Beslissing over GP Canada in Formule 1 na Pasen
MONTREAL (ANP) - Een beslissing of het Formule 1-seizoen op 14 juni kan beginnen met de Grote Prijs van Canada moet binnen drie weken vallen. Na de afgelasting van de eerste acht wedstrijden, waaronder de GP op het circuit van Zandvoort, hoopt de koningsklasse van de autosport het verkorte seizoen in Montreal alsnog te starten.
"We zijn optimistisch, maar ook realistisch", zei François Dumontier namens de lokale organisatie tegen website Motorsport-Total.com. "Als we in overleg met de Formule 1 en de bond FIA tot uitstel besluiten zal dat na Pasen zijn." Dumontier denkt dan, wanneer de wedstrijd wel doorgaat, genoeg tijd te hebben het op een eilandje gelegen circuit in gereedheid te brengen. Een verschuiving naar het najaar ziet hij niet zitten: "Voor ons is het onmogelijk, eind oktober hier een race te houden. Dan is het te koud."
De Formule 1-kalender telde dit jaar 22 wedstrijden, waarvan er inmiddels acht zijn afgelast dan wel uitgesteld vanwege het coronavirus. De organisatie hoopt nog 15 tot 18 races te kunnen plannen.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
4 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
7 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden