'Besluit OM doet niets af aan onrecht dat ouders is aangedaan'
DEN HAAG (ANP) - Dat er geen strafrechtelijk onderzoek komt naar de toeslagenaffaire, betekent volgens het ministerie van Financiën niet dat de gedupeerde ouders geen onrecht is aangedaan. "Dat is onmiskenbaar wel het geval", laat het ministerie in een reactie weten.
Financiën deed eerder dit jaar zelf aangifte van het vermoeden van ambtsmisdrijven door de Belastingdienst en zijn medewerkers. Zij zouden zich mogelijk schuldig hebben gemaakt aan knevelarij en beroepsmatige discriminatie in de jacht op fraude met de kinderopvangtoeslag.
Het Openbaar Ministerie heeft de aangifte beoordeeld en besloten geen strafrechtelijk onderzoek te beginnen. "Over verwijtbare handelingen die de Staat zijn toe te rekenen, moet verantwoording worden afgelegd in het politieke domein en niet in het strafrecht", aldus het OM.
Het ministerie van Financiën heeft "kennisgenomen" van dat besluit, en benadrukt nog maar eens dat het samen met de Belastingdienst de plicht voelt "om gedupeerde ouders te compenseren en een nieuwe start te geven". Dat moet ook helpen "het vertrouwen in de overheid stukje bij beetje te herwinnen".
Meer uit Binnenland
SCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.
17 uur geleden