Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmettingen voorkomen 'grootste uitdaging' Winterspelen Beijing

Besmettingen voorkomen 'grootste uitdaging' Winterspelen Beijing

BEIJING (ANP) - De Chinese hoofdstad Beijing beschouwt het voorkomen van coronabesmettingen tijdens de komende Olympische Winterspelen als de belangrijkste opdracht. "De pandemie bedwingen is onze grootste uitdaging en met onze strikte regels denken wij de risico's en invloed van Covid-19 te kunnen beperken", zei vicevoorzitter Zhang Jiangdong van het organisatiecomité tijdens een persbijeenkomst honderd dagen voor aanvang van de Spelen.

Hoewel het aantal nieuwe besmettingen in China relatief klein is - Beijing registreerde woensdag slechts drie positieve gevallen - heeft de regering van het land drastische maatregelen doorgevoerd om verspreiding van het virus te voorkomen. Zo is miljoenen mensen opgedragen thuis te blijven, wordt door het hele land massaal getest en is er amper lucht- en treinverkeer. "Als we er niet in slagen de Winterspelen veilig te laten verlopen, dan heeft de organisatie gefaald", aldus Zhang, die voorts liet weten dat alle voorbereidingen op schema liggen en de olympische accommodaties gereed zijn. De Winterspelen duren van 4 tot en met 20 februari.

Al eerder maakte het organisatiecomité bekend dat sporters, begeleiders en andere officials die niet gevaccineerd zijn, bij aankomst in China eerst drie weken in quarantaine moeten. Het evenement vindt plaats in een speciale 'bubbel' waar niemand tijdens de Spelen uit mag. Dat betekent dat de naar schatting 2900 deelnemers alleen olympische locaties mogen bezoeken en uitsluitend gebruik mogen maken van het olympische vervoer. Wie zich niet aan de coronaregels houdt, kan uit het toernooi worden gezet. Buitenlandse toeschouwers zijn niet welkom. Voor de inwoners van China is het wel mogelijk wedstrijden te bezoeken.

Meer uit Sport

Wærenskjold verrast zichzelf met sprintzege in Tour de France

NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.

1 dag geleden
Wærenskjold wint snelste Touretappe ooit in sprint, Kooij tweede

NEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt weer in tweede ronde Båstad

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).

1 dag geleden
Peloton in de regen vertrokken in elfde etappe Tour de France

VICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.

1 dag geleden
Verstappen wil zich herpakken op favoriet circuit bij GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden
Nederland steunt oproep Estland voor stop EU-financiering IOC

DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.

1 dag geleden
Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

2 dagen geleden