Besluit Federal Reserve brengt Wall Street niet van slag
NEW YORK (ANP) - Het rentebesluit van de Federal Reserve heeft niet veel veranderd aan het beeld op de aandelenbeurzen in New York. Het stelsel van centrale banken meldde dat de Amerikaanse economie vooruitgang boekt, waardoor de doelen van de Fed met het geven van coronasteun dichterbij komen. Dit kan betekenen dat de afbouw van het stimuleringsbeleid in zicht komt, maar dat bracht beleggers niet van hun stuk.
Net als aan het begin van de handel, sloten de belangrijkste graadmeters gemengd. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 34.930,93 punten. De brede S&P 500 daalde een fractie tot 4400,64 punten terwijl techbeurs Nasdaq 0,7 procent won tot 14.762,58 punten.
Er was ook politiek nieuws uit Washington. Democraten en Republikeinen zeiden een akkoord te hebben bereikt over 1,2 biljoen dollar aan investeringen in infrastructuur. De Amerikaanse Senaat zal woensdagnacht nog stemmen over het verder werken aan een wetsvoorstel dat het steunpakket mogelijk moet maken.
Boeing
Beleggers kregen een grote lading bedrijfscijfers te verwerken. Boeing won ruim 4 procent na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. De vliegtuigfabrikant profiteerde de voorbije periode van het herstel in de luchtvaartsector. Maatschappijen bestellen daardoor weer nieuwe vliegtuigen bij Boeing, nadat die orders eerder werden geannuleerd of uitgesteld.
De techbedrijven lieten elk stevige groei zien. Dat was bij Apple mede te danken aan het feit dat de iPhonefabrikant weinig last had van chiptekorten. Alphabet (plus 3,2 procent) slaagde erin om veel meer te verdienen aan advertenties dan in de vergelijkbare periode vorig jaar. En Microsoft (min 0,1 procent) heeft vooral veel meer verdiend aan zijn clouddiensten.
McDonald's
Dat beleggers niet over alle resultaten even enthousiast zijn, heeft te maken met de verwachtingen die analisten vooraf hadden ten aanzien van de cijfers. Bij Apple, dat 1,8 procent verloor, speelt ook mee dat het concern met een tegenvallende prognose is gekomen voor de groei in de komende tijd.
McDonald's noteerde 1,9 procent lager. Een speciaal menu dat is samengesteld door de Zuid-Koreaanse boyband BTS heeft de verkoopcijfers van de fastfoodketen wel wereldwijd gestuwd. Ook in vergelijking met het tweede kwartaal van 2019, voor de coronapandemie, werd een stuk meer omzet geboekt.
Duolingo
Verder kwamen er onder meer cijfers van koffieketen Starbucks en vaccinproducent Pfizer. Zij gingen respectievelijk 2,9 procent omlaag en 3,2 procent omhoog.
Duolingo, de app om een nieuwe taal te leren, maakte zijn debuut op de beurs en steeg ruim 36 procent. Het bedrijf is bijna 5 miljard euro waard.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent meer waard op 72,24 dollar. Brentolie steeg 0,1 procent tot een prijs van 74,58 dollar per vat. De euro was 1.1849 dollar waard, tegenover 1,1810 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.
14 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido betaalt geen losgeld aan de hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.
2 uur geleden