Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi en Unilever winnen op Amsterdamse beurs na kwartaalcijfers

Besi en Unilever winnen op Amsterdamse beurs na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf Besi en levensmiddelenconcern Unilever stonden donderdag bij de winnaars in de Amsterdamse AEX-index na kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Biotechnoloog Pharming ging wel flink omlaag, na de aankondiging van het vertrek van de topman. Ook de in financiële problemen verkerende elektrische bussenbouwer Ebusco stond in de belangstelling om een belangrijke stemming van aandeelhouders over een aandelenuitgifte.

Besi was koploper in de AEX met een plus van 5,7 procent. De chiptoeleverancier zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal en voldeed aan zijn eigen verwachtingen. Volgens topman Richard Blickman blijft het bedrijf profiteren van de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

Unilever volgde met een koerswinst van bijna 3 procent. Het concern wist voor het vierde kwartaal op rij meer producten te verkopen, ondanks verdere prijsverhogingen. Topman Hein Schumacher merkte daarbij op dat het met de nieuwe strategie van Unilever "de goede kant op gaat". Unilever handhaafde daarnaast de verwachtingen voor dit jaar.

De AEX eindigde met een winst van 0,7 procent op 895,90 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 893,76 punten. Op de beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt werden winsten tot 0,3 procent geboekt.

Bij de kleinere fondsen verloor Pharming bijna 11 procent. Topman Sijmen de Vries vertrekt na zestien jaar bij het biotechbedrijf. Volgens De Vries staat Pharming er goed voor en is dit het juiste moment om plaats te maken voor een opvolger. Pharming zag de omzet in het derde kwartaal verder stijgen en ligt op koers om de groeidoelstelling voor dit jaar te halen.

De handel in Ebusco lag bij het slot op het Damrak nog stil, na een koersval van bijna 20 procent. De aandeelhouders van het bedrijf stemden donderdag in met de uitgifte van nieuwe aandelen, waarmee Ebusco 36 miljoen euro wil ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten. Ebusco zei eerder op de dag jaarlijks 30 miljoen euro te willen besparen door bijvoorbeeld de vestigingen in Deurne en Venray samen te voegen en banen te schrappen.

De euro was 1,0802 dollar waard, tegen 1,0780 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 70,27 dollar. Brentolie daalde 0,6 procent in prijs tot 74,46 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

39 minuten geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

49 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na AI-rally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.

57 minuten geleden
Miljoenenboete voor Zwitserse bank UBS om hulp aan zwartspaarders

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.

1 uur geleden
FT: door Kremlin gesteunde fintech omzeilde banksancties

LONDEN (ANP) - Internationale banken hebben miljarden dollars verwerkt die afkomstig waren van een door de Russische regering gesteund fintechbedrijf, schrijft de Financial Times op basis van eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant zorgde het bedrijf A7 er via een netwerk van dekmantelbedrijven en vervalste facturen voor dat Russisch geld ondanks sancties door het internationale banksysteem stroomde.

1 uur geleden
Hyves keert na dertien jaar terug als sociaal netwerk

AMSTERDAM (ANP) - Hyves is na dertien jaar terug als sociaal netwerk. Eigenaar Mediahuis, bekend van kranten als De Telegraaf en De Limburger, denkt dat er in Nederland behoefte is aan een alternatief voor Facebook waarbij bewust niet is gekozen voor verslavende algoritmes en eindeloze scroll.

2 uur geleden
Alibaba lanceert nieuwe AI-chip voor uitbreiding datacenters

HANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba heeft een nieuwe AI-chip gelanceerd die de concurrentie moet aangaan met het Amerikaanse Nvidia en de enorme uitbreiding van datacentercapaciteit in de komende jaren moet ondersteunen. De chip werd gepresenteerd tijdens de jaarlijkse conferentie van Alibaba Cloud in de oostelijke stad Hangzhou.

2 uur geleden