Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmettingsgraad in Duitsland blijft hoog

Besmettingsgraad in Duitsland blijft hoog

BERLIJN (ANP/RTR) - De besmettingsgraad van het coronavirus in Duitsland is nog steeds hoog. Het Robert Koch Institut (RKI) schatte dinsdag het reproductiegetal op 2,76, iets lager dan de 2,88 op zondag. Het betekent dat honderd mensen gemiddeld 276 anderen besmetten.

Volgens het hoofd van het RKI Lothar Wieler is de besmettingsgraad vooral zo hoog door lokale uitbraken, zoals bij een slachthuis in Noordrijn-Westfalen.

In Duitsland zijn de afgelopen 24 uur 503 nieuwe gevallen van het coronavirus geregistreerd, aldus de Duitse tegenhanger van het RIVM. In totaal zijn nu 190.862 infecties vastgesteld in het land.

Bijna 9000 doden

Het dagelijkse aantal nieuwe besmettingen is 34 gevallen lager dan een dag eerder, toen werden er 537 infecties geregistreerd.

Het dodental als gevolg van het longvirus steeg in het afgelopen etmaal volgens het RKI tot 8895. Dat is een toename van tien sterfgevallen.

Meer uit Buitenland

Zelensky hoopt op gesprekken met Rusland en VS later deze maand

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.

55 minuten geleden
IJsland ontbiedt VS-ambassadeur om omstreden kaart Trump

REYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.

1 uur geleden
Verdachte van sabotageaanvallen op Duits stroomnet opgepakt

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft de voortvluchtige verdachte van een reeks sabotageaanvallen op de elektriciteitsvoorziening opgepakt. Hij werd aangehouden in de buurt van een energiecentrale niet ver van Zuid-Limburg en had explosieven bij zich, meldt de politie.

1 uur geleden
Leider Ceuta vraagt Brussel om hulp bij 'onhoudbare situatie'

BRUSSEL (ANP) - De lokale leider van de Spaanse exclave Ceuta, Juan Jesús Vivas, vraagt de EU om hulp bij de "onhoudbare situatie". Die is ontstaan nadat eind juli 80.000 immigranten vanuit Marokko Ceuta binnenkwamen. Vivas wil onder meer geld om de grenzen beter te beschermen en voor humanitaire hulp, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie in het Europees Parlement. Daarnaast wil hij dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex en het Asielagentschap van de EU zichtbaarder aanwezig zijn in Ceuta.

2 uur geleden
VK draagt 100 miljoen pond bij aan luchtverdediging voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat 100 miljoen Britse pond (116 miljoen euro) bijdragen aan een luchtverdedigingspakket voor Oekraïne voor de winter. Het gaat om onder meer felbegeerde Patriot-luchtverdedigingsraketten, maakte de regering in Londen dinsdag bekend. Die worden voor Oekraïne gekocht in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Von der Leyen noemt beelden van begrafenis Mladić 'schokkend'

BRUSSEL (ANP) - Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, noemt de beelden van de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Servië "schokkend". Dat schrijft ze op X.

4 uur geleden
Rusland hervat aanvallen op Kyiv na vertrek gezanten VS

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Rusland heeft de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv hervat na het vertrek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die waren in Moskou en Kyiv om over vrede tussen Rusland en Oekraïne te onderhandelen. De autoriteiten zeggen tegen Oekraïense media dat daarbij zeker twee doden zijn gevallen en tien mensen gewond zijn geraakt.

6 uur geleden