Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmettingsgraad in Duitsland blijft hoog

Besmettingsgraad in Duitsland blijft hoog

BERLIJN (ANP/RTR) - De besmettingsgraad van het coronavirus in Duitsland is nog steeds hoog. Het Robert Koch Institut (RKI) schatte dinsdag het reproductiegetal op 2,76, iets lager dan de 2,88 op zondag. Het betekent dat honderd mensen gemiddeld 276 anderen besmetten.

Volgens het hoofd van het RKI Lothar Wieler is de besmettingsgraad vooral zo hoog door lokale uitbraken, zoals bij een slachthuis in Noordrijn-Westfalen.

In Duitsland zijn de afgelopen 24 uur 503 nieuwe gevallen van het coronavirus geregistreerd, aldus de Duitse tegenhanger van het RIVM. In totaal zijn nu 190.862 infecties vastgesteld in het land.

Bijna 9000 doden

Het dagelijkse aantal nieuwe besmettingen is 34 gevallen lager dan een dag eerder, toen werden er 537 infecties geregistreerd.

Het dodental als gevolg van het longvirus steeg in het afgelopen etmaal volgens het RKI tot 8895. Dat is een toename van tien sterfgevallen.

Meer uit Buitenland

Veel demonstranten en oproerpolitie bij Constitutioneel Hof Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.

1 uur geleden
Poolse president annuleert reis na schorsing hoogste rechter

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.

4 uur geleden
Meer dan 5000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.

6 uur geleden
Amerikaanse regering keurt raketverkoop aan Oekraïne goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.

6 uur geleden
Haaretz: politie vindt geen bewijs omkoping verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.

7 uur geleden
Brazilië ontbiedt Argentijnse diplomaat om vlucht Bolsonaro

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Recordaantal vervroegde stemmen voor Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.

8 uur geleden