Besi en KPN dalen op Damrak na kwartaalcijfers
AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi en telecomconcern KPN werden dinsdag lager gezet op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalberichten. Buiten het Damrak kwamen grote bedrijven als Novartis, UBS en Reckitt Benckiser met resultaten. De Europese aandelenmarkten lieten bescheiden winsten zien in navolging van de nieuwe recordstanden op Wall Street. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalrapporten van de grote Amerikaanse technologiebedrijven Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet, die later op de dag naar buiten komen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 814,14 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1073,21 punten. Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent.
Besi (min 2,7 procent) was hekkensluiter in de AEX. De chiptoeleverancier zag de omzet in het derde kwartaal bijna verdubbelen in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van het tweede kwartaal daalden de inkomsten wel, mede vanwege problemen in de toeleveringsketen. Voor het vierde kwartaal rekent Besi op een omzetdaling met 5 tot 15 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Branchegenoot ASMI (min 0,4 procent) brengt na sluiting van de Europese beurzen de resultaten naar buiten.
KPN
KPN verloor 0,6 procent. De telecomaanbieder is er afgelopen kwartaal opnieuw in geslaagd om meer omzet te halen uit mobiele diensten voor particulieren. Ook deed het telecombedrijf goede zaken op de zakelijke markt. De Franse concurrent Orange, die ook met resultaten kwam, zakte 3,7 procent in Parijs. Shell daalde 0,2 procent. Pensioenfonds ABP stopt met beleggen in producenten van fossiele brandstoffen, zoals olie- en gasconcerns, vanwege de verontrustende klimaatrapporten.
In Zürich klom UBS 2 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, boekte in het derde kwartaal de hoogste winst sinds het eerste kwartaal van 2015. Novartis won 1 procent. De Zwitserse farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. In Londen steeg Reckitt Benckiser 4,5 procent. De Britse producent van consumentengoederen schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op na een sterk derde kwartaal. Het concern achter de keelpijntabletten Strepsils verkocht meer van zijn middelen tegen griep en verkoudheid.
De euro was 1,1599 dollar waard, tegen 1,1613 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 83,56 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 85,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
2 uur geleden