Besmettingen voorkomen 'grootste uitdaging' Winterspelen Beijing
BEIJING (ANP) - De Chinese hoofdstad Beijing beschouwt het voorkomen van coronabesmettingen tijdens de komende Olympische Winterspelen als de belangrijkste opdracht. "De pandemie bedwingen is onze grootste uitdaging en met onze strikte regels denken wij de risico's en invloed van Covid-19 te kunnen beperken", zei vicevoorzitter Zhang Jiangdong van het organisatiecomité tijdens een persbijeenkomst honderd dagen voor aanvang van de Spelen.
Hoewel het aantal nieuwe besmettingen in China relatief klein is - Beijing registreerde woensdag slechts drie positieve gevallen - heeft de regering van het land drastische maatregelen doorgevoerd om verspreiding van het virus te voorkomen. Zo is miljoenen mensen opgedragen thuis te blijven, wordt door het hele land massaal getest en is er amper lucht- en treinverkeer. "Als we er niet in slagen de Winterspelen veilig te laten verlopen, dan heeft de organisatie gefaald", aldus Zhang, die voorts liet weten dat alle voorbereidingen op schema liggen en de olympische accommodaties gereed zijn. De Winterspelen duren van 4 tot en met 20 februari.
Al eerder maakte het organisatiecomité bekend dat sporters, begeleiders en andere officials die niet gevaccineerd zijn, bij aankomst in China eerst drie weken in quarantaine moeten. Het evenement vindt plaats in een speciale 'bubbel' waar niemand tijdens de Spelen uit mag. Dat betekent dat de naar schatting 2900 deelnemers alleen olympische locaties mogen bezoeken en uitsluitend gebruik mogen maken van het olympische vervoer. Wie zich niet aan de coronaregels houdt, kan uit het toernooi worden gezet. Buitenlandse toeschouwers zijn niet welkom. Voor de inwoners van China is het wel mogelijk wedstrijden te bezoeken.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
58 minuten geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden