Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi en KPN dalen op Damrak na kwartaalcijfers

Besi en KPN dalen op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi en telecomconcern KPN werden dinsdag lager gezet op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalberichten. Buiten het Damrak kwamen grote bedrijven als Novartis, UBS en Reckitt Benckiser met resultaten. De Europese aandelenmarkten lieten bescheiden winsten zien in navolging van de nieuwe recordstanden op Wall Street. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalrapporten van de grote Amerikaanse technologiebedrijven Microsoft en Google-moederbedrijf Alphabet, die later op de dag naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de plus op 814,14 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1073,21 punten. Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent.

Besi (min 2,7 procent) was hekkensluiter in de AEX. De chiptoeleverancier zag de omzet in het derde kwartaal bijna verdubbelen in vergelijking met een jaar eerder. Ten opzichte van het tweede kwartaal daalden de inkomsten wel, mede vanwege problemen in de toeleveringsketen. Voor het vierde kwartaal rekent Besi op een omzetdaling met 5 tot 15 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Branchegenoot ASMI (min 0,4 procent) brengt na sluiting van de Europese beurzen de resultaten naar buiten.

KPN

KPN verloor 0,6 procent. De telecomaanbieder is er afgelopen kwartaal opnieuw in geslaagd om meer omzet te halen uit mobiele diensten voor particulieren. Ook deed het telecombedrijf goede zaken op de zakelijke markt. De Franse concurrent Orange, die ook met resultaten kwam, zakte 3,7 procent in Parijs. Shell daalde 0,2 procent. Pensioenfonds ABP stopt met beleggen in producenten van fossiele brandstoffen, zoals olie- en gasconcerns, vanwege de verontrustende klimaatrapporten.

In Zürich klom UBS 2 procent. De Zwitserse bank, die wordt geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, boekte in het derde kwartaal de hoogste winst sinds het eerste kwartaal van 2015. Novartis won 1 procent. De Zwitserse farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. In Londen steeg Reckitt Benckiser 4,5 procent. De Britse producent van consumentengoederen schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op na een sterk derde kwartaal. Het concern achter de keelpijntabletten Strepsils verkocht meer van zijn middelen tegen griep en verkoudheid.

De euro was 1,1599 dollar waard, tegen 1,1613 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 83,56 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 85,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

London Tunnels wil na jaar alweer weg van Damrak

AMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.

1 uur geleden
Rederijvereniging schrikt van nieuwste aanvallen Rode Zee

ROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.

2 uur geleden
Rechter wijst claim tegen ABN AMRO namens groep mkb'ers af

AMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.

2 uur geleden
Trump kondigt weer heffingen aan voor reeks landen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.

3 uur geleden
Karremans omarmt 'belangrijk' OESO-rapport over economie

DEN HAAG (ANP) - Demissionair economieminister Vincent Karremans omarmt grotendeels het woensdag verschenen OESO-rapport over de Nederlandse economie. Vooral het advies om een zuinig begrotingsbeleid te blijven voeren, spreekt de VVD-bewindsman aan.

3 uur geleden
Beleggers in Europa schuiven handelszorgen weer wat terzijde

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten gesloten, ondanks de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om tarieven in te voeren op koper en medicijnen. Beleggers leken hun zorgen over de handelsoorlog daarmee enigszins terzijde te schuiven, nu ook duidelijk is dat Washington andere landen nog tot 1 augustus geeft om hoge importheffingen via handelsdeals te voorkomen.

3 uur geleden
Zeeman verkoopt minder kleding door logistieke problemen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Budgetkledingwinkelketen Zeeman heeft vorig jaar minder kleding en andere artikelen verkocht, mede door logistieke problemen. Daardoor lukte het ook niet om winst in de boeken te schrijven, heeft de onderneming naar buiten gebracht in zijn maatschappelijk jaarverslag.

4 uur geleden