Beslag op geld en dure auto's van Europarlementariër om fraude
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en de Italiaanse FIOD hebben beslag gelegd op dure auto's en bankrekeningen van een Italiaanse Europarlementariër en haar medewerkers. Ze verdenken de uiterst rechtse Stefania Zambelli van fraude met vergoedingen van het parlement voor haar personeel. Er is in totaal meer dan 170.000 euro in beslag genomen, meldt het EPPO.
Zambelli, lid van de rechts-populistische Lega, betaalde volgens de EPPO vier assistenten uit voor werk dat ze niet of nauwelijks verrichtten. Ze gaf dat werk wel op aan het EU-parlement, en poetste hun cv ook op met nooit behaalde diploma's en nooit verworven vaardigheden. Minstens één van de medewerkers was naaste familie. De politica uit het Noord-Italiaanse Brescia zou ook een deel van het geld in eigen zak hebben gestoken.
De 51-jarige Zambelli spreekt de beschuldigingen tegen. De fraudezaak heeft volgens de EPPO niets te maken met het omkoopschandaal waarin het Europees Parlement is verwikkeld, dat Qatargate is gaan heten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
11 uur geledenSTADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.
12 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.
13 uur geleden