Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi onderuit, Signify wint in AEX-index na kwartaalupdates

Besi onderuit, Signify wint in AEX-index na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs vielen vrijdag chipconcern Besi en verlichtingsbedrijf Signify op. Beleggers waren niet tevreden over de omzetontwikkeling bij Besi, terwijl de resultaten van Signify meevielen. De Europese markten lieten kleine koersuitslagen zien na een stroom van resultaten van grote bedrijven als AstraZeneca, BNP Paribas en Barclays. Op het Damrak schoot het aandeel Neways omhoog dankzij een overnamebod op het bedrijf. Daarnaast werd uitgekeken naar de economische groei en de inflatiecijfers van de eurozone, die later op de ochtend bekend worden gemaakt.

Signify (plus 6 procent) was koploper in de AEX. Het verlichtingsbedrijf wist de omzet afgelopen kwartaal op te voeren en boekte ook meer winst, ondanks materiaaltekorten. Door de coronapandemie stond de wereldwijde leveringsketen onder druk. Dat zal volgens het bedrijf ook in het tweede kwartaal invloed hebben, en in mindere mate in de tweede helft van het jaar.

Besi was hekkensluiter bij de hoofdbedrijven met een verlies van 5,7 procent. De toeleverancier aan de chipindustrie had last van "unieke uitdagingen bij de productie". Zo zijn er tekorten van belangrijke en wat minder belangrijke artikelen die de chiponderneming gebruikt. Ook op het vlak van transport en logistiek lopen de zaken minder soepel dan voor de coronapandemie. Mede door de problemen met het transport, viel de omzet in het eerste kwartaal lager uit dan Besi zelf had voorzien.

AEX-index

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 709,95 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 1045,24 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,4 procent.

KPN won 0,8 procent. Het telecomconcern behaalde minder omzet in het eerste kwartaal maar zag de winst stijgen, mede dankzij kostenbesparingen. In de MidKap vielen de resultaten van speciaalchemiebedrijf Corbion (plus 4,3 procent) in de smaak. Heijmans klom 2,9 procent bij de kleinere bedrijven. De bouwer verkocht in het eerste kwartaal meer woningen en schroefde zijn verwachtingen voor het hele jaar op.

Neways

Neways maakte een koerssprong van bijna 13 procent. Industrieconcern VDL Groep heeft een overnamevoorstel gedaan aan de maker van elektronische componenten van 12,50 euro per aandeel in contanten. VDL is een grootaandeelhouder van Neways. De twee partijen zijn met elkaar in gesprek, maar het is nog onzeker of het voorstel tot een daadwerkelijke overname zal leiden.

De euro was 1,2115 dollar waard, tegenover 1,2109 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 64,43 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 68,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

18 minuten geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

50 minuten geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

1 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

1 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

2 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

2 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

2 uur geleden