
Beschuldigingen ongepast gedrag oud-voorzitter FFF ingetrokken
PARIJS (ANP/AFP) - De beschuldigingen van seksueel overschrijdend gedrag tegen de voormalige voorzitter van de Franse Voetbalbond (FFF) Noël Le Graët zijn ingetrokken. Dat zei zijn advocaat Thierry Marembert tegen het Franse persbureau AFP.
Le Graët trad terug in februari 2023 na elf jaar voorzitter van de voetbalbond te zijn geweest. Aanleiding daarvoor was een rapport van het ministerie van Sport waarin stond dat Le Graët "ongepaste openbare standpunten" innam en dat hij "ongepast gedrag tegen vrouwen" vertoonde.
Het Openbaar Ministerie in Parijs opende een onderzoek, dat nu is afgesloten. Volgens advocaat Marembert waren de beschuldigingen niet genoeg onderbouwd.
Le Graët zei tegen de Franse krant Le Monde blij te zijn dat hij "met opgeheven hoofd" de zaak kan afsluiten en "een beetje eer" heeft gered.
Zelf heeft hij een zaak aangespannen tegen de toenmalige minister van Sport, die over het rapport zou hebben gelogen. Bij zijn terugtreden in februari 2023 zei Le Graët tegen de sportkrant L'Équipe: "Ik heb nooit iemand lastiggevallen, noch moreel noch seksueel."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft zijn warmste zomer ooit achter de rug sinds het begin van de metingen. De gemiddelde temperatuur (dag en nacht) kwam uit op 24,2 graden, een fractie warmer dan in het vorige recordjaar 2022. Op diverse plaatsen in het zuiden werden uitschieters van boven de 45 graden geregistreerd. Meteorologisch instituut AEMET maakte dinsdag de balans op.
14 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een functionaris van de Israëlische krijgsmacht (IDF) stelt dat rekening wordt gehouden met 2000 tot 3000 militanten van Hamas in Gaza-Stad. De IDF is daar begonnen met een grondoffensief.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is door de grootschalige Russische agressieoorlog tegen Oekraïne een "geopolitieke noodzaak" geworden. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre (Europese Zaken) dinsdag. "We moeten doorgaan met uitbreiding voor een sterkere en veiligere EU. En dat is precies waarom uitbreiding een topprioriteit is voor het Deense EU-voorzitterschap", zei ze op een persconferentie na afloop van nieuwe toetredingsbesprekingen met Albanië.
46 minuten geledenMANNHEIM (ANP/AFP/RTR) - Een Duitse rechtbank heeft een Afghaanse man veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor een dodelijke steekpartij in Mannheim. Door het geweld in mei vorig jaar stierf een agent en raakten vijf andere personen gewond.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide en veroordeelt het rapport van de commissie.
2 uur geleden