Besi opnieuw bij stijgers in terughoudende AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde donderdag opnieuw tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. Het chipbedrijf lijkt een inhaalslag te maken sinds het eerder deze week door investeringsbank Redburn op de kooplijst werd gezet en klom 1,5 procent. De stemming op de Europese beursvloeren was verder terughoudend, na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten nog het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag na sluiting van de Europese beurshandel naar buiten kwam.
De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht het rentetarief ongewijzigd. De beleidsmakers van de Fed gaven daarbij aan dit jaar maar één renteverlaging te voorzien. In maart gingen ze nog uit van drie renteverlagingen dit jaar. Voor 2025 worden wel meer verlagingen van het rentetarief voorzien.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 932,81 punten. De hoofdindex steeg een dag eerder 1,1 procent tot een nieuw slotrecord van 931,79 punten, dankzij een meevallend Amerikaans inflatiecijfer dat voorafgaand aan het Fed-besluit bekend werd gemaakt. De MidKap daalde 0,4 procent tot 907,88 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 0,3 procent.
Vloeibaar aardgas
Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler in de AEX, met een verlies van 1,1 procent. NN Group daalde 0,2 procent, ondanks dat de verzekeraar door analisten van investeringsbank AlphaValue/Baader op de kooplijst werd gezet.
Shell verloor een fractie. Het olie- en gasconcern is volgens persbureau Bloomberg in vergevorderde gesprekken om de activiteiten op het gebied van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Pavilion Energy te kopen. Temasek uit Singapore, de eigenaar van Pavilion Energy, zou volgens bronnen zo'n 2 miljard dollar willen hebben voor de lng-activiteiten.
TomTom
In de MidKap noteerde Eurocommercial Properties (min 5 procent) ex-dividend. Dat betekent dat de aandelen van het vastgoedfonds geen recht meer geven over het dividend over de afgelopen periode, wat meestal voor koersdruk zorgt.
TomTom won 2 procent. De navigatiespecialist maakte bekend dat verkeersdatabedrijf Miovision de gegevens van TomTom gaat gebruiken om zijn software te verbeteren. Financiële details van de deal werden niet bekendgemaakt.
De euro was 1,0808 dollar waard, tegenover 1,0843 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 78,25 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 82,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
9 uur geleden