Besmettingsgraad in Duitsland blijft hoog
BERLIJN (ANP/RTR) - De besmettingsgraad van het coronavirus in Duitsland is nog steeds hoog. Het Robert Koch Institut (RKI) schatte dinsdag het reproductiegetal op 2,76, iets lager dan de 2,88 op zondag. Het betekent dat honderd mensen gemiddeld 276 anderen besmetten.
Volgens het hoofd van het RKI Lothar Wieler is de besmettingsgraad vooral zo hoog door lokale uitbraken, zoals bij een slachthuis in Noordrijn-Westfalen.
In Duitsland zijn de afgelopen 24 uur 503 nieuwe gevallen van het coronavirus geregistreerd, aldus de Duitse tegenhanger van het RIVM. In totaal zijn nu 190.862 infecties vastgesteld in het land.
Bijna 9000 doden
Het dagelijkse aantal nieuwe besmettingen is 34 gevallen lager dan een dag eerder, toen werden er 537 infecties geregistreerd.
Het dodental als gevolg van het longvirus steeg in het afgelopen etmaal volgens het RKI tot 8895. Dat is een toename van tien sterfgevallen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het ontslag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez afgewezen. Nuñez bood zijn ontslag aan na een weekend vol hevige protesten, die gepaard gingen met rellen en plunderingen.
30 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio Lula da Silva en Flávio Bolsonaro zijn flink tegen elkaar uitgevallen in het eerste van twee debatten. De zittende president Lula en de zoon van oud-president Jair Bolsonaro noemden elkaar onder meer leugenaars en corrupt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een top voorgesteld waarop hij met de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping wil spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt The Wall Street Journal.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij nieuwe onrust in Parijs zijn zondag 108 arrestaties verricht, meldt de politie. In het eerste uur van de nacht van zondag op maandag kwamen daar negen aanhoudingen bij. De politie spreekt van "jongeren met opportunistische, criminele intenties" die winkels plunderen.
4 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een toestel van Austrian Airlines dat onderweg was van Tel Aviv naar Wenen, is zondag uitgeweken naar de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Bemanningsleden besloten in Sofia te landen nadat ze een bommelding hadden ontvangen toen het vliegtuig Roemenië naderde, aldus het Bulgaarse ministerie van Transport.
7 uur geledenWAINWRIGHT (ANP/RTR) - Bij de dodelijke brand op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn bijna veertig mensen gewond geraakt. Zeker negentien van hen verkeren in kritieke toestand, meldt de staatspremier van Alberta, Danielle Smith, zondag. Eerder was al bekendgemaakt dat vier militairen zijn omgekomen bij de brand.
7 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.
9 uur geleden