Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi op kop in rode AEX, Unilever onderaan na cijfers

Besi op kop in rode AEX, Unilever onderaan na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Besi was donderdag de veruit de sterkste stijger in de AEX-index, die een stevig verlies liet zien. De chiptoeleverancier ontving meer nieuwe orders in het derde kwartaal, na dalingen in de afgelopen twee kwartalen. Topman Richard Blickman sprak van solide kwartaalcijfers. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een flinke omzetgroei ten opzichte van het derde kwartaal. Het aandeel werd 6,6 procent hoger gezet.

De resultaten van Unilever konden beleggers niet bekoren. Het verzorgings- en voedingsmiddelenconcern achter merken als Magnum en Dove boekte afgelopen kwartaal opnieuw meer omzet dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf verkocht echter minder producten. Topman Hein Schumacher kondigde ook fikse ingrepen binnen het bedrijf aan om de winstgevendheid te vergroten. Daarbij moet de aandacht meer komen te liggen op de dertig best presterende merken. Het aandeel zakte 3 procent.

Naast de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten letten beleggers ook op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De centrale bank verhoogde vorige maand de rente nog voor de tiende keer op rij naar het hoogste niveau ooit. Nu wordt gehoopt dat de ECB de rente voorlopig onveranderd zal laten.

ASMI

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent lager op 715,85 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 762,35 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 1,2 procent.

Naast Unilever stond ASMI in de staartgroep met een min van 2 procent. Het chipbedrijf won een dag eerder nog bijna 6 procent dankzij meevallende resultaten. In de MidKap vielen de resultaten van bodemonderzoeker Fugro (plus 7 procent) en flitshandelaar Flow Traders (plus 7 procent) in de smaak bij beleggers.

Pharming in de plus

Corbion zakte ruim 3 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde bij de publicatie van de kwartaalcijfers een herstructureringsprogramma aan, waarbij het de toekomst van een groot deel van zijn activiteiten bestudeert. Arcadis won 0,7 procent. Volgens topman Alan Brookes heeft het ingenieursbureau een sterk kwartaal achter de rug.

Pharming (plus 7 procent) wist een forse omzetgroei te boeken dankzij stijgende verkopen van Ruconest en de lancering van Joenja in de VS. In Frankfurt zakte Mercedes-Benz dik 5 procent na tegenvallende resultaten van de Duitse autofabrikant.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0540 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 84,95 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 89,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Arbeidsinspectie: nachtwerk op het spoor moet veiliger

DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.

48 minuten geleden
Uitzendkrachten draaiden voor het vierde jaar op rij minder uren

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.

1 uur geleden
VN-bureau: wereldwijd toerisme naar recordniveau in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.

1 uur geleden
Familie De Leeuw verkoopt bedrijf achter Bruna aan consortium

RIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.

1 uur geleden
Eurocommissaris: tegenheffingen VS kunnen snel worden ingevoerd

BRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiƫn in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.

1 uur geleden
Autofabrikant Renault bouwt mee aan Franse militaire drones

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.

2 uur geleden
Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

3 uur geleden