Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi en Prosus op kop in hogere AEX, SBM Offshore onderuit

Besi en Prosus op kop in hogere AEX, SBM Offshore onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag verder op, na de recente verliesbeurten. Chipbedrijf Besi en techinvesteerder Prosus waren de sterkste stijgers in de hoofdindex, met winsten tot 2,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven moest SBM Offshore het echter ontgelden. De maritiem dienstverlener zag de omzet en winst in de eerste helft van het jaar afnemen. Analisten van ING spraken van teleurstellende cijfers en het aandeel werd 8 procent lager gezet.

Bedrijven in de toeristische sector, zoals luchtvaartmaatschappijen en ook verkopers van luxe-goederen, profiteerden daarnaast van het besluit van China om weer toestemming te geven voor groepsreizen naar onder meer Japan, Zuid-Korea, Australië, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. In Amsterdam won Air France-KLM 2,2 procent. Het Franse luxeconcern LVMH, de eigenaar van Louis Vuitton, en modehuis Hermès wonnen dik 2 procent in Parijs door de hoop op de komst van Chinese toeristen.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 775,28 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 910,90 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen bleef onveranderd. Veel grote Britse bedrijven noteren ex dividend, wat doorgaans hun aandelenkoers onder druk zet.

Gestegen huurinkomsten

Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich, die vorige week nog werd afgestraft na tegenvallende resultaten, stond ook in de kopgroep van de AEX, met een plus van 2 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer en supermarktconcern Ahold Delhaize waren de enige dalers met minnen tot 0,5 procent.

In de MidKap stond CTP (plus 4,4 procent) bovenaan. De logistieke vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten stijgen in de eerste jaarhelft. Corbion won 0,5 procent. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste jaarhelft meer omzet, maar werd wat voorzichtiger voor de tweede jaarhelft. Veevoerbedrijf ForFarmers zakte 6,6 procent, na tegenvallende resultaten.

Maaltijdboxen

In Frankfurt verloor HelloFresh ruim 1 procent. De bezorger van maaltijdboxen heeft het aantal klanten en bestellingen afgelopen kwartaal zien afnemen. Branchegenoot Deliveroo, die ook met cijfers kwam, steeg daarentegen 4 procent in Londen. Siemens zakte 6 procent. Het Duitse industriële concern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht.

De euro was 1,1021 dollar waard, tegen 1,0978 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 84,29 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 87,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Mijnbouwer BHP stopt nieuwe poging om Anglo over te nemen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.

9 minuten geleden
Nederlandse export naar Suriname stijgt sterk

DEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

13 minuten geleden
ABN AMRO: populariteit Black Friday stagneert, wel meer uitgaven

AMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.

7 uur geleden
Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

13 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

16 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

18 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

19 uur geleden