Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi verliest opnieuw in licht lagere AEX

Besi verliest opnieuw in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Besi stond woensdag opnieuw tussen de sterkste dalers in de AEX-index. De chiptoeleverancier wist een dag eerder nog deels te herstellen van zware koersverliezen op maandag en vrijdag. Het aandeel sloot de handelsdag uiteindelijk 0,7 procent lager af.

De AEX-index zakte 0,1 procent tot 860,33 punten. De MidKap kreeg er 0,4 procent bij en eindigde op 910,21 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent. De DAX in Frankfurt tikte gedurende de dag de hoogste stand ooit aan, van iets meer dan 18.000 punten. De beurs sloot uiteindelijk een fractie lager op 17.961,38 punten.

ArcelorMittal steeg 0,3 procent. Het staalconcern kondigde aan een belang van ruim 28 procent te hebben genomen in de Franse buizenfabrikant Vallourec voor zo'n 955 miljoen euro. Het belang werd gekocht van investeringsbedrijf Apollo Global Management. ArcelorMittal heeft afgesproken de komende zes maanden geen overnamebod te doen op de resterende aandelen Vallourec.

IMCD en Inditex

Chemicaliëndistributeur IMCD klom 0,6 procent dankzij een koopadvies door investeringsbank Berenberg. Investeringsbank AlphaValue/Baader schroefde daarnaast het beleggingsadvies voor informatieleverancier RELX op. Dat aandeel steeg een fractie.

In Madrid steeg Inditex 7,7 procent tot een nieuw recordniveau. Het Spaanse moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara behaalde afgelopen jaar zijn hoogste winst ooit. Dat komt vooral door gestegen verkopen en prijsverhogingen.

Adidas en Volkswagen

Adidas steeg 3,8 procent in Frankfurt. Het Duitse sportmerk leed vorig jaar voor het eerst in zeker dertig jaar een verlies. Dat kwam mede doordat de lucratieve samenwerking met rapper Kanye 'Ye' West werd gestopt na antisemitische uitspraken van West. Adidas-topman Bjørn Gulden heeft gezegd een nieuwe samenwerking met de rapper uit te sluiten.

Volkswagen daalde 5,9 procent in Frankfurt. Het autoconcern, met merken als Skoda, Porsche, Audi en Seat, voorziet een moeilijk jaar op de voor het bedrijf belangrijke Chinese markt. Volkswagen meldde bij de presentatie van de jaarresultaten bereid te zijn om marktaandeel in te leveren. In Europa en Noord-Amerika profiteerde het bedrijf wel, waardoor er onder de streep een nettojaarwinst van 18 miljard euro in de boeken ging.

Euro en olie

De euro was 1,0944 dollar waard, tegen 1,0917 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 79,34 dollar. Brentolie werd 2,1 procent duurder op 83,64 dollar.

Meer uit Financieel

EU en Australië akkoord over vrijhandel en defensiesamenwerking

CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.

2 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

4 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

5 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

8 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

9 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

10 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

10 uur geleden