Beschuldigingen ongepast gedrag oud-voorzitter FFF ingetrokken
PARIJS (ANP/AFP) - De beschuldigingen van seksueel overschrijdend gedrag tegen de voormalige voorzitter van de Franse Voetbalbond (FFF) Noël Le Graët zijn ingetrokken. Dat zei zijn advocaat Thierry Marembert tegen het Franse persbureau AFP.
Le Graët trad terug in februari 2023 na elf jaar voorzitter van de voetbalbond te zijn geweest. Aanleiding daarvoor was een rapport van het ministerie van Sport waarin stond dat Le Graët "ongepaste openbare standpunten" innam en dat hij "ongepast gedrag tegen vrouwen" vertoonde.
Het Openbaar Ministerie in Parijs opende een onderzoek, dat nu is afgesloten. Volgens advocaat Marembert waren de beschuldigingen niet genoeg onderbouwd.
Le Graët zei tegen de Franse krant Le Monde blij te zijn dat hij "met opgeheven hoofd" de zaak kan afsluiten en "een beetje eer" heeft gered.
Zelf heeft hij een zaak aangespannen tegen de toenmalige minister van Sport, die over het rapport zou hebben gelogen. Bij zijn terugtreden in februari 2023 zei Le Graët tegen de sportkrant L'Équipe: "Ik heb nooit iemand lastiggevallen, noch moreel noch seksueel."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
33 minuten geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
14 uur geleden