Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi werkt openingsverlies snel weg in positieve AEX

Besi werkt openingsverlies snel weg in positieve AEX

AMSTERDAM (ANP) - Besi wist dinsdag een openingsverlies snel weg te werken op de Amsterdamse beurs. Beleggingsadviseur Stifel haalde de chiptoeleverancier van de kooplijst af, maar verhoogde wel het koersdoel. Het aandeel won 0,1 procent, na een aanvankelijke koersdaling van ruim 1 procent. Besi zakte een dag eerder nog 2 procent door een adviesverlaging van effectenhuis Needham.

Ook verwerkten beleggers de nieuwe Amerikaanse maatregelen om de export van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) verder te beperken. De nieuwe regels gaan pas over een jaar in en het is aan de nieuwe regering onder leiding van president Donald Trump in hoeverre deze worden uitgevoerd. De makers van chipmachines ASMI en ASML wonnen ruim 1 procent.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 889,73 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 817,92 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,6 en 1 procent. Londen daalde 0,1 procent.

AkzoNobel

De beurzen in Hongkong en Shanghai stegen 1,8 en 2,5 procent, na berichten dat het economische team van Trump overweegt om de importheffingen langzaam te verhogen. De aankomend president dreigde eerder om meteen na zijn aantreden flinke importheffingen op te leggen aan China, Canada en Mexico.

Verffabrikant AkzoNobel, die fabrieken heeft in China, was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 3 procent. Techinvesteerder Prosus, die grote belangen heeft in de Chinese techsector, volgde met een winst van dik 2 procent. Shell zakte 0,7 procent, na een tegenvallende update van BP. Het Britse olie- en gasconcern verwacht dat de winst in het vierde kwartaal wordt gedrukt door lagere winstmarges op het raffineren van ruwe olie. BP verloor ruim 2 procent in Londen.

Philips

Philips won 0,6 procent, ondanks dat het zorgtechnologieconcern ook dit jaar rekening houdt met een gematigde vraag uit China. Dat komt door de strenge eisen aan medische technologie om corruptie tegen te gaan, zei topman Roy Jakobs in een interview met persbureau Reuters.

Vivoryon won 5 procent. De Duitse biotechnoloog verklaarde dat de ontwikkeling van zijn behandeling van nierziektes bij diabetespatiënten het belangrijkste doel blijft in 2025. JD Sports kelderde 10 procent in Londen, na een winstalarm van de Britse sportketen.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0268 dollar waard, tegen 1,0216 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 78,53 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 80,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geldboetes voor oud-managers VolkerWessels-dochters

ZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.

1 uur geleden
Merz: importheffingen Trump schadelijk voor VS en EU

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.

1 uur geleden
Economen verwachten beperkte impact extra heffing Trump op groei

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.

2 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten zet groei voort

ZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

2 uur geleden
Zweedse minister van Financiën noemt importheffingen Trump absurd

STOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.

3 uur geleden
Inflatie eurozone zakt onder ECB-doelstelling van 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.

3 uur geleden
Duitse Groenen willen opschorting import gas uit VS om Groenland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.

4 uur geleden