Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmette Djokovic bekritiseerd vanuit alle hoeken

Besmette Djokovic bekritiseerd vanuit alle hoeken

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic heeft het zwaar te verduren en krijgt vanuit allerlei hoeken kritiek. Zijn eigen demonstratietoernooi Adria Tour was bedoeld als een mooi initiatief, maar pakte volledig verkeerd uit na een aantal besmettingsgevallen, waaronder hijzelf.

Djokovic had zijn emoties niet onder controle op de slotdag van de eerste stop van de Adria Tour. Herinneringen van vroeger kwamen naar boven in Belgrado. "Mijn kindertijd kwam opeens voorbij. Ik speelde hier als kleine jongen, ik ben hier zowat opgegroeid", zei Djokovic zondag 14 juni na een weekend vol toptennis.

De wereld keek vol verbazing naar de beelden vanuit Belgrado. Op een volgepakt centercourt werd door iedereen gehandeld alsof het coronavirus verleden tijd was. De spelers knuffelden, poseerden breeduit lachend op groepsfoto's en op beelden was zelfs te zien dat spelers met ontbloot bovenlichaam een feestje vierden. "Volledig fysiek contact, geen mondkapjes voor de spelers en zelfs de fans dragen geen mondkapjes. Ik snap er niks van", zei 18-voudig grandslamkampioene Chris Evert.

Harde woorden Kyrgios

Ruim een week later is de kritiek aan het adres van de nummer 1 van de wereld, tevens voorzitter van de spelersraad, stevig. Het is de vraag wat het voor gevolgen heeft voor zijn gezondheid, zijn imago, maar ook voor de hervatting van de tennistour. Over 7,5 week zou de ATP tour weer moeten beginnen.

"Belachelijke beslissing om door te gaan met de demowedstrijden. Maar dit is wat er gebeurt als je alle protocollen negeert. Dit is geen grap", schreef Kyrgios op social media. Later voegde hij eraan toe: "Ik wens de spelers die het virus hebben het beste. Maar noem mijn acties niet meer onverantwoord of dom. Dit spant de kroon."

'We waren niet gedisciplineerd'

Ook Andy Murray uitte kritiek, al koos hij voor andere bewoordingen. "Wat daar is gebeurd, maakt geen goede indruk. Ik hoop dat we daarvan leren, want uiteindelijk komt de ATP tour niet terug als we elke week problemen hebben en de spelers doen wat ze willen", zei de Schot in The Times. "We waren niet zo gedisciplineerd als we moesten zijn", bekende Georgi Stoimenov, de manager van Grigor Dimitrov, die net als Viktor Troicki en Borna Coric besmet raakte.

ATP-voorzitter Andrea Gaudenzi hoopt dat de demonstratiewedstrijden een les zijn geweest voor de ATP tour. "Het is een beetje alsof je je kinderen vertelt een helm te dragen als ze leren fietsen. Ze zeggen 'nee, nee, nee', en als ze dan vallen dragen ze een helm", aldus Gaudenzi in The New York Times.

Djokovic, die geen symptomen heeft, bood zijn excuses aan en gaf aan dat zijn toernooi met de beste bedoelingen werd georganiseerd. "Alles wat we de afgelopen maand hebben gedaan, hebben we met ons hart gedaan en met de beste intenties. Het was bedoeld om mensen samen te krijgen en voor solidariteit te zorgen."

Meer uit Sport

De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

5 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

6 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

7 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

7 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

8 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

9 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

17 uur geleden