Besluit Federal Reserve brengt Wall Street niet van slag
NEW YORK (ANP) - Het rentebesluit van de Federal Reserve heeft niet veel veranderd aan het beeld op de aandelenbeurzen in New York. Het stelsel van centrale banken meldde dat de Amerikaanse economie vooruitgang boekt, waardoor de doelen van de Fed met het geven van coronasteun dichterbij komen. Dit kan betekenen dat de afbouw van het stimuleringsbeleid in zicht komt, maar dat bracht beleggers niet van hun stuk.
Net als aan het begin van de handel, sloten de belangrijkste graadmeters gemengd. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 34.930,93 punten. De brede S&P 500 daalde een fractie tot 4400,64 punten terwijl techbeurs Nasdaq 0,7 procent won tot 14.762,58 punten.
Er was ook politiek nieuws uit Washington. Democraten en Republikeinen zeiden een akkoord te hebben bereikt over 1,2 biljoen dollar aan investeringen in infrastructuur. De Amerikaanse Senaat zal woensdagnacht nog stemmen over het verder werken aan een wetsvoorstel dat het steunpakket mogelijk moet maken.
Boeing
Beleggers kregen een grote lading bedrijfscijfers te verwerken. Boeing won ruim 4 procent na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. De vliegtuigfabrikant profiteerde de voorbije periode van het herstel in de luchtvaartsector. Maatschappijen bestellen daardoor weer nieuwe vliegtuigen bij Boeing, nadat die orders eerder werden geannuleerd of uitgesteld.
De techbedrijven lieten elk stevige groei zien. Dat was bij Apple mede te danken aan het feit dat de iPhonefabrikant weinig last had van chiptekorten. Alphabet (plus 3,2 procent) slaagde erin om veel meer te verdienen aan advertenties dan in de vergelijkbare periode vorig jaar. En Microsoft (min 0,1 procent) heeft vooral veel meer verdiend aan zijn clouddiensten.
McDonald's
Dat beleggers niet over alle resultaten even enthousiast zijn, heeft te maken met de verwachtingen die analisten vooraf hadden ten aanzien van de cijfers. Bij Apple, dat 1,8 procent verloor, speelt ook mee dat het concern met een tegenvallende prognose is gekomen voor de groei in de komende tijd.
McDonald's noteerde 1,9 procent lager. Een speciaal menu dat is samengesteld door de Zuid-Koreaanse boyband BTS heeft de verkoopcijfers van de fastfoodketen wel wereldwijd gestuwd. Ook in vergelijking met het tweede kwartaal van 2019, voor de coronapandemie, werd een stuk meer omzet geboekt.
Duolingo
Verder kwamen er onder meer cijfers van koffieketen Starbucks en vaccinproducent Pfizer. Zij gingen respectievelijk 2,9 procent omlaag en 3,2 procent omhoog.
Duolingo, de app om een nieuwe taal te leren, maakte zijn debuut op de beurs en steeg ruim 36 procent. Het bedrijf is bijna 5 miljard euro waard.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent meer waard op 72,24 dollar. Brentolie steeg 0,1 procent tot een prijs van 74,58 dollar per vat. De euro was 1.1849 dollar waard, tegenover 1,1810 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
11 uur geleden