Besi op kop in rode AEX, Unilever onderaan na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Besi was donderdag de veruit de sterkste stijger in de AEX-index, die een stevig verlies liet zien. De chiptoeleverancier ontving meer nieuwe orders in het derde kwartaal, na dalingen in de afgelopen twee kwartalen. Topman Richard Blickman sprak van solide kwartaalcijfers. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een flinke omzetgroei ten opzichte van het derde kwartaal. Het aandeel werd 6,6 procent hoger gezet.
De resultaten van Unilever konden beleggers niet bekoren. Het verzorgings- en voedingsmiddelenconcern achter merken als Magnum en Dove boekte afgelopen kwartaal opnieuw meer omzet dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf verkocht echter minder producten. Topman Hein Schumacher kondigde ook fikse ingrepen binnen het bedrijf aan om de winstgevendheid te vergroten. Daarbij moet de aandacht meer komen te liggen op de dertig best presterende merken. Het aandeel zakte 3 procent.
Naast de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten letten beleggers ook op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). De centrale bank verhoogde vorige maand de rente nog voor de tiende keer op rij naar het hoogste niveau ooit. Nu wordt gehoopt dat de ECB de rente voorlopig onveranderd zal laten.
ASMI
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent lager op 715,85 punten. De MidKap zakte 0,3 procent tot 762,35 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 1,2 procent.
Naast Unilever stond ASMI in de staartgroep met een min van 2 procent. Het chipbedrijf won een dag eerder nog bijna 6 procent dankzij meevallende resultaten. In de MidKap vielen de resultaten van bodemonderzoeker Fugro (plus 7 procent) en flitshandelaar Flow Traders (plus 7 procent) in de smaak bij beleggers.
Pharming in de plus
Corbion zakte ruim 3 procent. Het speciaalchemiebedrijf kondigde bij de publicatie van de kwartaalcijfers een herstructureringsprogramma aan, waarbij het de toekomst van een groot deel van zijn activiteiten bestudeert. Arcadis won 0,7 procent. Volgens topman Alan Brookes heeft het ingenieursbureau een sterk kwartaal achter de rug.
Pharming (plus 7 procent) wist een forse omzetgroei te boeken dankzij stijgende verkopen van Ruconest en de lancering van Joenja in de VS. In Frankfurt zakte Mercedes-Benz dik 5 procent na tegenvallende resultaten van de Duitse autofabrikant.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0540 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 84,95 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 89,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
7 uur geleden