Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi en Prosus op kop in hogere AEX, SBM Offshore onderuit

Besi en Prosus op kop in hogere AEX, SBM Offshore onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag verder op, na de recente verliesbeurten. Chipbedrijf Besi en techinvesteerder Prosus waren de sterkste stijgers in de hoofdindex, met winsten tot 2,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven moest SBM Offshore het echter ontgelden. De maritiem dienstverlener zag de omzet en winst in de eerste helft van het jaar afnemen. Analisten van ING spraken van teleurstellende cijfers en het aandeel werd 8 procent lager gezet.

Bedrijven in de toeristische sector, zoals luchtvaartmaatschappijen en ook verkopers van luxe-goederen, profiteerden daarnaast van het besluit van China om weer toestemming te geven voor groepsreizen naar onder meer Japan, Zuid-Korea, Australië, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. In Amsterdam won Air France-KLM 2,2 procent. Het Franse luxeconcern LVMH, de eigenaar van Louis Vuitton, en modehuis Hermès wonnen dik 2 procent in Parijs door de hoop op de komst van Chinese toeristen.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 775,28 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 910,90 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen bleef onveranderd. Veel grote Britse bedrijven noteren ex dividend, wat doorgaans hun aandelenkoers onder druk zet.

Gestegen huurinkomsten

Speciaalchemieconcern DSM-Firmenich, die vorige week nog werd afgestraft na tegenvallende resultaten, stond ook in de kopgroep van de AEX, met een plus van 2 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer en supermarktconcern Ahold Delhaize waren de enige dalers met minnen tot 0,5 procent.

In de MidKap stond CTP (plus 4,4 procent) bovenaan. De logistieke vastgoedinvesteerder zag de huurinkomsten stijgen in de eerste jaarhelft. Corbion won 0,5 procent. Het speciaalchemiebedrijf boekte in de eerste jaarhelft meer omzet, maar werd wat voorzichtiger voor de tweede jaarhelft. Veevoerbedrijf ForFarmers zakte 6,6 procent, na tegenvallende resultaten.

Maaltijdboxen

In Frankfurt verloor HelloFresh ruim 1 procent. De bezorger van maaltijdboxen heeft het aantal klanten en bestellingen afgelopen kwartaal zien afnemen. Branchegenoot Deliveroo, die ook met cijfers kwam, steeg daarentegen 4 procent in Londen. Siemens zakte 6 procent. Het Duitse industriële concern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht.

De euro was 1,1021 dollar waard, tegen 1,0978 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 84,29 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 87,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

3 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

3 uur geleden
ASML onthult vooruitgang die 50 procent meer chips kan opleveren

SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.

4 uur geleden
Beleggers Wall Street onzeker door nieuwe handelstarieven Trump

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.

4 uur geleden
Europees Parlement stelt stemming handelsdeal VS opnieuw uit

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.

4 uur geleden
Kosten wederopbouw Oekraïne lopen op tot 588 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.

5 uur geleden
EU-handelschef en ministers G7 bijeen over nieuwe importheffingen

BRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.

6 uur geleden