Beschuldigingen ongepast gedrag oud-voorzitter FFF ingetrokken
PARIJS (ANP/AFP) - De beschuldigingen van seksueel overschrijdend gedrag tegen de voormalige voorzitter van de Franse Voetbalbond (FFF) Noël Le Graët zijn ingetrokken. Dat zei zijn advocaat Thierry Marembert tegen het Franse persbureau AFP.
Le Graët trad terug in februari 2023 na elf jaar voorzitter van de voetbalbond te zijn geweest. Aanleiding daarvoor was een rapport van het ministerie van Sport waarin stond dat Le Graët "ongepaste openbare standpunten" innam en dat hij "ongepast gedrag tegen vrouwen" vertoonde.
Het Openbaar Ministerie in Parijs opende een onderzoek, dat nu is afgesloten. Volgens advocaat Marembert waren de beschuldigingen niet genoeg onderbouwd.
Le Graët zei tegen de Franse krant Le Monde blij te zijn dat hij "met opgeheven hoofd" de zaak kan afsluiten en "een beetje eer" heeft gered.
Zelf heeft hij een zaak aangespannen tegen de toenmalige minister van Sport, die over het rapport zou hebben gelogen. Bij zijn terugtreden in februari 2023 zei Le Graët tegen de sportkrant L'Équipe: "Ik heb nooit iemand lastiggevallen, noch moreel noch seksueel."
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
57 minuten geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
5 uur geleden