Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beslissingen rond stopzetten Belgisch voetbal ongegrond

Beslissingen rond stopzetten Belgisch voetbal ongegrond

BRUSSEL (ANP) - Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) heeft alle beslissingen van de organisatie van de hoogste Belgische voetbalklasse rond het stilleggen van de competitie wegens de uitbraak van het coronavirus nietig verklaard. Waasland-Beveren had dit aangevochten, ten einde degradatie te voorkomen. Wat de consequenties van de uitspraak zijn is nog niet duidelijk.

Op 15 mei besloot de Pro League dat het seizoen vanwege de uitbraak van het coronavirus niet meer zou worden hervat. Koploper Club Brugge werd tot kampioen uitgeroepen, nummer laatst Waasland degradeerde. De club besloot die beslissing aan te vechten bij het BAS. Het had zich op de laatste speeldag voor de play-offs eventueel nog kunnen handhaven.

Aangezien alle beslissingen van toen nu zijn vernietigd, is het ook de vraag of Club Brugge zich kampioen mag blijven noemen. Juristen van alle betrokken partijen zijn het document van het BAS, bestaande uit 150 pagina's, aan het bestuderen. Mogelijk komt nu een competitie van achttien clubs - in plaats van zestien - weer in beeld, waardoor Waasland alsnog aan de Pro League zou kunnen deelnemen.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

4 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

5 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

5 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

5 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

13 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden