Besi en Signify uitschieters op drukke beursdag
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index liet vrijdag weinig beweging zien ondanks flinke koersuitslagen van chipconcern Besi en verlichtingsbedrijf Signify. Beleggers waren niet tevreden over de omzetontwikkeling bij Besi en deden het aandeel van de hand. Signify werd daarentegen flink hoger gezet dankzij meevallende resultaten. Ook elders in Europa werd de beurshandel gedomineerd door de aanhoudende stroom van kwartaalcijfers van grote bedrijven als AstraZeneca, BNP Paribas en Barclays.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 708,80 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 1039,68 punten en Parijs verloor een fractie. Frankfurt en Londen wonnen tot 0,4 procent na een reeks van macro-economische cijfers. De inflatie in de eurozone liep in april verder op en de economie van het eurogebied liet afgelopen kwartaal opnieuw een krimp zien.
Signify was de sterkste stijger bij de AEX-bedrijven met een plus van 6,7 procent. Het verlichtingsbedrijf wist de omzet afgelopen kwartaal op te voeren en boekte ook meer winst, ondanks materiaaltekorten vanwege toeleveringsproblemen door de coronapandemie. Besi (min 5,6 procent) sloot de rij. De toeleverancier aan de chipindustrie kampte met "unieke uitdagingen bij de productie". Ook op het vlak van transport en logistiek liepen de zaken minder soepel dan voor de pandemie. Mede door de problemen met het transport viel de kwartaalomzet lager uit dan het bedrijf zelf had voorzien.
KPN
KPN won 1 procent. Het telecomconcern behaalde afgelopen kwartaal minder omzet maar zag de winst stijgen, mede dankzij kostenbesparingen. Bij de kleinere bedrijven klom Heijmans 0,3 procent. De bouwer verkocht in het eerste kwartaal meer woningen en schroefde zijn verwachtingen voor het hele jaar op. Detacheerder Brunel steeg 2,8 procent dankzij meevallende resultaten.
Neways werd dik 12 procent meer waard. De maker van elektronische componenten heeft een overnamevoorstel ontvangen van industrieconcern VDL Groep van 12,50 euro per aandeel. Of het voorstel van VDL, een grootaandeelhouder van Neways, daadwerkelijk tot een overname zal leiden is nog onzeker.
Barclays
In Londen zakte Barclays 5 procent en BNP Paribas verloor 1,1 procent in Parijs, ondanks dat de twee grote banken afgelopen kwartaal meer winst boekten dan verwacht. De Brits-Zweedse farmaceut AstraZeneca presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht ondanks de perikelen rond zijn coronavaccin en won 3,5 procent.
De euro was 1,2093 dollar waard, tegenover 1,2109 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent in prijs tot 64,24 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 67,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort door hamsteringen in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
34 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
3 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
16 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
19 uur geleden