'Besluit over toelaten Japanse fans bij Spelen pas in juni'
TOKIO (ANP/DPA/AFP) - Het duurt nog even voordat duidelijk is of ook Japanners de Olympische Spelen in Tokio kunnen bezoeken. Een besluit over het toelaten van de eigen bevolking is volgens diverse Japanse media uitgesteld naar juni. De Spelen beginnen op 23 juli.
De organisatie besloot al eerder dat buitenlandse toeschouwers niet welkom zijn bij het vierjaarlijkse sportspektakel, dat door de coronapandemie al een jaar later dan gepland wordt gehouden. Het was de bedoeling deze maand duidelijk te maken of en hoeveel Japanners er bij de wedstrijden aanwezig mogen zijn.
Stijgende besmettingscijfers in Japan zorgen voor de vertraging in de besluitvorming. Mogelijk volgt binnenkort weer een afkondiging van de noodtoestand in Tokio vanwege het zich snel verspreidende coronavirus. "De timing van de beslissing moet flexibel zijn omdat we de ontwikkeling van het virus in ogenschouw moeten nemen", meldt de organisatie van de Spelen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
12 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
14 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
15 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
17 uur geleden