Besmettingen stijgen op Sint Maarten, nachtleven eerder dicht
PHILIPSBURG (ANP) - Uitgaansgelegenheden op Sint Maarten moeten vanaf woensdag om 23.00 uur de deuren sluiten, heeft de regering dinsdag bekendgemaakt. Vorige week werden de sluittijden al naar 01.00 uur vervroegd. De maatregel wordt genomen omdat het aantal besmettingen blijft toenemen, net als de ziekenhuisopnames.
Dinsdag 28 december waren 236 besmettingen geregistreerd op Sint Maarten, een week later 826 en nu is dat gestegen tot 1544. Een week geleden lagen twee mensen met corona in het ziekenhuis, nu zijn dat er negen.
De omikronvariant zorgt ook op de andere Caribische eilanden van het Koninkrijk voor veel geïnfecteerden, al is er wel een dalende trend zichtbaar. Curaçao registreerde dinsdag 691 besmettingen, tegenover 1243 op 6 januari. Curaçao heeft een recordaantal van 9220 actieve besmettingen. Op Aruba werd op 6 januari het recordaantal van 1044 nieuwe gevallen geregistreerd. Op 10 januari waren het 499 gevallen. Er zijn 9995 actieve besmettingen, eveneens een record.
Bonaire kent al ruim een week een gemiddelde van rond de honderd nieuwe besmettingen per dag, met een uitschieter van 173 op 7 januari. Het totale aantal actieve besmettingen stond dinsdag op 787. Saba en Sint Eustatius hebben ook te maken met procentueel hoge cijfers. Zo waren er op Saba (ongeveer 2000 inwoners) dinsdag 91 actieve besmettingen geregistreerd. Sint Eustatius (ruim 3000 inwoners) kende op dezelfde dag 124 actieve besmettingen. Van de omikronvariant kenden beide eilanden heel weinig besmettingen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
6 uur geleden