Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Besi, ASMI en ASML flink hoger op Damrak na sterke cijfers TSMC

Besi, ASMI en ASML flink hoger op Damrak na sterke cijfers TSMC

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gingen de chipbedrijven Besi, ASMI en ASML donderdag flink omhoog. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia, al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie. Ook gaf TSMC een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Besi, ASMI en ASML stegen tot 5 procent.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent hoger op 900,85 punten. De hoofdindex keerde daarmee voor het eerst sinds 29 oktober vorig jaar terug boven de 900 punten. De laatste keer dat de AEX boven die puntengrens wist te sluiten was op 18 oktober. De MidKap klom 0,4 procent tot 832,21 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,4 procent.

Uitzender Randstad klom 1,6 procent, dankzij een koopadvies van Bank of America. Techinvesteerder Prosus werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald, maar won desondanks 0,4 procent. In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 1,6 procent. Zakenbank Bryan Garnier verhoogde het advies voor de eigenaar van Thuisbezorgd.nl van verkopen naar kopen.

Minder optimisme

Fastned kelderde 9 procent. De uitbater van snellaadstations zag de omzet in het vierde kwartaal stijgen en behaalde in 2024 voor het eerst een omzet van ruim 100 miljoen euro. Fastned werd wel minder optimistisch over de groei dit jaar, doordat het aantal elektrische auto's op de weg minder snel toeneemt dan gehoopt. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

In Frankfurt werd Zalando ruim 15 procent meer waard. De Duitse kledingwebshop presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en overtrof zijn eigen winstverwachting voor het hele jaar.

Meer omzet

Richemont steeg 15 procent in Zürich. Het Zwitserse luxeconcern, bekend van merken als Chloé en Cartier, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. In Parijs gingen de Franse luxeconcerns LVMH, Kering en Hermès mee omhoog en wonnen tot 8 procent.

De euro was 1,0293 dollar waard, tegen 1,0280 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 79,94 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 81,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KHN: nog maar 48 gemeenten verruimen openingstijden voor WK

WOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

17 minuten geleden
AEX-index gaat verder omlaag na flink verlies op vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

32 minuten geleden
Japanse overheid roept burgers op geen toiletpapier te hamsteren

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
CBS meldt grootste daling consumentenvertrouwen in bijna 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.

1 uur geleden
Beurzen Azië hard omlaag, olieprijzen hoger

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.

2 uur geleden
IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

3 uur geleden
Bestaande koopwoningen ruim 5 procent duurder in februari

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.

3 uur geleden