Beslissingen rond stopzetten Belgisch voetbal ongegrond
BRUSSEL (ANP) - Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) heeft alle beslissingen van de organisatie van de hoogste Belgische voetbalklasse rond het stilleggen van de competitie wegens de uitbraak van het coronavirus nietig verklaard. Waasland-Beveren had dit aangevochten, ten einde degradatie te voorkomen. Wat de consequenties van de uitspraak zijn is nog niet duidelijk.
Op 15 mei besloot de Pro League dat het seizoen vanwege de uitbraak van het coronavirus niet meer zou worden hervat. Koploper Club Brugge werd tot kampioen uitgeroepen, nummer laatst Waasland degradeerde. De club besloot die beslissing aan te vechten bij het BAS. Het had zich op de laatste speeldag voor de play-offs eventueel nog kunnen handhaven.
Aangezien alle beslissingen van toen nu zijn vernietigd, is het ook de vraag of Club Brugge zich kampioen mag blijven noemen. Juristen van alle betrokken partijen zijn het document van het BAS, bestaande uit 150 pagina's, aan het bestuderen. Mogelijk komt nu een competitie van achttien clubs - in plaats van zestien - weer in beeld, waardoor Waasland alsnog aan de Pro League zou kunnen deelnemen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
28 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
30 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
17 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
18 uur geleden