Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi verliest opnieuw in licht lagere AEX

Besi verliest opnieuw in licht lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - Besi stond woensdag opnieuw tussen de sterkste dalers in de AEX-index. De chiptoeleverancier wist een dag eerder nog deels te herstellen van zware koersverliezen op maandag en vrijdag. Het aandeel sloot de handelsdag uiteindelijk 0,7 procent lager af.

De AEX-index zakte 0,1 procent tot 860,33 punten. De MidKap kreeg er 0,4 procent bij en eindigde op 910,21 punten. De beurzen in Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent. De DAX in Frankfurt tikte gedurende de dag de hoogste stand ooit aan, van iets meer dan 18.000 punten. De beurs sloot uiteindelijk een fractie lager op 17.961,38 punten.

ArcelorMittal steeg 0,3 procent. Het staalconcern kondigde aan een belang van ruim 28 procent te hebben genomen in de Franse buizenfabrikant Vallourec voor zo'n 955 miljoen euro. Het belang werd gekocht van investeringsbedrijf Apollo Global Management. ArcelorMittal heeft afgesproken de komende zes maanden geen overnamebod te doen op de resterende aandelen Vallourec.

IMCD en Inditex

Chemicaliëndistributeur IMCD klom 0,6 procent dankzij een koopadvies door investeringsbank Berenberg. Investeringsbank AlphaValue/Baader schroefde daarnaast het beleggingsadvies voor informatieleverancier RELX op. Dat aandeel steeg een fractie.

In Madrid steeg Inditex 7,7 procent tot een nieuw recordniveau. Het Spaanse moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara behaalde afgelopen jaar zijn hoogste winst ooit. Dat komt vooral door gestegen verkopen en prijsverhogingen.

Adidas en Volkswagen

Adidas steeg 3,8 procent in Frankfurt. Het Duitse sportmerk leed vorig jaar voor het eerst in zeker dertig jaar een verlies. Dat kwam mede doordat de lucratieve samenwerking met rapper Kanye 'Ye' West werd gestopt na antisemitische uitspraken van West. Adidas-topman Bjørn Gulden heeft gezegd een nieuwe samenwerking met de rapper uit te sluiten.

Volkswagen daalde 5,9 procent in Frankfurt. Het autoconcern, met merken als Skoda, Porsche, Audi en Seat, voorziet een moeilijk jaar op de voor het bedrijf belangrijke Chinese markt. Volkswagen meldde bij de presentatie van de jaarresultaten bereid te zijn om marktaandeel in te leveren. In Europa en Noord-Amerika profiteerde het bedrijf wel, waardoor er onder de streep een nettojaarwinst van 18 miljard euro in de boeken ging.

Euro en olie

De euro was 1,0944 dollar waard, tegen 1,0917 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 79,34 dollar. Brentolie werd 2,1 procent duurder op 83,64 dollar.

Meer uit Financieel

Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

23 minuten geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

24 minuten geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

24 minuten geleden
H&M sluit distributiecentrum in België, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

1 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

2 uur geleden
Overheid beoordeelt honderden aanvragen ecopremies boeren opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.

2 uur geleden
Amerikaanse inflatie stijgt naar hoogste niveau in drie jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.

2 uur geleden