in het land neemt dus af. Het Robert Koch-Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM, hoopt dat het cijfer blijft dalen en verwacht momenteel ook "geen nieuwe stijgende trend".
De kans bestaat dat als mensen niet voldoende afstand houden, de besmettingsgraad weer stijgt en dus meer mensen besmet raken met het coronavirus.
In Duitsland raakten ruim 170.000 mensen besmet met corona. Ruim 7600 stierven aan de gevolgen van de ziekte. In het land schommelt de besmettingsgraad erg.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De toenemende aanvallen voor de kust van EU-lidstaten in de Zwarte Zee "zijn onaanvaardbaar en moeten stoppen", stelt voorzitter van de EU-leiders António Costa op X. Die aanvallen wijt Costa aan de Russische oorlog tegen Oekraïne.
7 minuten geledenKARAK (ANP/AFP/RTR) - In de Jordaanse stad Karak hebben schutters het vuur geopend in een kerk. Daarbij zijn zeker zeven doden gevallen, melden de autoriteiten. 34 anderen raakten gewond.
9 minuten geledenTRAPPES (ANP/RTR) - Het aantal gewonden door de dodelijke schietpartij eerder op vrijdag in de Parijse voorsteden Trappes en La Verrière is gestegen naar vijf. Drie mensen verkeren in kritieke toestand. Dat zei de Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez tegen BFMTV. Eerder werd nog gesproken over vier zwaargewonden. Eén persoon kwam om het leven. Een verdachte kon worden gearresteerd.
1 uur geledenOLESJKY (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis meldt dat Rusland en Oekraïne een humanitair bestand hebben afgesproken voor de Oekraïense stad Olesjky. Dat zou zijn gebeurd na bemiddeling van Melania Trump, de vrouw van president Donald Trump.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije is onder premier Péter Magyar hard bezig corruptie aan te pakken en de rechtsstaat te herstellen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. De hervormingen werpen volgens haar vruchten af. Daarom kan Hongarije eind dit jaar nog meer Brussels geld tegemoet zien, kondigde ze aan.
2 uur geledenHEBRON (ANP/AFP) - Twee soldaten zijn vrijdag omgekomen bij een schietpartij in Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever. Dit meldt de Israëlische krijgsmacht. Drie andere soldaten raakten lichtgewond. De twee Palestijnse schutters zijn doodgeschoten.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) melden een nieuwe gevangenenruil tussen Rusland en Oekraïne. Beide landen hebben 270 krijgsgevangenen vrijgelaten.
2 uur geleden