Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beslissing over verlengen voorarrest Willem Engel volgt woensdag

Beslissing over verlengen voorarrest Willem Engel volgt woensdag

ROTTERDAM (ANP) - Willem Engel hoort woensdagmiddag om 13.00 uur of hij langer in de cel moet blijven voor opruiing. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam dinsdag laten weten na afloop van de raadkamerzitting.

De 45-jarige voorman van Viruswaarheid werd woensdag 16 maart aangehouden voor opruiing. Engel zou gedurende een lange periode - tussen juni 2020 en december 2021 - "opruiende coronagerelateerde berichten" hebben geplaatst op sociale media. "Deze berichten hebben ertoe geleid dat andere mensen strafbare feiten hebben gepleegd of daartoe zijn aangezet", aldus het Openbaar Ministerie.

Eind vorig jaar werd een collectieve aangifte, die door 22.581 mensen was ondertekend, tegen Engel ingediend bij het OM in Rotterdam. Ze vinden dat de Rotterdammer zich schuldig maakt aan opruiing, verspreiding van medische desinformatie, oplichting, uitingen met een terroristisch oogmerk en bedreiging. Volgens Engel is de aangifte vals en staan er geen strafbare feiten in.

Los van deze zaak staat Engel woensdagmiddag voor de politierechter in Den Haag voor het negeren van een bevel van de politie tijdens een demonstratie in Den Haag, op 10 oktober 2020. Engel moet zich dan ook verantwoorden voor opruiing via Facebook. Hij riep op om agenten te arresteren middels burgerarrest. Dat deed hij tijdens een livestream. De politierechter gaat de zaak niet inhoudelijk behandelen, maar doorverwijzen naar een meervoudige kamer met drie rechters. De reden daarvan zal de rechter op zitting toelichten. Engel zal daarbij aanwezig zijn.

Meer uit Binnenland

NPO-programma Spraakmakers stopt met stemmen op stellingen

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.

12 minuten geleden
Zorg bij Alphense jeugdinstelling niet in orde

UTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.

46 minuten geleden
NPO wil af van BVN, tv-zender voor Nederlanders in buitenland

HILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.

1 uur geleden
Eerste zitting in zaak over dood Lisa eind november

AMSTERDAM (ANP) - De eerste openbare zitting tegen de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is op 25 november, meldt de rechtbank Amsterdam. De jonge vrouw werd in de nacht van 19 op 20 augustus omgebracht in Duivendrecht. Zij was op de fiets onderweg van Amsterdam naar huis in Abcoude.

2 uur geleden
Werkstraf voor Badr Hari om mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - Badr Hari krijgt 24 uur werkstraf voor mishandeling. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving door Het Parool. De vechtsporter zou volgens RTL Boulevard zijn ex-partner hebben mishandeld. Dat zou gebeurd zijn vorig jaar september en op 2 februari. Hari werd na de laatste keer opgepakt en zat drie dagen vast.

2 uur geleden
Spanje liet familielid Taghi vrij, Nederland vroeg overlevering

ZWOLLE (ANP) - De 24-jarige Firass T., een familielid van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, die in juni in Zuid-Spanje is aangehouden op verdenking van omvangrijke drugssmokkel, is door de politie daar vrijgelaten. Dat meldde het Openbaar Ministerie donderdag na vragen van het ANP.

2 uur geleden
Geen tbs maar 10 jaar cel voor man die vriendin Heemskerk doodde

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 57-jarige Marco S. donderdag tien jaar cel opgelegd voor het doden van zijn vriendin (60) in Heemskerk in december 2023. Het Openbaar Ministerie had ook tbs met dwangverpleging geƫist. De rechtbank legt dit niet op, omdat niet is vastgesteld dat de stoornissen van de verdachte verband houden met zijn daad.

4 uur geleden