Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi, ASMI en ASML flink hoger op Damrak na sterke cijfers TSMC

Besi, ASMI en ASML flink hoger op Damrak na sterke cijfers TSMC

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gingen de chipbedrijven Besi, ASMI en ASML donderdag flink omhoog. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia, al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie. Ook gaf TSMC een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Besi, ASMI en ASML stegen tot 5 procent.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent hoger op 900,85 punten. De hoofdindex keerde daarmee voor het eerst sinds 29 oktober vorig jaar terug boven de 900 punten. De laatste keer dat de AEX boven die puntengrens wist te sluiten was op 18 oktober. De MidKap klom 0,4 procent tot 832,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,4 procent.

Uitzender Randstad klom 1,6 procent, dankzij een koopadvies van Bank of America. Techinvesteerder Prosus werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald, maar won desondanks 0,4 procent. In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 1,6 procent. Zakenbank Bryan Garnier verhoogde het advies voor de eigenaar van Thuisbezorgd.nl van verkopen naar kopen.

Minder optimisme

Fastned kelderde 9 procent. De uitbater van snellaadstations zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen en behaalde in 2024 voor het eerst een omzet van ruim 100 miljoen euro. Fastned werd wel minder optimistisch over de groei dit jaar, doordat het aantal elektrische auto's op de weg minder snel toeneemt dan gehoopt. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

In Frankfurt werd Zalando ruim 15 procent meer waard. De Duitse kledingwebshop presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en overtrof zijn eigen winstverwachting voor het hele jaar.

Meer omzet

Richemont steeg 15 procent in Zürich. Het Zwitserse luxeconcern, bekend van merken als Chloé en Cartier, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. In Parijs gingen de Franse luxeconcerns LVMH, Kering en Hermès mee omhoog en wonnen tot 8 procent.

De euro was 1,0293 dollar waard, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 79,94 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 81,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

2 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

4 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

5 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

7 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

8 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

10 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

11 uur geleden