Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmettelijker variant omikron binnenkort dominant in Nederland

Besmettelijker variant omikron binnenkort dominant in Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Een besmettelijker subvariant van omikron, genaamd BA.2, wordt naar verwachting binnen afzienbare tijd dominant in Nederland, bevestigt het RIVM na berichtgeving van NU.nl.

Dat de subvariant van het coronavirus bestond, was al duidelijk. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) houdt door middel van steekproeven in de gaten welke varianten van het coronavirus in Nederland rondgaan. De afgelopen weken neemt het aantal gevallen van BA.2 in de zogeheten kiemsurveillance van het instituut toe.

In Denemarken is BA.2 al dominant, legt een woordvoerder van het RIVM uit. Hoofd infectieziektebestrijding Jaap van Dissel zei vorige week in de Tweede Kamer dat de verspreiding van de subvariant daar snel heeft kunnen gaan door een aantal zogenoemde 'superspreading events', zoals feesten. De woordvoerder van het RIVM bevestigt dat BA.2 naar alle waarschijnlijkheid besmettelijker is dan de nu dominante subvariant van omikron, BA.1. "Als je te maken hebt met een variant die nog besmettelijker is, dan kun je verwachten dat hij dominant gaat worden."

BA.2 lijkt volgens het instituut vooralsnog niet tot ernstiger ziekteverschijnselen te leiden na besmetting dan BA.1. Ook is er geen bewijs dat de subvariant minder gevoelig zou zijn voor de coronavaccins. Daarbij lijkt BA.2 ook gewoon op te sporen via PCR-tests. De subvariant wordt teruggevonden in de kiemsurveillance, dus hij is te detecteren, zegt de woordvoerder daarover.

Meer uit Gezond

Handchirurgen: verdubbeling van amputaties door illegaal vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".

8 uur geleden
Arbodiensten: meeste ziekteverzuim in 2025 door stress en griep

UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.

3 dagen geleden
Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor ziektes

AMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.

5 dagen geleden
NPV teleurgesteld in meerderheid voor initiatiefwet embryokweek

VEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.

5 dagen geleden
Zuyderland: in 2031 vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen

HEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.

6 dagen geleden
Artsen vragen in brief aan informateur om PFAS-verbod

DEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.

6 dagen geleden
Tata Steel moet gezondheidswinst verduurzaming duidelijker maken

UTRECHT (ANP) - Tata Steel moet duidelijker maken hoeveel impact geplande miljardeninvesteringen in het productieproces hebben op de gezondheid van omwonenden. Dat staat in een tussentijds advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER), die op verzoek van de provincie Noord-Holland het verduurzamingsplan van het staalbedrijf heeft beoordeeld. Volgens de commissie ontbreken in het ingediende MER "belangrijke cijfers en verklaringen" over processen en de impact op het milieu en de leefomgeving.

6 dagen geleden