Beslissing over overname Spaanse bank Sabadell vertraagd
BILBAO (ANP/BLOOMBERG) - De Spaanse concurrentiewaakhond CNMC heeft meer tijd nodig om een beslissing te nemen over de vijandige overname van de bank Sabadell door BBVA, de op een na grootste bank van Spanje. De toezichthouder gaat het onderzoek uitbreiden om zo ook zienswijzen van derden mee te nemen. Daardoor kan het nog maanden duren voordat er duidelijkheid komt over de overname.
In de volgende fase van het onderzoek kan ook Sabadell argumenten presenteren, iets wat eerder nog niet mogelijk was. Sabadell wees een eerder bod van Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, zoals BBVA voluit heet, af omdat het te laag zou zijn. Een hoger bod wilde BBVA echter niet doen. Volgens Sabadell zouden beleggers bovendien beter af zijn als de bank zelfstandig blijft.
Door de samenvoeging zou een nieuwe Spaanse grootbank ontstaan met een gezamenlijke balans van ruim 1 biljoen euro. Het is de tweede keer dat BBVA zijn rivaal Sabadell probeert over te nemen. Eind 2020 voerden de twee banken kortstondige onderhandelingen over een mogelijke samenvoeging. Toen konden ze het ook niet eens worden over de prijs.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
12 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
16 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
18 uur geleden