Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmette Djokovic bekritiseerd vanuit alle hoeken

Besmette Djokovic bekritiseerd vanuit alle hoeken

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic heeft het zwaar te verduren en krijgt vanuit allerlei hoeken kritiek. Zijn eigen demonstratietoernooi Adria Tour was bedoeld als een mooi initiatief, maar pakte volledig verkeerd uit na een aantal besmettingsgevallen, waaronder hijzelf.

Djokovic had zijn emoties niet onder controle op de slotdag van de eerste stop van de Adria Tour. Herinneringen van vroeger kwamen naar boven in Belgrado. "Mijn kindertijd kwam opeens voorbij. Ik speelde hier als kleine jongen, ik ben hier zowat opgegroeid", zei Djokovic zondag 14 juni na een weekend vol toptennis.

De wereld keek vol verbazing naar de beelden vanuit Belgrado. Op een volgepakt centercourt werd door iedereen gehandeld alsof het coronavirus verleden tijd was. De spelers knuffelden, poseerden breeduit lachend op groepsfoto's en op beelden was zelfs te zien dat spelers met ontbloot bovenlichaam een feestje vierden. "Volledig fysiek contact, geen mondkapjes voor de spelers en zelfs de fans dragen geen mondkapjes. Ik snap er niks van", zei 18-voudig grandslamkampioene Chris Evert.

Harde woorden Kyrgios

Ruim een week later is de kritiek aan het adres van de nummer 1 van de wereld, tevens voorzitter van de spelersraad, stevig. Het is de vraag wat het voor gevolgen heeft voor zijn gezondheid, zijn imago, maar ook voor de hervatting van de tennistour. Over 7,5 week zou de ATP tour weer moeten beginnen.

"Belachelijke beslissing om door te gaan met de demowedstrijden. Maar dit is wat er gebeurt als je alle protocollen negeert. Dit is geen grap", schreef Kyrgios op social media. Later voegde hij eraan toe: "Ik wens de spelers die het virus hebben het beste. Maar noem mijn acties niet meer onverantwoord of dom. Dit spant de kroon."

'We waren niet gedisciplineerd'

Ook Andy Murray uitte kritiek, al koos hij voor andere bewoordingen. "Wat daar is gebeurd, maakt geen goede indruk. Ik hoop dat we daarvan leren, want uiteindelijk komt de ATP tour niet terug als we elke week problemen hebben en de spelers doen wat ze willen", zei de Schot in The Times. "We waren niet zo gedisciplineerd als we moesten zijn", bekende Georgi Stoimenov, de manager van Grigor Dimitrov, die net als Viktor Troicki en Borna Coric besmet raakte.

ATP-voorzitter Andrea Gaudenzi hoopt dat de demonstratiewedstrijden een les zijn geweest voor de ATP tour. "Het is een beetje alsof je je kinderen vertelt een helm te dragen als ze leren fietsen. Ze zeggen 'nee, nee, nee', en als ze dan vallen dragen ze een helm", aldus Gaudenzi in The New York Times.

Djokovic, die geen symptomen heeft, bood zijn excuses aan en gaf aan dat zijn toernooi met de beste bedoelingen werd georganiseerd. "Alles wat we de afgelopen maand hebben gedaan, hebben we met ons hart gedaan en met de beste intenties. Het was bedoeld om mensen samen te krijgen en voor solidariteit te zorgen."

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker: klein foutje is hier moeilijk te herstellen

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.

11 minuten geleden
Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

2 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

2 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

2 uur geleden
Nederland na verlies in dubbel achter in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.

2 uur geleden
Skiester Vonn crasht al snel tijdens olympische afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.

3 uur geleden
Kok kijkt uit naar haar olympisch debuut op de 1000 meterĀ 

MILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.

3 uur geleden