Besi opnieuw bij stijgers in terughoudende AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde donderdag opnieuw tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het chipbedrijf lijkt een inhaalslag te maken sinds het eerder deze week door investeringsbank Redburn op de kooplijst werd gezet en klom 1,5 procent. De stemming op de Europese beursvloeren was verder terughoudend, na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten nog het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag na sluiting van de Europese beurshandel naar buiten kwam.
De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht het rentetarief ongewijzigd. De beleidsmakers van de Fed gaven daarbij aan dit jaar maar één renteverlaging te voorzien. In maart gingen ze nog uit van drie renteverlagingen dit jaar. Voor 2025 worden wel meer verlagingen van het rentetarief voorzien.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 932,81 punten. De hoofdindex steeg een dag eerder 1,1 procent tot een nieuw slotrecord van 931,79 punten, dankzij een meevallend Amerikaans inflatiecijfer dat voorafgaand aan het Fed-besluit bekend werd gemaakt. De MidKap daalde 0,4 procent tot 907,88 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,3 procent.
Vloeibaar aardgas
Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler in de AEX, met een verlies van 1,1 procent. NN Group daalde 0,2 procent, ondanks dat de verzekeraar door analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader op de kooplijst werd gezet.
Shell verloor een fractie. Het olie- en gasconcern is volgens persbureau Bloomberg in vergevorderde gesprekken om de activiteiten op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Pavilion Energy te kopen. Temasek uit Singapore, de eigenaar van Pavilion Energy, zou volgens bronnen zo'n 2 miljard dollar willen hebben voor de lng-activiteiten.
TomTom
In de MidKap noteerde Eurocommercial Properties (min 5 procent) ex-dividend. Dat betekent dat de aandelen van het vastgoedfonds geen recht meer geven over het dividend over de afgelopen periode, wat meestal voor koersdruk zorgt.
TomTom won 2 procent. De navigatiespecialist maakte bekend dat verkeersdatabedrijf Miovision de gegevens van TomTom gaat gebruiken om zijn software te verbeteren. Financiële details van de deal werden niet bekendgemaakt.
De euro was 1,0808 dollar waard, tegenover 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 78,25 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 82,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
14 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
46 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
47 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
48 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
2 uur geleden