Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besmette Djokovic bekritiseerd vanuit alle hoeken

Besmette Djokovic bekritiseerd vanuit alle hoeken

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic heeft het zwaar te verduren en krijgt vanuit allerlei hoeken kritiek. Zijn eigen demonstratietoernooi Adria Tour was bedoeld als een mooi initiatief, maar pakte volledig verkeerd uit na een aantal besmettingsgevallen, waaronder hijzelf.

Djokovic had zijn emoties niet onder controle op de slotdag van de eerste stop van de Adria Tour. Herinneringen van vroeger kwamen naar boven in Belgrado. "Mijn kindertijd kwam opeens voorbij. Ik speelde hier als kleine jongen, ik ben hier zowat opgegroeid", zei Djokovic zondag 14 juni na een weekend vol toptennis.

De wereld keek vol verbazing naar de beelden vanuit Belgrado. Op een volgepakt centercourt werd door iedereen gehandeld alsof het coronavirus verleden tijd was. De spelers knuffelden, poseerden breeduit lachend op groepsfoto's en op beelden was zelfs te zien dat spelers met ontbloot bovenlichaam een feestje vierden. "Volledig fysiek contact, geen mondkapjes voor de spelers en zelfs de fans dragen geen mondkapjes. Ik snap er niks van", zei 18-voudig grandslamkampioene Chris Evert.

Harde woorden Kyrgios

Ruim een week later is de kritiek aan het adres van de nummer 1 van de wereld, tevens voorzitter van de spelersraad, stevig. Het is de vraag wat het voor gevolgen heeft voor zijn gezondheid, zijn imago, maar ook voor de hervatting van de tennistour. Over 7,5 week zou de ATP tour weer moeten beginnen.

"Belachelijke beslissing om door te gaan met de demowedstrijden. Maar dit is wat er gebeurt als je alle protocollen negeert. Dit is geen grap", schreef Kyrgios op social media. Later voegde hij eraan toe: "Ik wens de spelers die het virus hebben het beste. Maar noem mijn acties niet meer onverantwoord of dom. Dit spant de kroon."

'We waren niet gedisciplineerd'

Ook Andy Murray uitte kritiek, al koos hij voor andere bewoordingen. "Wat daar is gebeurd, maakt geen goede indruk. Ik hoop dat we daarvan leren, want uiteindelijk komt de ATP tour niet terug als we elke week problemen hebben en de spelers doen wat ze willen", zei de Schot in The Times. "We waren niet zo gedisciplineerd als we moesten zijn", bekende Georgi Stoimenov, de manager van Grigor Dimitrov, die net als Viktor Troicki en Borna Coric besmet raakte.

ATP-voorzitter Andrea Gaudenzi hoopt dat de demonstratiewedstrijden een les zijn geweest voor de ATP tour. "Het is een beetje alsof je je kinderen vertelt een helm te dragen als ze leren fietsen. Ze zeggen 'nee, nee, nee', en als ze dan vallen dragen ze een helm", aldus Gaudenzi in The New York Times.

Djokovic, die geen symptomen heeft, bood zijn excuses aan en gaf aan dat zijn toernooi met de beste bedoelingen werd georganiseerd. "Alles wat we de afgelopen maand hebben gedaan, hebben we met ons hart gedaan en met de beste intenties. Het was bedoeld om mensen samen te krijgen en voor solidariteit te zorgen."

Meer uit Sport

Schaatsers Roest en Bosker tot en met 2026 bij Reggeborgh

RIJSSEN (ANP) - Schaatsers Patrick Roest en Marcel Bosker hebben hun contract bij team Reggeborgh met twee jaar verlengd tot en met 2026. De twee allrounders, die sinds vorig seizoen bij de ploeg schaatsen, meldden dat tijdens de teampresentatie in Rijssen.

7 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in eerste ronde Astana

ASTANA (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Astana gestrand. De 27-jarige Nederlander ging met 6-4 6-3 onderuit tegen de Rus Alexander Sjevtsjenko, die met een wildcard was toegelaten.

4 uur geleden
MotoGP telt in 2024 recordaantal van 22 grands prix

MADRID (ANP) - Het wereldkampioenschap in de MotoGP telt in 2024 een recordaantal van 22 grands prix. De Grote Prijs van Kazachstan op 16 juni is nieuw op de kalender van de grote motoren. Het gloednieuwe circuit in Sokol moet nog wel worden goedgekeurd. In 2024 viert de koningsklasse van de motorsport ook zijn 75-jarige bestaan.

5 uur geleden
Polen aast op Olympische Spelen van 2036

ZAKOPANE (ANP) - Polen wil de Olympische Spelen van 2036 organiseren. Dat liet de Poolse president Andrzej Duda woensdag weten.

7 uur geleden
De Vries keert na Formule-1 avontuur terug in Formule E

MONACO (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries keert na zijn kortstondige avontuur in de Formule 1 terug in de Formule E, het wereldkampioenschap van de elektrische racewagens. De Nederlander heeft voor het nieuwe seizoen een contract in de wacht gesleept bij het team Mahindra Racing. "Ik kijk erg uit naar deze nieuwe uitdaging in mijn loopbaan", schrijft hij op Instagram.

8 uur geleden
Baanrenner Hoogland valt in Mexico wereldrecord 1 kilometer aan

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland probeert op 31 oktober in Mexico het wereldrecord op de kilometer te verbreken. De viervoudig wereldkampioen op de baan op de kilometer-tijdrit moet op de 1800 meter hoog gelegen wielerbaan van Aguascalientes rapper zijn dan 56,303 seconden. Die tijd zette de Fransman François Pervis, met een staande start, in 2013 neer.

10 uur geleden
Nederlandse dammers favoriet voor wereldtitel op warm Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De Nederlandse dammers zijn klaar voor het WK dat donderdag begint op Curaçao. Met vier spelers in de top vijf van de plaatsingslijst hoopt bondscoach Rik Keurentjes op een Nederlandse opvolger van de uittredend wereldkampioen Roel Boomstra. "Het zou mooi zijn als we straks de top vier bezetten en dan mogen ze zelf uitmaken in welke volgorde", zei Keurentjes in aanloop naar het toernooi.

11 uur geleden