Beschuldigingen ongepast gedrag oud-voorzitter FFF ingetrokken
PARIJS (ANP/AFP) - De beschuldigingen van seksueel overschrijdend gedrag tegen de voormalige voorzitter van de Franse Voetbalbond (FFF) Noël Le Graët zijn ingetrokken. Dat zei zijn advocaat Thierry Marembert tegen het Franse persbureau AFP.
Le Graët trad terug in februari 2023 na elf jaar voorzitter van de voetbalbond te zijn geweest. Aanleiding daarvoor was een rapport van het ministerie van Sport waarin stond dat Le Graët "ongepaste openbare standpunten" innam en dat hij "ongepast gedrag tegen vrouwen" vertoonde.
Het Openbaar Ministerie in Parijs opende een onderzoek, dat nu is afgesloten. Volgens advocaat Marembert waren de beschuldigingen niet genoeg onderbouwd.
Le Graët zei tegen de Franse krant Le Monde blij te zijn dat hij "met opgeheven hoofd" de zaak kan afsluiten en "een beetje eer" heeft gered.
Zelf heeft hij een zaak aangespannen tegen de toenmalige minister van Sport, die over het rapport zou hebben gelogen. Bij zijn terugtreden in februari 2023 zei Le Graët tegen de sportkrant L'Équipe: "Ik heb nooit iemand lastiggevallen, noch moreel noch seksueel."
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden