Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi werkt openingsverlies snel weg in positieve AEX

Besi werkt openingsverlies snel weg in positieve AEX

AMSTERDAM (ANP) - Besi wist dinsdag een openingsverlies snel weg te werken op de Amsterdamse beurs. Beleggingsadviseur Stifel haalde de chiptoeleverancier van de kooplijst af, maar verhoogde wel het koersdoel. Het aandeel won 0,1 procent, na een aanvankelijke koersdaling van ruim 1 procent. Besi zakte een dag eerder nog 2 procent door een adviesverlaging van effectenhuis Needham.

Ook verwerkten beleggers de nieuwe Amerikaanse maatregelen om de export van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) verder te beperken. De nieuwe regels gaan pas over een jaar in en het is aan de nieuwe regering onder leiding van president Donald Trump in hoeverre deze worden uitgevoerd. De makers van chipmachines ASMI en ASML wonnen ruim 1 procent.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 889,73 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 817,92 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,6 en 1 procent. Londen daalde 0,1 procent.

AkzoNobel

De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen 1,8 en 2,5 procent, na berichten dat het economische team van Trump overweegt om de importheffingen langzaam te verhogen. De aankomend president dreigde eerder om meteen na zijn aantreden flinke importheffingen op te leggen aan China, Canada en Mexico.

Verffabrikant AkzoNobel, die fabrieken heeft in China, was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 3 procent. Techinvesteerder Prosus, die grote belangen heeft in de Chinese techsector, volgde met een winst van dik 2 procent. Shell zakte 0,7 procent, na een tegenvallende update van BP. Het Britse olie- en gasconcern verwacht dat de winst in het vierde kwartaal wordt gedrukt door lagere winstmarges op het raffineren van ruwe olie. BP verloor ruim 2 procent in Londen.

Philips

Philips won 0,6 procent, ondanks dat het zorgtechnologieconcern ook dit jaar rekening houdt met een gematigde vraag uit China. Dat komt door de strenge eisen aan medische technologie om corruptie tegen te gaan, zei topman Roy Jakobs in een interview met persbureau Reuters.

Vivoryon won 5 procent. De Duitse biotechnoloog verklaarde dat de ontwikkeling van zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten het belangrijkste doel blijft in 2025. JD Sports kelderde 10 procent in Londen, na een winstalarm van de Britse sportketen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0268 dollar waard, tegen 1,0216 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 78,53 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 80,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse staalproductie gedaald naar laagste niveau sinds 2009

BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.

3 minuten geleden
Baksteenfabrikanten mogen samen statiegeldsysteem opzetten

DEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.

1 uur geleden
ECB-president ziet beperkte impact op inflatie van heffingen VS

DAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.

1 uur geleden
AEX opent licht hoger na verliezen eerder deze week

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.

2 uur geleden
FNV wil dat EU handhaaft op invoering minimumlooneisen Nederland

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.

3 uur geleden
Techbedrijf Palantir: AI maakt arbeidsmigratie onnodig

DAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."

3 uur geleden
Ex-topman Unilever Schumacher naar chocobedrijf Barry Callebaut

ZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.

4 uur geleden