Besi en Prosus op kop in hogere AEX, SBM Offshore onderuit
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag verder op, na de recente verliesbeurten. Chipbedrijf Besi en techinvesteerder Prosus waren de sterkste stijgers in de hoofdindex, met winsten tot 2,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven moest SBM Offshore het echter ontgelden. De maritiem dienstverlener zag de omzet en winst in de eerste helft van het jaar afnemen. Analisten van ING spraken van teleurstellende cijfers en het aandeel werd 8 procent lager gezet.
Bedrijven in de toeristische sector, zoals luchtvaartmaatschappijen en ook verkopers van luxe-goederen, profiteerden daarnaast van het besluit van China om weer toestemming te geven voor groepsreizen naar onder meer Japan, Zuid-Korea, Australië, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. In Amsterdam won Air France-KLM 2,2 procent. Het Franse luxeconcern LVMH, de eigenaar van Louis Vuitton, en modehuis Hermès wonnen dik 2 procent in Parijs door de hoop op de komst van Chinese toeristen.
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 775,28 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 910,90 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen bleef onveranderd. Veel grote Britse bedrijven noteren ex dividend, wat doorgaans hun aandelenkoers onder druk zet.
Gestegen huurinkomsten
Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich, die vorige week nog werd afgestraft na tegenvallende resultaten, stond ook in de kopgroep van de AEX, met een plus van 2 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer en supermarktconcern Ahold Delhaize waren de enige dalers met minnen tot 0,5 procent.
In de MidKap stond CTP (plus 4,4 procent) bovenaan. De logistieke vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten stijgen in de eerste jaarhelft. Corbion won 0,5 procent. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste jaarhelft meer omzet, maar werd wat voorzichtiger voor de tweede jaarhelft. Veevoerbedrijf ForFarmers zakte 6,6 procent, na tegenvallende resultaten.
Maaltijdboxen
In Frankfurt verloor HelloFresh ruim 1 procent. De bezorger van maaltijdboxen heeft het aantal klanten en bestellingen afgelopen kwartaal zien afnemen. Branchegenoot Deliveroo, die ook met cijfers kwam, steeg daarentegen 4 procent in Londen. Siemens zakte 6 procent. Het Duitse industriële concern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht.
De euro was 1,1021 dollar waard, tegen 1,0978 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 84,29 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 87,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
16 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
20 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
1 dag geleden